Vilnius

Kasiulevičius apgailestauja, kad Lietuvos valdžia neįsiklauso į gydytojų patarimus

(atnaujinta 18:08 2020.12.04)
Gydytojui kelia nerimą klausimas, ar Lietuvos valdžia klausysis "antivakserių", kaip kad įsiklausė tų, kas buvo prieš atostogų mokyklose pratęsimą, ar visgi atsižvelgs į medikų patarimus

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pareiškė, jog Jungtinė Karalystė jau pradeda skiepyti savo medikus ir didžiausių rizikos grupių pacientus nuo COVID-19.

Jis pažymėjo, kad dar prieš mėnesį ragino atvežti vakciną į Lietuvą.

"Vakcinos pradžioje bus nedaug, todėl rūpinamasi silpniausiais. Ar klausysime antivakserių raudų ar būsime lyderiais, kurie leis pasiskiepyti bent jau savo šalies medikams? Nors daugelis nesutiks, bet realybėje tik šis egzaminas svarbiausias mūsų tautos lyderiams (nueinatiems, esantiems ir ateinantiems) nesibaigiančioje valdžios dalybų karuselėje. Kuo norite būti istorijoje? Gal jau laikas apsispręsti?" — parašė gydytojas savo Facebook paskyroje.

Kasiulevičius papasakojo, jog lygiai prieš mėnesį visa Europa buvo nusidažiusi raudona spalva, tačiau dėl karantino ir natūralios infekcijos eigos antroji pandemijos banga nuvilnijo iš vakarų į rytus vakarinėje Europos dalyje sukeldama nors ir nedidelį, bet labai reikalingą atokvėpį. Šiuo metu, pasak gydytojo, Lietuva yra ant tos bangos keteros.

Kad situacija pagerėtų, buvo siūloma pratęsti atostogas mokyklose, tačiau valdžia nepritarė šiam pasiūlymui.

"Dėl mokyklų. Suprantu, kad mano išdidžiai tautai ir mano valdžiai mokytis iš žydų atrodo niekingas užsiėmimas, bet kadangi Izraelis kažkaip sugeba surinkti ir išanalizuoti duomenis, tai jie dar spalio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerijos raporte konstatavo, kad infekcija plinta mokyklose ir dažniausiai besimptomių jos pernešėjų dėka, todėl jie mokymą savo karantino metu perkėlė į nuotolį. Lietuva pasirinko švelnesnį variantą nenorėdama pykdyti jaunų šeimų. Situacija blogėja, bet net ir po mokytojų profesinių sąjungų raginimo valdžia liko kurčia — atotogos bus laiku", — pažymėjo gydytojas.

Taigi, gydytojui kelia nerimą klausimas, ar Lietuvos valdžia klausysis "antivakserių", kaip kad įsiklausė tų, kas buvo prieš atostogų mokyklose pratęsimą, ar visgi atsižvelgs į medikų patarimus.

Lietuvoje, naujausiais duomenimis, iš viso nustatyti 69 582 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 40 926, 27 760 žmonių pasveiko, 590 mirė. Karantinas buvo įvestas respublikoje lapkričio 7 dieną, valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 63,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)
Dar šia tema
Šalyje — daugiau kaip pustrečio tūkstančio naujų COVID-19 atvejų
Rusija gavo paraiškų dėl "Sputnik V" vakcinos įsigijimo iš daugiau nei 50 šalių
Lietuvos sunkiaatletis Haroldas Šulcas mirė nuo COVID-19
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius