Santaros klinikos, archyvinė nuotrauka

Santaros klinikose daugiau kaip 160 COVID-19 sergančiųjų penki vaikai

(atnaujinta 16:46 2020.11.24)
Naujausiais duomenimis, Santaros klinikose COVID-19 nustatytas 86 medikams, dėl kontakto su užsikrėtusiaisiais teko izoliuotis 50 medicinos darbuotojų

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Antradienio ryto duomenimis, Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, praneša ligoninės spaudos tarnyba.

Iš 163 pacientų – penki vaikai, dar 32 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

"Kasdien turime medikų (gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų), kurie yra saviizoliacijoje arba jiems nustatyta COVID-19 liga, – rašoma pranešime. – Lapkričio 23 dienos duomenimis, Santaros klinikose koronaviruso infekcija COVID-19 nustatyta 86 medikams. Dėl kontakto su užsikrėtusiaisiais teko izoliuotis 50 medicinos darbuotojų". 

Profilaktiškai reguliariai imami darbuotojams mėginiai dėl COVID-19. Iš viso nuo pandemijos pradžios pavasarį iki lapkričio 23 dienos ligoninės darbuotojams jau paimta beveik 53 tūkst. ėminių.

Šiandien atraminėse ligoninėse gydoma 306 pacientai: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 151 pacientas, iš jų 5 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 22 pacientas, iš jų 2 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 56 pacientai, iš jų – 2 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 53 pacientas, iš jų 3 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Trakų ligoninėje – 15 pacientų, Druskininkų ligoninėje – 9 pacientai.

Santaros klinikų duomenimis, iš visų turimų COVID-19 gydomiems pacientams skirtų stacionaro vietų užimta 76 proc., reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 62 proc.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1169 koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš viso nuo pandemijos pradžios nuo ligos mirė 409 žmonės. Šiuo metu patvirtintų atvejų skaičius respublikoje yra 49 393 žmonės. 

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Santaros klinikos, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1126)
Dar šia tema
Teks išgyventi: gydytojas perspėjo apie COVID-19 atvejų augimą Lietuvoje
PSO iškėlė kelių nulinių COVID-19 pacientų teoriją
Pagal COVID-19 testavimą Lietuva yra viena iš lyderių Europoje
Žmonės, dėvintys apsaugines kaukes gatvėje Pekine, Kinijoje, archyvinė nuotrauka

Pirmasis "britiškosios" koronaviruso padermės atvejis aptiktas Pekine

(atnaujinta 15:27 2021.01.20)
Skelbiama, kad du Pekine nustatyti COVID-19 atvejai yra susiję su itin užkrečiamos, Didžiojoje Britanijoje atsiradusios atmainos koronavirusu

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Britiškoji COVID-19 padermė pirmą kartą buvo nustatyta Pekine, spaudos konferencijoje sakė Pekino ligų prevencijos ir kontrolės centro vadovo pavaduotojas Pang Xinghuo.

"Kinijos ligų prevencijos ir kontrolės centro analizė parodė, kad du patvirtinti COVID-19 atvejai (nustatyti Dasingo rajone — Sputnik) yra laikomi JK rasto koronaviruso atmainos užkrėtimo atvejais. Infekcijos šaltinis preliminariai apibrėžtas kaip įvežtinis", — cituoja Xinghuo RIA Novosti.

Valdžia taip pat paragino visus praėjusias 14 dienų buvusiuos Dasingo rajone nedelsiant išlaikyti koronaviruso nukleino rūgšties testą ir, kol bandymas bus paruoštas, nepalikti Pekino ir nebendrauti su daugeliu žmonių, kad laiku būtų užkirstas kelias ligos plitimui mieste ir šalyje.

2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

Be to skelbiama, kad Pietų Afrikoje pasirodžiusi koronaviruso padermė pasirodė esanti infekciškesnė. Šalies epidemiologų teigimu, tyrimai įrodė, kad naujasis variantas, pavadintas 501.V2, lengviau prasiskverbia į žmogaus ląsteles ir tvirčiau jose įsitvirtina. Jis pažymėjo, kad dėl to padermės užkrečiamumas padidėja apie 50 procentų, palyginti su ankstesnėmis mutacijomis.

501Y.V2 variantą Pietų Afrikos mokslininkai nustatė praėjusių metų pabaigoje. Jis laikomas pagrindine antrosios COVID-19 epidemijos bangos priežastimi, šiuo metu ten pasiektas naujas paros pikas — sausio pradžioje viršijo 21 000 atvejų.

Tegai:
COVID-19, Didžioji Britanija, koronavirusas, Pekinas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1126)
Dar šia tema
Rusijoje nustatyta beveik 1500 koronaviruso mutacijų
Profesorius papasakojo apie COVID-19 mutacijų pobūdį
Vokietijoje aptikta nauja koronaviruso mutacija
Mokslininkai nustatė COVID-19 Pietų Afrikos padermės užkrečiamumo laipsnį
Regitra

Pratęstas per karantiną baigusių galioti pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimas

(atnaujinta 14:15 2021.01.20)
Šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi baigti papildomus mokymus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. "Regitra" pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 dienoms po jo pabaigos, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Automobiliai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pabrėžiama, kad šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi baigti papildomus mokymus.

Įprastai šiuos mokymus reikia pabaigti per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos ir tik tuomet galima pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą į 10 metų galiojantį.

"Susisiekimo ministerija pratęsė papildomų mokymų baigimo terminą, tad logiška pratęsti ir pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimą", — teigė "Regitros" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Priminta, kad pradedantieji vairuotojai, kuriems terminas baigti papildomus mokymus baigiasi karantino metu, šiuos mokymus galės baigti per 30 kalendorinių dienų jam pasibaigus.

Taip pat informuojama, kad pradedantieji vairuotojai pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į ilgalaikį gali internetu.

Tegai:
KET pažeidimus, vairuotojo pažymėjimas, Regitra
Dar šia tema
KET pažeidę pradedantieji vairuotojai papildomus mokymus galės baigti po karantino
Dėl susiklosčiusios COVID-19 padėties Vyriausybė stabdo vairuotojų praktinį mokymą