Kalėdų eglutė girliandose šalia Brandenburgo vartų, archyvinė nuotrauka

Kai kurios Europos šalys Kalėdų proga žada palengvinti COVID-19 apribojimus

(atnaujinta 17:50 2020.11.27)
Šias metais belaukiant švenčių, deja, nuotaikos nelinksmos, dėl pandemijos žmonėms tena keisti šventinius įpročius, tačiau kai kur valdžios žada apribojimų palengvinimus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Europos šalys aptaria saugumo priemones, susijusias su pandemija Kalėdų ir Naujųjų metų atostogų metu, praneša TourDom.ru.

Ispanijoje visi 17 regionų turi savarankiškai nuspręsti dėl šventinių dienų apribojimų. Kai kurie iš jų nori leisti burtis ne daugiau kaip šešių žmonių grupėms. Tačiau Madridas ir Katalonija tikisi padidinti šį skaičių iki dešimties, taip pat nukelti komendanto valandos pradžią nuo vidurnakčio iki 01:30 ir atverti regionines sienas per Naujuosius Metus.

Vokietijoje nuo gruodžio 1 dienos planuojama sugriežtinti dabartinius apribojimus. Susitikti galės tik dviejų šeimų iki penkių žmonių nariai. Tačiau nuo gruodžio 23 dienos iki sausio 1 dienos bus leista susitikti ne daugiau kaip dešimčiai žmonių, neatsižvelgiant į šeimų skaičių. Vaikai ir jaunimas iki 14 metų neskaičiuojami. Palengvinimai netaikomi Berlynui. Be to, valdžia paragino gyventojus prieš Kalėdas laikytis namų karantinąo, kad per šventes sumažėtų rizika užsikrėsti koronavirusu.

Vis dar neaišku, kaip ir kokia forma gyventojai galės sutikti Naujuosius metus Austrijoje. Iki gruodžio 6 dienos šalyje buvo paskelbtas lockdown’as, ribojantys patekimą į gatvę ir kontaktus visą dieną. Tikriausiai naujos saugumo priemonės taps žinomos arčiau šios datos.

Italijoje vyriausybė taip pat artimiausiu metu priims nutarimą dėl apribojimų švenčių dienomis. Tikimasi, kad valdžia leis susitikimus tik pirmojo laipsnio šeimos nariams.

Kalėdinės dekoracijos
© Sputnik / Виталий Белоусов

Anksčiau apie Prancūzijoje buvo paskelbta, kad valdžios institucijos ketina atšaukti komendanto valandą išskirtiniu pagrindu tapo gruodžio 24 ir 31 dienomis. Gyventojai taip pat buvo paprašyti apriboti svečių skaičių prie stalo ir vengti daugybės susitikimų su draugais ir šeima. Be to, ministras pirmininkas Jeanas Casteksas sakė, kad per kalėdines atostogas vietiniai slidinėjimo kurortai gali priimti turistus, tačiau keltuvai liks uždaryti.

Lietuvoje karantinas galioja iki gruodžio 17 dienos. Kadenciją baiginatis Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad kitą savaitę apribojimai gali būti griežtinami, ketinama svarstyti prekybos centrų darbo suvaržymus. Jau dabar aišku, kad Kalėdų šventės šiemet vyks be įprastų pasilinksminimų — eglių įžiebimą gyventojai stebės per televiziją, atšaukiamos mugės ir susibūrimai.

Iš viso Lietuvoje patvirtinti nuo pandemijos pradžios patvirtinti 56 095 COVID-19 atvejai. 13 514 žmonės pasveiko nuo ligos, o 41 897 — serga. 

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
karantinas, COVID-19, Naujieji metai, Kalėdos, Europa, ES
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1173)
Dar šia tema
Į Klaipėdą atvežta Kalėdų eglutė, jos įžiebimas vyks gruodžio 5-ąją
Joniškio gyventojas, žinodamas, kad serga koronavirusu, nesilaikė izoliacijos
"Pramuštas dar vienas dugnas": ligoninės direktorius apibrėžė COVID-19 situaciją
Sniego valytuvas

"Grinda" praneša: laukia dar dvi paros intensyvaus snygio

(atnaujinta 17:27 2021.01.26)
Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, visų gatvių idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. "Grinda" praneša, kad Vilniuje kelininkai ruošiasi dar dvi dienas valyti kelius ir prašo gyventojų būti kantrių.

Orai ir klimatas Lietuvoje pranešė, kad šįryt sniego dangos storis Vilniuje pasiekė 15 cm.  

"Mobilizuota visa žiemos tarnyba. Kokia situacija? Sudėtinga, žinoma. Vis dėlto sninga  be sustojimo. Visą naktį dirbome be jokių pertraukų. Šiuo metu mūsų laukia dar dvi sudėtingos ir bemiegės paros", — rašo "Grinda" savo paskyroje Facebook.  

Reaguodami į orų pokyčius, Vilniaus "Grindos" žiemos tarnybos darbuotojai prevenciškai druska bei smėlio ir druskos mišiniais barsto prižiūrimus maršrutus, ypatingą dėmesį skiriant atkarpoms, kuriose tikimybė susidaryti nepalankioms eismo sąlygoms didžiausia — miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams. Specializuota gatvių priežiūros technika budi įkalnėse, kuriose eismo trikdžiai labiausiai apsunkintų judėjimą mieste.

Iš viso "Grinda" prižiūri 1 690 sostinės gatvių. Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, jų visų idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės. 

Prognozuojama, kad Lietuvoje gausiai snigs iki sausio 28 dienos. 

Tegai:
Grinda
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, šią savaitę šalies gyventojai sulauks šlapdribos ir sniego
Dėl iškritusio sniego be elektros liko apie 6 tūkst. namų ūkių
Dienos metu eismo sąlygas sunkins šlapdriba ir sniegas
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uostas ieško darbuotojo uosto kapitono pareigoms užimti

(atnaujinta 13:52 2021.01.26)
Pabrėžiama, kad įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su personalo atrankos įmone "Amber team" dėl kandidatų paieškos į Klaipėdos uosto kapitono pareigas, teigiama Klaipėdos uosto pranešime.

Vilnius
© Sputnik / Александр Липовец

"Klaipėdos uosto kapitono darbas yra ypač atsakingas ir svarbus. Jis užtikrina uosto veiklą, susijusią su laivyba, priima atsakingus sprendimus, taip pat jo atsakomybė yra uosto priežiūra, hidrografiniai, navigaciniai dalykai ir kita. Dėl to siekiame, kad uosto kapitonas būtų parinktas labai atsakingai", — sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Jo teigimu, nuspręsta samdyti įmonę, kuri atrinktų bazinį galimų kandidatų sąrašą. Paskui, vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, bus skelbiamas konkursas, kurio metu ir bus parinktas uosto kapitonas.

Pabrėžiama, kad įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Sutarties trukmė, įskaitant konsultavimo paslaugą konkurso metu — trys mėnesiai.

Pažymima, kad reikalavimai uosto kapitonui yra apibrėžti Klaipėdos uosto įstatyme ir pareiginiuose nuostatuose. Pagal Uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Šiuo metu laikinai Klaipėdos uosto kapitono pareigas eina kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uoto direkcijos laivų eismo tarnyboje.

Tegai:
Lietuva, Klaipėdos uostas
Sputnik V vakcina, archyvinė nuotrauka

Rusijos "Sputnik V" vakcina užregistruota Irane

(atnaujinta 17:30 2021.01.26)
Pasak Irano užsienio reikalų ministro, Teheranas ateityje tikisi įsigijęs vakciną pradėti jos bendrą gamybą

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Rusijos vakcina "Sputnik V" sėkmingai įregistruota Irane, antradienį paskelbė Islamo Respublikos užsienio reikalų ministras Mohamadas Džavadas Zarifas, praneša RIA Novosti.

"Norėčiau jums pranešti, kad vakcina "Sputnik V" vakar buvo užregistruota Irane. Ją patvirtino mūsų sanitarinės institucijos, ir artimiausiu metu, tikimės, galėsime ją įsigyti ir pradėti bendrą gamybą (prisidėjus — Sputnik) atitinkamoms Rusijos ir Irano institucijoms", — sakė Zarifas per spaudos konferenciją po derybų su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu. 

Vakcina jau gavo reguliavimo institucijų patvirtinimus Rusijoje, Baltarusijoje, Argentinoje, JAE, Vengrijoje, Serbijoje, Bolivijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane. Indijoje Rusijos preparatas yra trečiajame bandymų etape, pasak ambasadoriaus Maskvoje Venkateši Varma, vakciną planuojama užregistruoti per kelias savaites.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Jau pradėtas vakcinos registravimo ES ir PSO procesas.

Kaip pažymėjo Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas, per ateinančias dvi savaites "Sputnik V" registravusių šalių skaičius viršys pustrečio dešimčių. 

PSO duomenimis, Irane buvo užregistruota apie 1,4 milijono koronaviruso atvejų, liga nusinešė 57,5 ​​tūkstančio žmonių gyvybes. 

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Rusija, Iranas, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vengrija planuoja iš Rusijos įsigyti du milijonus "Sputnik V" vakcinos dozių
Turkija gamins Rusijos vakciną "Sputnik V"
Antikūnų kiekis vyrų ir moterų kraujyje po vakcinos "Sputnik V" nesiskiria
Meluoja ir neraudonuoja — kodėl Lietuva prieš "Sputnik V" vakciną?