Facebook

Sukčiai apgaudinėja lietuvius, siūlydami būsto nuomą socialiniame tinkle Facebook

(atnaujinta 22:25 2020.12.08)
Policijos pareigūnai pažymėjo, jog asmenys, vykdantys tokio pobūdžio nusikaltimus, nuolat tobulėja, keičia strategijas, pritaiko naujus būdus, ir pasidalijo patarimais, kaip likti budriems ir netapti sukčių auka

VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Socialiniame tinkle Facebook plinta sukčiavimai, susiję su "Būsto nuomos" pasiūlymais, praneša Lietuvos policija.

Zarasų rajono policijos komisariatas atkreipia dėmesį, kad šiais metais iš jo užregistruotų sukčiavimų net 40 proc. atvejų yra įvykdyti socialinio tinklo Facebook platformoje.

Pastaruoju metu komisariate buvo pradėti trys panašaus pobūdžio ikiteisminiai tyrimai, kuomet gyventojai į sukčių pinkles pateko ieškodami būsto nuomos. Pirmuoju atveju moteris savo asmeninėje Facebook paskyroje paskelbė, kad ketina išsinuomoti būstą. Su moterimi susisiekė nepažįstamas vyras ir pasiūlė išnuomoti jai butą. Kadangi moteriai patiko siūlomas butas, todėl ji, tariamam buto savininkui reikalaujant, pervedė 270 eurų užstatą. Vos tik gavo pinigus, sukčius užblokavo Facebook paskyrą ir moteris nebegalėjo su juo susisiekti.

Po mėnesio Zarasuose įvyko dar du panašūs įvykiai. Jie skiriasi tuo, kad nukentėję asmenys patys Facebook grupėje rado skelbimą apie išnuomojamą būstą. Nukentėję asmenys per Facebook paskyrą susisiekė su tariamu savininku, susitarė dėl būsto nuomos ir taip pat pervedė užstatą. Nuomininkams atvykus į sutartą vietą apžiūrėti buto, jų niekas nepasitiko ir susisiekti su tariamu buto savininku nepavyko.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad elektroninėje erdvėje įvykdomų nusikalstamų veikų skaičius Lietuvos Respublikoje, kaip ir visame pasaulyje, nuolat auga. Asmenys, vykdantys tokio pobūdžio nusikaltimus, nuolat tobulėja, keičia strategijas, pritaiko naujus būdus.

"Įprastai, norėdami įsigyti reikiamą prekę elektroninėje erdvėje, atliekame norimos prekės ar paslaugos paiešką, kainos analizę ir dažnai pirkėjo pasirinkimą lemia pasiūlyta pigiausia kaina ar suteikta skubi paslauga. Žmonės, kurie įpratę daug laiko praleisti socialinėse medijose, ten perka, parduoda bei ieško informacijos nesusimąstydami, kad gali būti lengvai apgauti. Facebook paskyrose, dažnai galima rasti patrauklių pasiūlymų, tačiau būkite atsargūs, nepraraskite budrumo ir įtarumo!" — pažymi pareigūnai.

Policijos pareigūnų patarimai, kaip netapti sukčių auka:

  • Jei įmanoma, naudokitės vietiniais mažmeninės prekybos tinklalapiais — išspręsti iškilusias problemas bus tiesiog paprasčiau.
  • Atlikite savo tyrimą — prieš pirkdami peržiūrėkite komentarus apie parduotuvę.
  • Atsiskaitykite tik saugiu būdu. Prašoma tiesiogiai pervesti pinigus? Pagalvokite dar kartą!
  • Mokėkite tik tada, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio, venkite nemokamų arba viešųjų bevielių tinklų.
  • Saugokitės reklamų, siūlančių neįtikimas kainas ar stebuklingus gaminius. Jei pasiūlymas skamba per daug gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra!
  • Iškilo langas, kuriame teigiama, kad laimėjote prizą? Pagalvokite dar kartą, galite laimėti nebent kenkėjišką programą.
  • Venkite išankstinių apmokėjimų menkai pažįstamiems asmenims.
  • Jei įmanoma, išsaugokite visą komunikaciją, pavyzdžiui, susirašinėjimą.
  • Atkreipkite dėmesį į rašybos ir gramatikos klaidas, pasakojimo nenuoseklumą.
  • Įtarę bet kokius bandymus sukčiauti, praneškite apie juos policijai netgi tuo atveju, jei netapote sukčių auka.
Tegai:
Lietuva, sukčiavimas, policija, Facebook
 Pfizer/BioNTech vakcina

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė Pfizer vakcinos tiekimo atnaujinimo datą 

(atnaujinta 12:38 2021.01.16)
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė gavusi "Pfizer" ir "BioNTech" atsakymą, kur paskelbas tiekimo apimties atkūrimo laikas. Be to, teigiama, kad bendrovės nuo vasario vidurio tariamai padidins siuntų kiekį

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuvos ministrės pirmininkės patarėja sveikatos klausimais Živilė Simonaitytė paskelbė "Pfizer" ir "BioNTech" pranešimą, kuriame buvo pranešta apie vakcinų tiekimo į respubliką atkūrimą nuo sausio 25 dienos. Apie tai ji rašė savo Facebook puslapyje.

Vakar tapo žinoma, kad įmonės per kitas keturias savaites perpus sumažins vakcinų tiekimą Lietuvai. Po to šeši ES šalių ministrai, įskaitant Baltijos šalis, paprašė EK pagreitinti vakcinų pristatymą.

Živilės Simonaitytės cituojamoje ištraukoje teigiama, kad "Pfizer" ir "BioNTech" sukūrė planą padidinti gamybą Europoje ir per antrąjį ketvirtį išsiųsti žymiai daugiau vakcinos dozių.

"Dieną užbaigėme su žinia, kad tiekimas nuo sausio 25 dienos bus atstatytas", — sakoma pranešime.

Į situaciją reagavo ir Vilniaus universitetinės klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Sveikatos apsaugos ministerija kartu su kolegomis iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Švedijos pademonstravo, kaip reikia ne verkti, o veikti. Pfizer sausio 25 dieną atstatys vakcinos tiekimo apimtis, vasario mėnesį praradimai bus kompensuoti.", — savo Facebook puslapyje rašė jis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 166 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 2,4 tūkstančio žmonių.

Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. Numatytas priemones planuojama peržiūrėti sausio 17 dieną.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Ignalinos AE išmontavimo darbai

Ignalinos AE išmontuota virš 7 tūkst tonų įrangos ir betono

(atnaujinta 10:54 2021.01.16)
Virš 7 tūkst. tonų (7 411 tonų) radioaktyviųjų atliekų apdorota ir išvežta kaip neradioaktyvios atliekos bei galės būti realizuota aukcionuose

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Per praėjusius metus  Ignalinos atominėje elektrinėje  buvo išmontuota 4 212 tonų įrangos bei 3 579 tonų betono atliekų, rašoma įmonės pranešime.

Virš 7 tūkst. tonų (7 411 tonų) radioaktyviųjų atliekų apdorota ir išvežta kaip neradioaktyvios atliekos bei galės būti realizuota aukcionuose.

Pabrėžiama, kad per visą jėgainės eksploatavimo nutraukimo laikotarpį nuo 2010 metų buvo išmontuota beveik 64 tūkst. tonų (63 957 tonos) įrangos ir betono atliekų. Iki eksploatavimo nutraukimo pabaigos 2038 m. IAE liko išmontuoti 108 tūkst. tonų (108 009 tonos) įrangos.

2020 metais buvo atliekami didelės apimties 2-jo bloko turbinų salės išmontavimo darbai, išmontuota 97 proc. turbinų salės įrangos. Didžioji dalis išmontuotos įrangos praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose kaip metalo laužas. Likusi dalis išmontuotos įrangos laikinai saugoma įmonės teritorijoje iki pervežimo galutiniam dėjimui į atliekynus.

Išmontavimo ir dezaktyvavimo darbai atliekami pagal nustatytą darbų grafiką IAE personalo jėgomis. Darbai finansuojami Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo ir Ignalinos programos lėšomis.

IAE buvo vykdomi ir nebenaudojamų statinių griovimo darbai. 2020 metais IAE teritorijoje nugriauta 11 nebenaudojamų statinių, iš kurių pagal kategoriją 3 priskiriami ypatingiems statiniams, 7 – neypatingiems ir 1 nesudėtingiems. 2021 m. planuojama nugriauti dar 11 nebenaudojamų statinių.

Ignalinos AE demontavimas

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

Tegai:
Ignalinos AE

NATO generalinis sekretorius nori pradėti bendradarbiauti su Baidenu

(atnaujinta 13:04 2021.01.16)
Jis taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, labai svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius tikisi ramaus valdžios perdavimo JAV ir nori pradėti dirbti su Džo Baidenu, praneša RIA Novosti.

"Turi būti gerbiami rinkimų rezultatai. Turime įsitikinti, kad yra gerbiamos mūsų demokratinės vertybės. Aš tikiu demokratinėmis JAV institucijomis, tikiuosi taikaus valdžios perdavimo ir tikiuosi pradėti bendradarbiauti su būsimu JAV prezidentu Džo Baidenu", — ketvirtadienį jis sakė bendroje spaudos konferencijoje Briuselyje su Mauritanijos prezidentu Mohammadu Ouldu Gazouani.

Stoltenbergas sakė, kad Baidenas palaiko transatlantinį bendradarbiavimą NATO.

Aljanso generalinis sekretorius taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis. "Svarbu, kad už užpuolimą prieš Kapitolijų atsakingi asmenys būtų atskaitingi", — sakė jis.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, NATO