Orai

Sinoptikai papasakojo, kada galima tikėtis pirmojo sniego

(atnaujinta 07:35 2020.11.20)
Sekmadienio naktį prognozuojami mišrūs krituliai (sniegas, šlapdriba, lietus), tuo tarpu dieną numatomas lietus

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Į Lietuvą veržiasi arktinis oras iš šiaurės, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Penktadienio dieną bus nepastoviai debesuota. Daug kur numatomas nedidelis trumpas lietus, šlapdriba. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra sieks nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį vietomis numatomi trumpi krituliai, pabrėžiama, kad vyraus šlapdriba, dieną vakariniame Lietuvos pakraštyje nedidelis lietus. Naktį kai kur gali susidaryti plikledis. Vėjas vakarinių krypčių, 7–12 m/s, antroje dienos pusėje pajūryje gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį 0–3 laipsniai šalčio, pajūryje šils iki 5 laipsnių šilumos, dieną 2–6, pajūryje apie 8 laipsnius šilumos.  

Tuo tarpu sekmadienį daugelyje rajonų numatomi krituliai: naktį mišrūs (sniegas, šlapdriba, lietus), dieną lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį 0–5, dieną 5–10 laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, Lietuva
Baltarusijos ir Latvijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Baltarusijoje sulaikytas latvis negalėjo paaiškinti, kaip atsidūrė pasienyje

(atnaujinta 17:10 2020.11.26)
Vyras prisipažino esąs Latvijos pilietis, tačiau negalėjo paaiškinti, ką naktį veikė miške prie kitos valstybės sienos

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Prie Baltarusijos ir Latvijos sienos buvo sustabdytas Latvijos pilietis, kuris negalėjo paaiškinti, ką naktį veikė netoli sienos, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Incidentas įvyko trečiadienio vakarą. Baltarusijos ir Latvijos sienos atkarpoje Braslavo srityje pasienio užkardos budėtojo pulte gautas signalizavimo komplekso signalas.

Pasieniečiai rado nepažįstamą vyrą, kuris su savimi neturėjo asmens dokumentų.

Vyras paaiškino, kad yra Latvijos pilietis, negalėjo paaiškinti, ką veikė prie kitos valstybės sienos.

Nustatyta, kad pažeidėjas iš tikrųjų yra 34 metų amžiaus Latvijos pilietis.

Už valstybės sienos pažeidimą suimtajam gresia bauda, ​​deportacija su draudimu atvykti į Baltarusiją penkeriems metams.

Tegai:
pažeidimas, Latvija, Baltarusija
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes nešusius kontrabandininkus
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė du kontrabandininkus iš Šalčininkų rajono
BelAE

Ekspertas: Lietuva ne tiek bijo BelAE, kiek nori apie tai pašnekėti

(atnaujinta 17:04 2020.11.26)
Avarijos branduoliniame objekte nesitikima, tuo labiau stotys dabar yra saugesnės nei anksčiau, mano ekspertas Stanislavas Mitrachovičius

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lietuvos pareiškimai, kad BelAE gali įvykti avarija — tai tik eilinė spekuliacija, interviu Sputnik Lietuva sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius.

Baltarusijos AE
© REUTERS / ANDREI STASEVICH/BELTA

Lietuva nori gauti žalos atlyginimą, jei Baltarusijos atominėje elektrinėje (BelAE) įvyks avarija.

Lapkričio 25 dieną Vyriausybė pritarė siūlymui prisijungti prie Konvencijos dėl papildomos kompensacijos už branduolinę žalą, pagal kurią, įvykus avarijai, susitarimo šalys turės atlikti piniginius įnašus iki maždaug 360 milijonų eurų.

Tai padidins avarijos metu nukentėjusiems gyventojams ar verslui galimybę gauti žalos atlyginimą.

"Mes juk su jumis suprantame, kad nutikus bet kokiai avarijai, kaimyninės šalys pateiks pretenzijas. Tiesą sakant, tai bandymas dar kartą viešai prabilti apie grėsmę, kuri teoriškai gali kilti iš BelAE. Bet tai nėra kažkas konkretaus, tai yra, tai ne kažkokia konkreti grėsmė. <...> Mes su jumis nesitikime tokio pobūdžio avarijų, tai visgi yra spekuliacija. Elektrinės yra saugesnės nei anksčiau", — sakė jis.

Mitrachovičius priminė, kad BelAE statoma kontroliuojant TATENA ir "Euratoma" ir ji nėra pavojingesnė nei kitos atominės elektrinės kitose šalyse.

Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, elektrinės vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

Tuo tarpu branduolinis objektas praėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nutrauks prekybą elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiauLatvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodamasi ryšiu tarp Latvijos ir Rusijos.

Lapkričio pradžioje pirmasis BelAE energetinis blokas buvo įtrauktas į vieningą Baltarusijos energetikos sistemą. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

Tegai:
Astravo AE, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Minskas gali "persvarstyti" bendradarbiavimo su ES perspektyvas dėl BelAE
Reguliuotojas Lietuvoje atmetė prekybos elektros energija metodiką dėl BelAE
O Kaliningradas juk šalia: gudrus Lietuvos būdas gauti energijos iš Rusijos Federacijos