Bekontaktis atsiskaitymas, archyvinė nuotrauka

Rugsėjį bekontakčių atsiskaitymų dalis išaugo apie 40%

(atnaujinta 11:31 2020.11.23)
Bekontakčiai atsiskaitymai dažniausiai naudojami prekybos centruose, maisto ir gėrimų parduotuvėse, kavinėse ir kitose maitinimo įstaigose, degalinėse, spaudos kioskuose, vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Metų pradžioje kilusi pandemija paspartino bekontakčių atsiskaitymų plėtrą, rašo "Swedbank" spaudos tarnyba.

Banko duomenimis, rugsėjo mėnesį 2 iš 3 atsiskaitymų mokėjimo kortele šalies prekybos ir paslaugų vietose buvo bekontakčiai, o bekontakčių atsiskaitymų dalis išaugo apie 40 proc., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Tuo tarpu, jau daugiau nei dešimtadalis banko klientų bekontakčiams atsiskaitymams naudoja išmaniuosius telefonus ir laikrodžius.

Pažymima, kad vienas gyventojas bekontakčiu būdu atsiskaito 18 kartų per mėnesį, o vidutinė atsiskaitymo suma sudaro beveik 11 eurų ir ji toliau nuosekliai auga. 

"Prie bekontakčių mokėjimų išpopuliarėjimo prisidėjo šį pavasarį iki 50 eurų padidintas atsiskaitymo limitas. Tai leido gyventojams dažniau naudotis šiuo atsiskaitymo būdu ir už prekes ar paslaugas atsiskaityti patogiau", — sakė "Swedbank" Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Bekontakčiai atsiskaitymai dažniausiai naudojami prekybos centruose, maisto ir gėrimų parduotuvėse, kavinėse ir kitose maitinimo įstaigose, degalinėse, spaudos kioskuose, vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse. 

Šiais metais gyventojai bekontakčiu būdu vis dažniau atsiskaito ir drabužių parduotuvėse, remonto ir statybos, baldų ir namų apyvokos prekių parduotuvėse, taip pat sumoka už kurjerių paslaugas.

Tegai:
atsiskaitymai, bekontaktė kortelė, Swedbank
Dar šia tema
"Swedbank" leis atlikti mokėjimus iš "Citadele" banke turimų sąskaitų
Mačiulis prognuozoja, kad šiemet Lietuvos ekonomika išliks viena mažiausiai paveiktų
Finansų ministerija turės skolintis daug pinigų, sako ekonomistas
Pasieniečiai sulaikė ukrainietį, kuris pareikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą

Pasieniečiai sulaikė ukrainietį, kuris pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą

(atnaujinta 11:04 2021.01.25)
Teigiama, kad ukrainietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Ir krovininis automobilis, ir priekaba bei du jais gabenti naudoti automobiliai saugomi Raigardo kontrolės punkte

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Druskininkų pasieniečiai Raigardo punkte sulaikė ukrainietį, kuris pateikė, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pabrėžiama, kad šeštadienio naktį VSAT pareigūnai tarptautiniame Raigardo kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos išvykstančio krovininio automobilio "Mercedes Benz" su priekaba "Syriusz"' bei vairuotojo, 29-erių Ukrainos piliečio, dokumentus.

Pažymima, kad abi transporto priemonės buvo pažymėtos ukrainietiškais numeriais, kuriomis buvo gabenami du naudoti automobiliai. Visi dokumentai buvo tvarkingi.

"VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų", — teigiama pranešime.

Teigiama, kad ukrainietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Ir krovininis automobilis, ir priekaba, ir du jais gabenti naudoti automobiliai saugomi Raigardo kontrolės punkte. 

Tegai:
ukrainiečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Druskininkai, Lietuva
Žvejyba

Pareigūnai per reidą Vilniuje bei Švenčionių rajone ant ledo patikrino per 120 žvejų

(atnaujinta 10:38 2021.01.25)
Pranešime teigiama, kad nustatyti trys žvejybos pažeidimai ir sulaikyti du vairuotojai, kurie buvo perduoti policijos pareigūnams

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Pareigūnai per reidą Vilniuje bei Vilniaus ir Švenčionių rajonuose ant ežero ledo patikrino per 120 žvejų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas Facebook paskyroje.

Pažymima, kad buvo nustatyti trys žvejybos pažeidimai.

Du žvejai, žvejodami ant ledo, neturėjo dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų, o šios priemonės būtinos tam, kad įlūžus būtų galima išlipti iš vandens.

Dar vienas žvejys žvejojo neturėdamas žvejo mėgėjo bilieto. Jiems skirti įspėjimai.

Pabrėžiama, kad buvo sulaikyti krosinio motociklo ir keturračio vairuotojai.

Teigiama, kad abi transporto priemonės buvo be valstybinių numerių, o keturratis motociklas neturėjo draudimo ir techninės apžiūros pažymėjimo.

Tegai:
Švenčionys, Vilnius, žvejyba ant ledo