Žvakė

Lietuvoje nuo COVID-19 mirė pacientas, kuriam buvo iki 40 metų

(atnaujinta 15:41 2020.12.02)
Šalyje lapkričio 7 dieną buvo įvestas karantinas, kurį valdžia pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vienas iš pacientų, kuris vakar mirė nuo koronaviruso, priklausė 30–39 metų amžiaus grupei. Apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Audinės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Александров

Per praėjusią parą Lietuvoje buvo nustatyti 2 109 koronaviruso atvejai, dar 28 žmonės mirė.

Iš antradienį patvirtintų mirčių septynios registruotos Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 30–39, 60–69, 70–79 ir 80–89 metų amžiaus grupėms.

Panevėžio apskrityje registruotos šešios mirtys. Pacientai priklausė 60–69, 70–79, 80–89 ir 90–99 metų amžiaus grupėms. Kauno apskrityje patvirtinti šeši atvejai: žuvusieji buvo 60–69, 70–79, 80–89 ir 90–99 amžiaus grupių. Dar trys atvejai buvo patvirtinti Telšių apskrityje, kur pacientai priklausė 60–69, 70–79 ir 90–99 amžiaus grupėms.

Klaipėdos apskrityje nustatyti trys mirties nuo koronaviruso atvejai (70–79, 80–89 ir 90–99 metų amžiaus grupėse), o Vilniaus apskrityje — du (70–79 ir 80–89 m.).

Viena mirtis užfiksuota Utenos apskrityje. Asmuo priklausė 70–79 metų grupei.

Be to, vakar užregistruoti 28 atvejai, kai koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

Karantinas buvo įvestas respublikoje lapkričio 7 dieną, valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai. Iki šiol COVID-19 infekcija nusinešė 547 žmonių gyvybes. Bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios viršijo 64,6 tūkst.

Tegai:
mirtis, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1114)
Dar šia tema
Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 
JT bus surengtas Rusijos vakcinos "Sputnik V" pristatymas
Per praėjusią parą patvirtinta daugiau nei 2 000 naujų COVID-19 atvejų
Revolveris, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos rajone vyras grasino moteriai revolveriu

(atnaujinta 08:02 2021.01.19)
Policijos pareigūnai rado ir paėmė ginklą, kurio būgne buvo du šoviniai, vyras uždarytas į areštinę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Klaipėdos rajone vyras smurtavo prieš moterį bei grasino jai revolveriu, praneša Policijos departamentas.

Incidentas įvyko pirmadienį, apie 15 val. 45 min., Šnaukštų kaime. Namuose vyras smurtavo prieš moterį bei grasino jai revolveriu. 

Policijos pareigūnai rado ir paėmė ginklą, kurio būgne buvo du šoviniai.

Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str. 1 d.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos apskrityje skirtos nuobaudos už darbą karantino metu
Vilniaus policija demaskavo pedofilų tinklą
Policija, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos apskrityje skirtos nuobaudos darbą karantino metu

(atnaujinta 07:25 2021.01.19)
Policijos pareigūnai nustatė pažeidimus tatuiruočių salone ir naktinės prekybos vietose, protokolai surašyti ir už mėgėjiškos žvejybos pažeidimus

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone vykdė įvairias prevencines priemones, kurių metu nustatytas ne vienas pažeidimas. 

Sausio 14 dieną policijos pareigūnai, kartu su Valstybinės darbo inspekcijos  specialistais patikrino vieną iš uostamiestyje veikusių tatuiruočių salonų — patikrinimo metu nustatyta, jog karantino metu tatuiruočių salono meistrai darė klientams tatuiruotes, nors karantino metu tokias paslaugas teikti yra draudžiama. Dėl šio nusižengimo pareigūnai pradėjo penkias administracines teisenas pagal ANK 45 str.

Tą pačią dieną, kartu su Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistais, pareigūnai patikrino ir žvejų pamėgtas vietas Malkų įlankoje, Kruizinių laivų terminale, ant Palangos tilto ir kt. Nustatyti septyni pažeidimai — penki protokolai surašyti pagal ANK 291 str. — dėl mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų, dar vienam žvejui surašyti net du protokolai — už karantino taisyklių nesilaikymą bei kontrabandinių cigarečių turėjimą.

Sausio 15 dieną pareigūnai Klaipėdos mieste tikrino ar naktinės prekybos vietose nedaromi pažeidimai — atlikus 5 kontrolinius pirkimus, dviem atvejais pažeidimų nenustatyta, tačiau pažeidimai fiksuoti dvejose naktinėse parduotuvėse, bei vienu atveju kuomet alkoholiu prekiavo civilis asmuo neturintis tam teisės. 

Uostamiestyje veikiančios naktinės parduotuvės Sportininkų g. pardavėjui, už mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos pažeidimą skirta 780 eurų bauda, paaiškėjo jog asmuo už tokio pobūdžio nusižengimą baudžiamas jau trečią kartą, o Vingio g. naktinės parduotuvės pardavėja už analogišką pažeidimą skirta 200 eurų bauda. Ekonominės sankcijos bus taikomos ir įmonėms, kuriose dirbo minėti asmenys.

Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai primena, jog ir toliau bus vykdomos įvairios policinės priemonės. Kurių metu bus tikrinamos prekybos ir paslaugų teikimo vietos.

Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. 

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Šimonytė papasakojo, kada gali pasikeisti karantino apribojimai
Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius
Profesorius pasisakė prieš karantino pratęsimą Lietuvoje