Vakcina nuo koronaviruso

Ketinama įsigyti šaldytuvus vakcinoms laikyti

(atnaujinta 10:24 2020.11.27)
Kol vyksta pirkimas, jo biudžetas neatskleidžiamas, kad tiekėjai konkuruotų tarpusavyje, o ne taikytų į pirkimo biudžetą

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) paskelbė apie vakcinacijai ir vakcinos laikymui reikalingų priemonių pirkimus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pabrėžiama, kad ketinama įsigyti vakcinoms nuo koronaviruso saugoti reikiamus šaldiklius ir asmens apsaugos priemones.

Pranešime teigiama, kad Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP) paskelbta apie šaldiklių, užtikrinančių itin žemą temperatūrą ir skirtų vakcinų laikymui, pirkimą. 

"Minimali reikalaujama šaldiklio talpa yra 700 litrų. Viename tokios talpos šaldiklyje galima saugoti daugiau nei 325 tūkst. vakcinos dozių, tad dvejuose planuojamuose įsigyti šaldikliuose bus galima laikyti per 650 tūkst. vakcinos dozių", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu SAM teigia, kad šaldikliai bus reikalingi tik daliai vakcinų, kurioms reikia labai žemos temperatūros, o 2-8 laipsnių šalčio išlaikymui ministerija turi atskirą tokį temperatūros lygį išlaikančią patalpą.

Kol vyksta pirkimas, jo biudžetas neatskleidžiamas, kad tiekėjai konkuruotų tarpusavyje, o ne taikytų į pirkimo biudžetą.

Aiekiant tinkamai atlikti šalies gyventojų vakcinaciją, ESSC organizuoja ir šiam procesui reikalingų priemonių pirkimą už daugiau nei 570 tūkst. eurų. 

Per Centrinės pirkimų organizacijos katalogą yra perkama 125 tūkst. vnt. vienkartinių kaukių, 2 mln. 400 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių, 1 mln. 200 tūkst. vnt. dezinfekcinių servetėlių adatos dūrio vietai dezinfekuoti ir 4000 natrio chlorido buteliukų po 100 ml. 

Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Toks vakcinų kiekis, medikų nuomone, reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Tegai:
koronavirusas, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)
Dar šia tema
ES vaistų agentūra patvirtina derybas dėl "Sputnik V" vakcinos
VMVT informuoja apie pirmąjį koronaviruso atvejį audinių ūkyje
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius