VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Vilnius kriminalistai baigė tyrimą, kuriame trys vyrai kaltinami Vilniaus rajone išžaginę ir apiplėšę moterį, praneša Policijos departamentas.
Prokurorai kaltinamuoju aktu į Vilniaus miesto apylinkės teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl išžaginimo veikiant bendrininkų grupėje (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 149 str. 2 d.), seksualinio prievartavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 str. 2 d.) bei plėšimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 1 d.).
Birželio 29 dirną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus pareiškimą iš nukentėjusiosios (gimusios 1981 m.), kad birželio mėnesį Vilniaus rajone, gyvenamajame name, nepažįstami asmenys prieš nukentėjusiąją panaudojo smurtą, atimant galimybę priešintis, ją seksualiai prievartavo, žagino bei apiplėšė.
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai "karštais pėdsakais" sulaikė vieną iš įtariamųjų (gimusį 1969 m.). Netrukus kriminalistai nustatė visų užpuolikų asmenybes ir sulaikė dar du šiuo nusikaltimu įtariamus vyrus (gimusius 1981 m. ir 1986 m.). Sulaikytieji yra Vilniaus rajono gyventojai.
Visi jie suimti, jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Druskininkų pasieniečiai Raigardo punkte sulaikė ukrainietį, kuris pateikė suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Pabrėžiama, kad šeštadienio naktį VSAT pareigūnai tarptautiniame Raigardo kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos išvykstančio krovininio automobilio "Mercedes Benz" su priekaba "Syriusz"' bei vairuotojo, 29-erių Ukrainos piliečio, dokumentus.
Pažymima, kad abi transporto priemonės buvo pažymėtos ukrainietiškais numeriais, kuriomis buvo gabenami du naudoti automobiliai. Visi dokumentai buvo tvarkingi.
"VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų", — teigiama pranešime.
Ukrainietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Ir krovininis automobilis, ir priekaba, ir du jais gabenti naudoti automobiliai saugomi Raigardo kontrolės punkte.
VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Pareigūnai per reidą Vilniuje bei Vilniaus ir Švenčionių rajonuose ant ežero ledo patikrino per 120 žvejų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas Facebook paskyroje.
Pažymima, kad buvo nustatyti trys žvejybos pažeidimai.
Du žvejai, žvejodami ant ledo, neturėjo dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų, o šios priemonės būtinos tam, kad įlūžus būtų galima išlipti iš vandens.
Dar vienas žvejys žvejojo neturėdamas žvejo mėgėjo bilieto. Jiems skirti įspėjimai.
Pabrėžiama, kad buvo sulaikyti krosinio motociklo ir keturračio vairuotojai.
Teigiama, kad abi transporto priemonės buvo be valstybinių numerių, o keturratis motociklas neturėjo draudimo ir techninės apžiūros pažymėjimo.
VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Seimas sklandžiai perėjo prie nuotolinio darbo - pirmąkart parlamentas posėdžiavo ir balsavo nuotoliniu būdu, praneša Seimo spaudos tarnyba.
Per itin trumpą laiką servisas "Microsoft" kartu su Seimo kanceliarija įgyvendino reikalingus sprendimus. Ne mažiau svarbu Seimui buvo išspręsti teisėkūros procedūrų klausimus, parengti įstatyminę bazę, kad nuotolinis balsavimas vyktų nepažeidžiant teisės aktų. Taip pat teko per trumpą laiką apmokyti sistemos naudotojus.
"Šis bendradarbiavimas, mano nuomone, yra vienas iš sėkmingiausių privataus ir viešojo sektorių subjektų bendradarbiavimo pavyzdžių, kurių linkėčiau mūsų šaliai kuo daugiau. Ypač sudėtingi ir jautrūs autentifikavimosi, balsavimo sprendimai ir kitos Seimo posėdžių procedūrų subtilybės buvo įgyvendintos greitai. Sukurta virtuali Seimo salė tapo patogiu ir efektyviu įrankiu, kurį tobulindamas Lietuvos parlamentas galės naudotis ir užtikrinti teisėkūros tęstinumą Lietuvoje", – teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Sprendimas sukurtas debesijos bendravimo ir bendradarbiavimo platformos "Microsoft Teams" pagrindu, panaudojant specialiai sukurtą "Microsoft Power Platform" aplikaciją balsavimui ir "SharePoint Online" paslaugą duomenų saugojimui bei integravimui su turima Seimo balsavimo sistema. Pasisakymų ir komentarų fiksavimas realizuotas "Microsoft Lists" sprendimo pagalba. Saugiam vartotojų atpažinimui naudojama "Azure AD" kelių veiksnių autentifikacija. Seimo narių tapatybei nustatyti naudojamas mobilusis parašas arba "Smart-ID" aplikacija. Papildomam saugumo užtikrinimui balsavimo metu taip pat fiksuojama balsuojančiojo Seimo nario fotografija.
"eParlamentas ir eBalsavimas yra ryžtingas skaitmeninės Lietuvos žingsnis į priekį sudėtingu šaliai metu. Labai vertinu naujojo Lietuvos parlamento pasitikėjimą. Ir, tikiuosi, kad ateinantys metai taps Lietuvos skaitmeninės transformacijos ir inovatyvių, efektyvių ir saugių debesijos sprendimų taikymo viešajame sektoriuje proveržio laikotarpiu", – teigia "Micosoft Lietuva" generalinis direktorius Simonas Černiauskas.
Pirmasis nuotolinis Seimo posėdis įvyko prieš dvi savaites. Kai kurie parlamentarai boikotavo šį formatą ir vis tiek atėjo į plenarinių posėdžių salę.
Dėl koronavirusinės infekcijos grėsmės ir sunkios epidemiologinės situacijos Seimas reikėjo pereiti prie nuotolinio darbo. Gruodžio pradžioje Seimas priėmė atitinkamas pataisas. Nuotoliniai posėdžiai turėtų vykti realiu laiku telekonferencijų platformose, kurias Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įvertino ir pripažino saugiomis.