Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

Ir COVID-19 nesutrukdė: Pranckietis išrinktas Kaimo reikalų komiteto pirmininku

(atnaujinta 19:43 2020.11.19)
Buvusios kadencijos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis jau nuo pirmadienio laikosi saviizoliacijos, nes kontaktavo su užsikrėtusiu kolega

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio narys, buvusios kadencijos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis gavo teigiamą COVID-19 testo rezultatą. Apie tai jis pranešė savo Facebook puslapyje.

Politikas pabrėžė, kad laikosi griežtos saviizoliacijos ir neišeina iš namų dar nuo pirmadienio, nes kontaktavo su sergančiu kolega, o šiandien gavo teigiamą testo rezultatą.

Pranckietis tvirtina, kad jaučiasi gerai, ir nuoširdžiai dėkoja medikams. Pažada laikytis visų taisyklių ir nurodymų.

Tačiau darbai nesustojo ir šiandien politikas net sudalyvavo Kaimo komiteto nuotoliniame posėdyje, kurio metu buvo išrinktas komiteto pirmininku. 

"Dėl kontakto posėdyje su sergančiu kolega nuo pirmadienio esu saviizoliacijoje, laikiausi ir laikysiuos visų taisyklių ir nurodymų. Dėl to darbai nestoja. Šiandien dalyvavau nuotoliniame Kaimo reikalų komiteto posėdyje, kuriame komiteto narių buvau išrinktas šio komiteto pirmininku. Dėkoju kolegoms už išreikštą pasitikėjimą. Sąžiningai dirbau ir dirbsiu Lietuvos žmonių labui", — pažada Pranckietis.

Šią savaitę koronavirusas buvo patvirtintas Liberalų sąjūdžio frakcijos nariui Jonui Varkaliui. Buvo kilusios diskusijos dėl Seimo posėdžio atšaukimo, tačiau to neįvyko. Visi liberalai atliko COVID-19 testus.

Koronavirusas trečiadienį buvo nustatytas liberalui Gintarui Vaičekauskui, jis mano, kad užsikrėtė nuo kolegės Rimantės Šalaševičiūtės.

Tegai:
Seimas, koronavirusas, Viktoras Pranckietis, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)
Dar šia tema
Seimas patvirtino komitetų sudėtis ir jų pirmininkus
COVID-19 vėl pakirto Seimą: Paulius Saudargas užsikrėtė koronavirusu
Dar vienas Seimo narys užsikrėtė koronavirusu
pažeidimų fiksavimo įrenginiai

Vilniuje pradėjo veikti pažeidimų fiksavimo įrenginiai

(atnaujinta 08:55 2020.12.03)
Naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, o 2021 metų sausį numatyta metrologinė patikra

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Vilniuje testavimo režimu pradėjo veikti keturi pažeidimų fiksavimo įrenginiai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai pastebės veikiančius pažeidimo fiksavimo įrenginius ir apie juos informuojančius kelio ženklus – Žirmūnų ir Tuskulėnų g., prie "Žirmūnų trikampio" projekto bei Pilaitės prospekte. 

Šiuo metu pradedamas testavimas. Po jo greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus fiksuojantys įrenginiai veiks pilnu pajėgumu, patys pažeidimai bus siunčiami policijai.

Planuojama, kad visi naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, 2021 m. sausį numatyta metrologinė patikra, po kurių visi matuokliai veiks ir jau bus formuojami nusižengimo protokolai.

Vilnius planuoja ir papildomą pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Patį pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Tegai:
Vilnius
Mergina su telefonu rankuose, archyvinė nuotrauka

Paaiškėko, kiek žmonių naudojosi rogramėle KoronaStopLT

(atnaujinta 08:29 2020.12.03)
Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės KoronaStopLT vartotojų

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Mobiliąją programėlę KoronaStopLT, sukurtą koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai, Lietuvoje jau atsisiuntė beveik 130 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 4 proc. Lietuvos gyventojų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.  

Specialistų teigimu, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. 

Skatindamas gyventojus naudotis programėle Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) organizuoja programėlės pristatymus savivaldybėms, mokykloms ir skirtingų organizacijų atstovams. 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir galimą riziką. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. 

Žmogus gali savanoriškai pranešti apie užsikrėtimą koronavirusu, naudojantis KoronaStopLT programėle. Pranešus apie užsikrėtimą, buvę arti užsikrėtusio žmogaus programėlės vartotojai gauna pranešimą apie riziką ir apskaičiuotą jos lygį, o taip pat informaciją, kokių veiksmų imtis toliau. 

Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės vartotojų.

Naujausiais duomenimis, bendras per visą epidemijos laikotarpį patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 64 tūkst., infekcija yra pasiglemžusi 547 gyvybes. 

Dar šia tema
Lietuvoje nuo COVID-19 mirė pacientas, kuriam buvo iki 40 metų
Jonavos rajone dėl audinių įvesta ekstremali situacija
Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
Paaiškėjo, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje