Иней на деревьях, архивное фото

Gruodžio 1 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:28 2020.12.01)
Gruodžio 1 dienos horoskopas pataria Avinams ir Mergelėms vengti rizikos su pinigais susijusiose veiklose, Dvyniams — nekurti didelio masto planų, Vėžiams — įsiklausyti į senų pažįstamų patarimus, Liūtams — parengti veiksmų planą ir jo laikytis

Dienos pradžia bus įtempta ir sunki. Tai bus laikas, kai žmonės gali nenorėdami pakenkti sau ir kitiems. Net tie, kas paprastai turi retą savitvardą, šiuo metu negalės kontroliuoti savo emocijų. Gali būti prisimenamos senos patirtys ir nuoskaudai, bus labai sunku sutelkti dėmesį į dabartį.

Tačiau antrąją dienos pusę dėmesio pareikalaus nesunkūs kasdieniai darbai. Praktinių užduočių sprendimas daugeliui padės atgauti ramybę ir į viską pažvelgti optimistiškiau. Vakaras tinkamas bendrauti su artimaisiais, aptarti šeimos reikalus.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj bus sėkminga. Bendravimas su aplinkiniais žmonėmis bus malonus ir naudingas. Bus šansas susipažinti su žmonėmis, kurių dėka jūsų gyvenimas netrukus pradės keistis į gerąją pusę. Jūs galite patikti daugeliui beveik be jokių pastangų. Pakanka elgtis natūraliai ir ramiai, kad padarytumėte geriausią įspūdį.

Venkite rizikos su pinigais susijusiose veiklose, ir neskubėkite apsipirkti: rizikuosite per daug išleisti kažkam nereikalingam. Atidžiai stebėkite savo daiktus ir dokumentus, yra pavojus pamesti ką nors svarbaus.

Jautis (04.21-05.21) 

Dienos pradžia bus sunki. Jūs būsite linkę per daug jaudintis dėl to, ko negalite pakeisti, eikvokite psichines jėgas. Kiti negalės suprasti jūsų jausmų priežasties, o tai trukdys bendrauti.

Daugelis darbų užtruks ilgiau nei įprastai, vien todėl, kad negalėsite susikaupti į juos dėmesį.

Antroji dienos pusė bus daug ramesnė ir vaisingesnė. Tai geriausias laikas užbaigti anksčiau pradėtus darbus. Bus galimybė gauti atsakymus į keletą svarbių klausimų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena su įtemptu emociniu fonu. Geriau nekurti didelio masto planų: vargu ar pavyks juos visus įgyvendinti, o jei neturėsite laiko ką nors padaryti, liksite labai nepatenkinti savimi.

Kalėdinis Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Geriau atidėti svarbius dalykinius susitikimus, ypač su žmonėmis, kurių gerai nepažįstate. Gali būti sunku rasti bendrą kalbą su mylimu žmogumi, kuris dabar yra kritiškai musiteikęs jūsų atžvilgiu. Turėkite omenyje: pokalbiuose geriau negrįžti prie nemalonių praeities įvykių. Bet labai naudinga aptarti ateitį ir kurti bendrus planus.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena bus kupina puikių idėjų ir naujų planų. Greitai judėsite į priekį, tačiau kartais taip skubėsite siekti savo tikslų, kad galite praleisti ką nors svarbaus. Verta įsiklausyti į senų pažįstamų patarimus, kurie puikiai žino jūsų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Galimos pinigų įplaukos, įskaitant netikėtus, taip pat dovanos.

Diena tinkama studijų pradžiai. Vargu ar tai, ką sužinosite, bus jums naudinga iš karto, tačiau vėliau tai tikrai pravers. Vakaras žada įdomių pažinčių tiems, kas vyks į kai kuriuos viešuosius renginius.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj prognozuojama nerami diena. Dažnai jūs patys nesuprasite, kur yra nerimo priežastis, trukdanti susikaupti ir padaryti viską, ką reikia padaryti. Bus pavojus pamiršti ką nors svarbaus, nuvilti žmones, kurie jumis tikėjosi. Bus lengviau, jei iš anksto parengsite veiksmų planą ir bandysite jo laikytis net ir smulkmenose.

Situacija pamažu keisis į gerąją pusę, vakaras žada būti ramesnis ir malonesnis nei rytas. Tiek dalykiniai, tiek asmeniniai susitikimai verta planuoti antrajai dienos pusei: šiuo metu daug lengviau rasti bendrą kalbą su aplinkiniais.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj bus sunku sukaupti mintis. Gali atrodyti, ypač ryte, kad šią dieną jūsų nelauks niekas, išskyrus rūpesčius ir nerimus. Su malonumu sutelktumėte dėmesį į darbus, tačiau nuolat teks atitrūkti, o dažniausiai — kad išspręstumėte kitų žmonių problemas, kurios jums visiškai neįdomios. Aplinkiniai žmonės dažniau nei paprastai kreipsis į jus su prašymais, tačiau jie neskubės padėkoti už paslaugas.

Antrąją dienos pusę bus galimybė įgyvendinti kažkokį seną planą, idėją, kuri jums labai patinka. Po to nuotaika pastebimai pagerės. Nepageidautina aptarti su finansais, dideliais pirkimais ir investicijomis susijusius klausimus.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj rytas bus gana nemalonus. Turėsite daug galvoti apie problemas, ne tik apie savo, bet ir apie kitų žmonių, o galimybė kuo nors nudžiuginti save ir artimuosius vargu ar atsiras. Be to, kai kuriems šio ženklo atstovams bus primintos anksčiau padarytos klaidos, ir ženklo atstovai turės išleisti daug energijos joms ištaisyti. Po to reikalai klostysis daug geriau, jums pasiseks.

Kalėdinės dekoracijos
© Sputnik / Виталий Белоусов

Antrąją dienos pusę greičiausiai bus gauta naudingos informacijos. Atkreipkite dėmesį į detales, kurios atrodo nesvarbios; vėliau jos galės suvaidinti svarbų vaidmenį.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj prognozuojama nelengva diena. Dažnai jaudinsitės ir nerimausite daugiau nei įprasta, imkite į širdį tai, ko anksčiau paprasčiausiai nepastebėtumėte. Tuo gali pasinaudoti jūsų nedraugai: daug lengviau nugalėti tą, kuris prarado ramybę.

Galimi finansiniai nuostoliai, ir dažnai jų priežastis — jūsų noras kuo greičiau išspręsti visus klausimus, nesigilinant į detales ir nešvaistant laiko įvairių variantų tyrinėjimui. Gerai, jei šalia bus žmogus, kuris sugebės jums padėti patarimais. Nedvejodami užduokite klausimus tiems, kurie žino daugiau nei jūs.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj dieną susiklostys gana palankiai, bet jūs per daug jaudinsitės dėl smulkmenų. Tame nebūtų nieko blogo, jei nebūtų rizikos praleisti ką nors svarbaus, per daug dėmesio skyrus nerimams. Stenkitės atidžiai stebėti viską, kas vyksta aplink, atsižvelgti į kitų patirtį ir išanalizuoti jų klaidas.

Bus galimybė sėkmingai išspręsti pastaruoju metu jums nerimą keliančius finansinius klausimus. Kai kurie Šauliai gaus viliojančius verslo pasiūlymus arba ras naują pajamų šaltinį.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj bus nelengva. Neturėsite harmonijoje su savimi ir dažniau nei įprastai neteisingai suprasite aplinkinius, net ir įprasčiausiuose jų komentaruose rasite kažko įžeidžiančio sau. Labiausiai įspūdingi Ožiaragiai gali ginčytis su senais draugais, įžeisti tuos, kuriuos myli.

Darbe kils sunkumų: įprasti metodai neleis pasiekti norimo rezultato, reikės sugalvoti ką nors naujo, o jūsų vaizduotė šią dieną jus nuvils. Pagalvokite, su kuo galite pasitarti ar bent jau ramiai aptarti susiklosčiusią situaciją. Tai pasirodys netikėtai naudinga, padės į daugelį dalykų pažvelgti naujai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj ryte stenkitės nesinervinti. Tai bus sunku, nes situacija kartkartėmis bus nebekontroliuojama, teks keisti planus, daryti tai, ko nesinori.

Bet viskas, kas nutiks, kad ir kaip būtų keista, jums tikrai bus naudinga. Mažiausiai išmoksite to, kas netrukus pravers. Teigiamų tendencijų įtaka palaipsniui didės, ir reikaluose viskas gerės.

Vakaras žada malonių staigmenų ir gerų sutapimų, o svarbiausia — galimybę ištaisyti klaidą, dėl kurios pastaruoju metu gailėjotės.

Žuvys (02.20-03.20) 

Nors gali kilti tam tikrų sunkumų, ši diena bus gana sėkminga. Jūs nepasiduosite, jei kelyje bus kliūčių, ir elgsitės teisingai. Bus galimybė pasiekti daug, tačiau tam reikės nepajudinamo pasitikėjimo savimi.

Galimi nesutarimai šeimoje, ginčai su draugais. Deja, šią dieną net patys artimiausi žmonės kartais jus neteisingai supras. Būkite kantrūs, pabandykite ramiai išaiškinti situaciją. Geriau apsieiti be užuominų ir nebaigtų pasakymų, net apie nemaloniausius dalykus sakyti tiesiogiai.

Tegai:
horoskopas
Vakcinacija nuo COVID-19

EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtys po vakcinacijos nuo COVID-19

(atnaujinta 10:57 2021.01.22)
Lietuvoje nėra registruota nė vieno mirties atvejo, susijusio su neseniai įvykusia vakcinacija nuo COVID-19 ligos

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie Norvegijoje fiksuotas 23 netrukus po vakcinavimo įvykusias mirtis, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) praneša, kad Europos vaistų agentūros (EVA) ir Norvegijos atsakingųjų institucijų vertinimu, minėtos mirtys nėra susijusios su vakcina.

Pranešama, kad visi paskiepyti žmonės buvo 80-90 metų slaugos namų gyventojai ir sirgo sunkiomis, turinčiomis įtakos išgyvenamumui, ligomis. 

"Atsižvelgiant į situaciją, kad buvo skiepijama ta populiacijos dalis, kurioje ir taip fiksuojamas didelis mirtingumas, tėra sutapimas, kad paskiepijus viena ar kita vakcina buvo sulaukta mirčių praėjus nedaug laiko po vakcinacijos", - rašoma pranešime.

Anot VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresniosios patarėjos Rugilės Pilvinienės, kalbant apie Norvegijos atvejį, reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad tikėtina, jog seni žmonės, kurie yra bene labiausiai COVID-19 ligos pažeidžiama visuomenės grupė, gali sirgti sunkiomis ligomis, ribojančiomis jų gyvenimo trukmę. Tai tokios ligos kaip toli pažengusios stadijos vėžys, širdies nepakankamumas, insultas, miokardo infarktas ir pan. 

"Atsakingosios Norvegijos institucijos skelbia, kad šalyje tarp maždaug 226 000 vyresnių nei 80 metų asmenų per savaitę yra fiksuojama apie 440 mirties atvejų. Atsižvelgiant į situaciją, kad buvo skiepijama ta populiacijos dalis, kurioje ir taip fiksuojamas didelis mirtingumas, natūralu, kad paskiepijus viena ar kita vakcina buvo sulaukta mirčių praėjus nedaug laiko po vakcinacijos", - pažymi Pilvinienė.

Situacija Lietuvoje

Lietuvoje nėra registruota nė vieno mirties atvejo, susijusio su neseniai įvykusia vakcinacija nuo COVID-19 ligos, teigia VVKT atstovė. Tačiau nepageidaujamų reakcijų į vakcinas fiksuojama.

"Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių nusiskundimai po pirmosios vakcinos dozės, kurių sulaukė Tarnyba, tai – karščiavimas, galvos skausmas, vietinės alerginės reakcijos ar injekcijos vietos skausmas. Antrą vakcinos dozę kol kas yra gavę dar labai nedaug asmenų", – teigė Pilvinienė. 

Kaip rodo oficialios statistikos duomenys, tarp visų paskiepytųjų pirmą vakcinos dozę kol kas gavo dar labai nedidelis procentas (vos 1,7) vyresnių kaip 80 metų asmenų, nes pagal prioritetą pirmiausia Lietuvoje buvo skiepijami sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai (gydytojai, slaugytojai ir kitas medicinos personalas). 

Anot Pilvinienės, apie nepageidaujamas reakcijas į vakciną, kurias galėjo patirti garbaus amžiaus paskiepyti pacientai, VVKT pranešimų kol kas negavo.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846, bendras COVID-19 mirčių skaičius yra 2 591. Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozių.

Tegai:
COVID-19, Norvegija
Dar šia tema
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"
"Bravo, Rusija!". Prancūzai pasisakė apie "Sputnik V" registraciją ES
STT praneša apie galimą vakcinos nuo COVID-19 juodosios rinkos formavimąsi
Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
Lietuva palaiko ES vakcinos nuo COVID-19 sertifikatų idėją
Cigarečių kontrabanda

Širvintų gyventojas, krovęs 5,5 tūkst. pakelių cigarečių, pusmečiui neteko laisvės

(atnaujinta 10:09 2021.01.22)
Vyras pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis. Jam skirta reali 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį 50-mečiui širvintiškiui, kurį Pagėgių pasieniečiai pernai rugsėjį sulaikė vienoje Šiaulių sodų bendrijoje kraunantį kontrabandinius rūkalus, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų rugsėjį buvo gauta informacijos, kad vienoje Šiaulių sodų bendrijoje gali būti sandėliuojamas nelegalių rūkalų krovinys. Nuvykę į vietą VSAT pareigūnai užklupo širvintiškį, kraunantį cigaretes iš automobilio "Audi 80" į "VW Caddy". Apžiūrėję automobilius, juose pasieniečiai aptiko 5 500 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.

Nustatyta, kad rastų cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti importo mokesčius, siekia 19 614 eurų. Širvintiškis teisme pripažino kaltę. Pasak nuteistojo, jam trūko pinigų, todėl taip nusprendė užsidirbti. Pasiskolinęs iš pažįstamos panevėžietės automobilį, į Šiaulius cigaretes vyras atgabeno iš Kauno.

Tyrimo metu pasieniečiai atliko kratą sodo namelyje, kuriame rado dar 1 820 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" ir 840 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis bei 20 pakelių cigarečių "Winston Blue" be banderolių. Dėl šių cigarečių be lietuviškų banderolių neteisėto laikymo sodo namelio savininkas — 40-metis šiaulietis — baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu.

Sausio 20 dieną Šiaulių apygardos teismas ir širvintiškį pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Teismas jam skyrė realią 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis buvo suimtas teismo posėdžių salėje.

Prie šio teismo nuosprendžio pridėta ir 4 000 eurų bauda, kurią vyras turės sumokėti per dvejus metus.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), cigarečių kontrabanda
Dar šia tema
Karantino apribojimus pažeidusios kaunietės automobilyje rasta nelegalių rūkalų
Lietuviai įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis, vienas jų dingo
Pasieniečiams įkliuvo baltarusis, kuris slėpė lašinius po striuke