Apšerkšnijęs grybas

Žiemos pranašas: Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas

(atnaujinta 14:10 2020.11.20)
Anksti ryte lijo, paskui snigo, tačiau sniego danga nesusidarė, rodo Telšių meteorologijos stoties duomenys

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Pirmasis sniegas iškrito Lietuvos šiaurės vakaruose. Apie tai savo Facebook puslapyje pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

"Nors didelių sniego pusnių dar teks palaukti, ankstyvą rytą Telšių meteorologijos stoties duomenimis, fiksuotos šį rudenį pirmosios snaigės. 5 val. duomenimis, krito šlapdriba, 8 val. snigo, tačiau sniego danga nesusidarė", — teigiama pranešime.

Penktadienį sinoptikai žada debesuotumą. Daug kur numatomas nedidelis lietus ir šlapdriba. Vėjas yra vakarų, šiaurės vakarų, greitis — nuo aštuonių iki 13 metrų per sekundę. Kai kur gūsiai gali siekti 15–17 metrų per sekundę. Oro temperatūra svyruos nuo dviejų iki septynių laipsnių šilumos.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šeštadienio naktį vietomis numatomi trumpalaikiai krituliai (daugiausia šlapias sniegas), dieną vakarinėje šalies dalyje iškris nedidelis lietus. Naktį vietomis bus ledas. Vėjas yra vakarų, jo greitis yra nuo septynių iki 12 metrų per sekundę.

Po pietų gūsiai bus 15–18 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo nulio iki minus trys, pajūryje termometras kils iki plius penkių. Dieną numatomi du — šeši laipsniai šilumos, pajūryje temperatūra gali pakilti iki aštuonių laipsnių šilumos.

Sekmadienį krituliai iškris daugelyje šalies vietų: naktį mišrūs (sniegas, šlapdriba, lietus), dieną — lietus. Pūs pietvakarių, vakarų vėjas, nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Kai kur gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo nulio iki penkių laipsnių šilumos, o dieną — nuo 5 iki 10.

Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai
Dar šia tema
Prognozės nedžiugina: sinoptikai pranašauja lietų ir šlapdribą
Sinoptikai papasakojo, kada galima tikėtis pirmojo sniego
Maisto banko akcija

Vilniuje karantino metu senjorams bus pristatytas maistas į namus

(atnaujinta 15:54 2020.11.23)
Iki pat Kalėdų sunkiai išgyvenantiems, vienišiems senjorams Vilniuje bus suteikta parama – kas dvi savaites savanoriai atveš po maisto paketą į namus

VILNIUS, lapkričio 23 – Sputnik. Vilniaus savivaldybė, bendradarbiaudama su "Maisto banku" ir pasitelkusi savanorius, pristatys maisto paketus į senolių namus, praneša spaudos tarnyba. 

Nuo šiandien iki pat Kalėdų, sunkiai išgyvenantys, vieniši ir be pagalbos likę senjorai Vilniuje gali paskambinti tel. 1664 ir pranešti apie jiems reikalingą pagalbą. 

Senjorams paruoštuose maisto paketuose savanoriai sudėjo: makaronų, kruopų, konservuotų daržovių, uogienės, mėsos arba žuvies konservų, aliejaus, miltų, arbatos, cukraus, pagal galimybę įvairių saldumynų (šokolado, saldžių riešutų batonėlių ar panašiai).

Savanoriai atveš po maisto paketą kas dvi savaites.

"Daugeliui karantinas kelia iššūkių, bet senjorams dabartinis laikmetis yra nepalyginamai sunkesnis. Vilniečiai geba greit susitelkti, kai to labiausiai reikia – suradome daug puikių žmonių, kurie skiria savo laiko, resursų ir neatlygintinai veža senjorams būtiniausių produktų į namus. Norime padrąsinti senjorus nesidrovėti skambinti 1664, nelikti vienumoje – mes galime jums padėti", – drąsino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Pirmos bangos metu maistas pasiekė 1542 gavėjus, iki namų buvo pristatytas net 7301 maisto paketas. Bendras paramos maistu kiekis – 28 465 kg, o jo vertė – daugiau kaip 42 tūkst. eurų.

Tegai:
parama, senjorai, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vyriausybė paaiškino, kokiomis sąlygomis būtų pratęstas karantinas
Karantinas gali būti pratęstas dar trims savaitėms
Specialistai pataria, kaip ugdyti darželinukus namuose karantino metu
Pasienietis

Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių

(atnaujinta 16:12 2020.11.23)
Abiejų rastų krovinių vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, siekia apie 50 tūkst. eurų

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Varėnos rajone pasieniečiai aptiko du kontrabandinių cigarečių krovinius, daugiau kaip 14 tūkst. pakelių, ir likimo valiai paliktą automobilį, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį VSAT pareigūnai tikrino Purvėnų užkardos ruožą ties Varėnos rajono Kamorūnų kaimu. Pasieniečiai gavo informaciją, kad čia iš Baltarusijos gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį.

Šioje vietovėje buvo užfiksuotas nuo Lietuvos sienos su Baltarusija važiuojantis automobilis "Audi A6". Vokiškais valstybiniais registracijos numeriais pažymėtą įtartiną transporto priemonę nusivijo pasieniečių ekipažas. Bėglys, supratęs jog yra persekiojamas, staiga įsuko į miško keliuką, padidino greitį ir dingo iš VSAT pareigūnų akiračio.

Paiešką tęsę pasieniečiai miško masyve aptiko 14 į juodą polietileno plėvelę susuktų ryšulių, o už keliolikos kilometrų ir paliktą automobilį. Ryšuliuose iš viso rasta 7 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Dar vieną cigarečių krovinį penktadienį Purvėnų užkardos ruože aptiko patruliuojantys VSAT pareigūnai.

Ties Varėnos rajono Papiškių kaimu esančiame miško masyve pasieniečiai aptiko 36 ryšulius, aptrauktus polietileno plėvele. Ši vieta yra apie 300 metrų nuo sienos su Baltarusija.

Likimo valiai paliktuose ryšuliuose rasti 7200 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Abiejų rastų krovinių vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, siekia apie 50 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikyta 40 lagaminų, kuriuose buvo gabenamos cigaretės
Prie sienos su Rusija sunaikinta karo laikų mina
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių