Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

Šimonytė papasakojo, kada galėtų pradėti dirbti naujoji Vyriausybė

(atnaujinta 13:29 2020.12.10)
Naujieji ministrai ketina peržiūrėti kadenciją baigiančios Vyriausybės paruoštą biudžetą ir svarstyti naujas kovos su COVID-19 pandemija priemones

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pranešė, kad naujoji Vyriausybė, jei bus pritarta jos programai, pradės darbą jau šį savaitgalį.

"Tikrai visi ministrai yra pasirengę dirbti, kadangi turime mažai laiko grąžinti biudžetą į Seimą kitą savaitę. Tai reiškia, kad daug dienų neturime ir teks dirbti savaitgalį vienaip ar kitaip. Ir jeigu matytųsi — o aš tokios tikimybės neatmečiau vakar, neatmetu ir šiandien — kad reikalingas Vyriausybės posėdis sprendimams priimti, jis būtų savaitgalį organizuojamas", — sakė Šimonytė.

Apie naujus apribojimus

Kalbėdama apie tai, kokius naujus suvaržymus dėl COVID-19 plitimo galėtų diskutuoti naujoji Vyriausybė, Šimonytė pažymėjo, kad tai priklausys nuo ekspertų rekomendacijų. Be to, ji pabrėžė, kad dėl kovos su pandemija priemonių griežtinimo sutaria visi valdančiosios koalicijos lyderiai.

"Nemačiau nė vieno lyderio, kuris nesupranta, kad situacija yra labai sudėtinga, tačiau manau, kad lygiai taip pat kaip ir aš, nė vienas nesiima iš kepurės siūlyti apribojimų, kadangi, visų pirma, mes turime remtis mokslo žmonėmis, ekspertais", — komentavo Šimonytė.

Ji taip pat pažymėjo, kad yra pasirengusi prisiimti atsakomybę už Vyriausybės veiksmus, įskaitant karantino griežtinimą.

"Apribojimai nemalonūs gali būti, sujaukiantys žmonių planus, bet tai nėra baisu. Baisu yra, kada tavo artimasis miršta, nesulaukęs pagalbos, arba dėl covido, arba dėl kažkokių komplikacijų, ligų, kurias turėjo. Tai iš tikrųjų yra baisu. Aš sakiau ir sakysiu tą patį — jeigu reikia prisiimti atsakomybę, aš prisiimsiu tą atsakomybę", — aiškino paskirtoji premjerė.

Paskirtoji ministrė pirmininkė teigė, kad naujajai Vyriausybei teks svarstyti ne tik naujus apribojimus, bet ir spręsti medikams, gydantiems COVID-19 ligonius, kylančias problemas. 

Šimonytė pažadėjo skiepytis

Paklausta apie skiepijimą nuo COVID-19, Šimonytė neslėpė ketinanti viena pirmųjų skiepytis, tačiau pažymėjo, kad padarys tai siekdama parodyti skiepų svarbą.

"Taip, aš ketinu tą daryti. Nenorėčiau, kad tai būtų suprasta kaip privilegija, nes jokių privilegijų man gyvenime nereikėjo ir privilegijos skiepytis nereikėtų. Bet jeigu žmonės, kurie yra visuomenei žinomi, ir tai ne tik aš, o, tarkime, ir kiti žmonės, kurių žodis yra girdimas, vadinamieji "influenceriai" ar meno, mokslo žmonės, žymūs medikai sutiktų tokią bangą sukelti, tai aš manau, kad tai būtų tikrai labai gerai", — sakė Šimonytė.

Ji taip pat pažymėjo, kad skiepysis naująja vakcina nuo COVID-19 dar ir dėl to, kad įrodytų, jog pasitiki institucijų sprendimais, kurie yra susiję su šios priemonės registracija.

Lietuvoje per pastarąją parą nustatyta dar 3 330 COVID-19 atvejų, nuo ligos mirė dar 31 asmuo.

Dabar bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 83 883. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius yra 735. Pakartotinis karantinas buvo įvestas nuo lapkričio 7 dienos trims savaitėms, tačiau dabar valdžia jį pratęsė iki gruodžio 31 dienos. Nemažai apribojimų turėjo įtakos prekybai ir asmeniniams žmonių kontaktams. Draudžiama bendrauti tarp daugiau nei dviejų šeimų ir (arba) namų ūkių. Mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, mokinių atostogos skelbiamos nuo gruodžio 14 dienos iki 2021 metų sausio 3 dienos.

Daugiau apie šalyje galiojančius apribojimus žiūrėkite čia. 

Tegai:
COVID-19, vyriausybė, Ingrida Šimonytė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1142)
Dar šia tema
Antikorupcijos komisija vykdys kontrolę dėl kovai su COVID-19 skirtų lėšų panaudojimo
Rekomendacijos dėl COVID-19: venkite prekybos vietų, draudžiama nuomoti patalpas šventėms
Ledas

Sausio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:22 2021.01.22)
Rytoj, sausio 23 dieną,  Avino laukia diena, kai reikia stengtis būti geresniam, Liūtui šią dieną kategoriškai nepriimtina rodyti žmonėms būdingų neigiamų savybių,

Svarbiausi ir nemaloniausi yra pyktis, neapykanta, kerštas, pavydas, arogancija, žiaurumas, klasta, egoizmas, veidmainystė. Patekęs į vieną iš šių būsenų, jūs galite joje "pakibti" ilgą laiką, o tai neturės geriausio poveikio sveikatai — tiek moralinei, tiek fizinei, todėl verta ryžtingai jų atsikratyti.

Avinas (21.03 - 20.04)

Kai kuriems aplinkiniams žmonėms gali prireikti pagalbos, užuojautos ir atjautos — nesigailėkite gerų jausmų, jie tikrai sulauks atsako.

Jautis (21.04 - 21.05)

Šiandien jums yra nepaprastai svarbu stebėti, ką sakote ir net galvojate: blogi žodžiai ir mintys gali atsisukti prieš jus beveik iš karto, todėl geriau tuo nerizikuoti.

Dvyniai (22.05 - 21.06)

Diena nėra tinkama svarbiems sprendimams priimti — yra didelė rizika neteisingai įvertinti privalumus ir trūkumus bei padaryti klaidą, kurią bus sunku ištaisyti.

Vėžys (22.06 - 22.07)

Geriausias būdas atsikratyti savo problemų yra pereiti prie tų, kurios egzistuoja kitų žmonių gyvenime: įsitikinkite, kad jūsų sunkumai nėra tokie rimti, kaip manote.

Liūtas (23.07–21.08)

Aplinkinių žmonių agresija ir jūsų pačių pykčio protrūkiai, kurie yra įmanomi šią dieną, turi būti užgesinti vos įsižiebę — geriausia, pasitelkiant jums būdingą humoro jausmą.

Mergelė (08.22 - 09.23)

Bendraudami su draugais ir artimaisiais stenkitės vengti per artimo kontakto — dėl to kilęs kivirčas greičiausiai bus rimtas ir tęsis ilgai.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)

Jūs neturėtumėte imtis rimtų ir daug laiko reikalaujančių reikalų, vis tiek, iš jų nukreiptų pastangų bus mažai prasmės, geriau dieną skirkite tam, ką atidėjote ilgą laiką.

Skorpionas (24.10 - 22.11)

Diena palanki susitaikymui su žmonėmis, su kuriais kivirčai tave labai sveria: jie taip pat tavęs pasiilgo visą šį laiką, todėl noriai susitiks pusiaukelėje.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Kritikuojamas — ir visiškai teisingai — už savo naujausius veiksmus, neturėtumėte nueiti taip toli kaip savęs linčiavimas: palikite sau teisę suklysti, kurią turite kaip ir visi.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Patartina dieną skirti poilsiui: jei laiku neatgausite jėgų, artimiausiu metu žvaigždžių jums išlaisvinta energija išdžius ir jūsų pasirodymas abejos.

Vandenis (21.01 - 18.02)

Būtina atkreipti dėmesį į ženklus - pavyzdžiui, šiandien išlietas vanduo ir sulaužyti indai nieko gero nežada, todėl patariama pasistengti, kad tai neįvyktų.

Žuvys (19.02 - 20.03)

Bet kuri šią dieną padovanota dovana turės talismano galią, todėl turite būti dosnūs ir savo artimiesiems nusipirkti bent mažus suvenyrus, kurie juos gali apsaugoti.

Tegai:
horoskopas
Gamtos reiškinys — šviesos stulpai

Lietuvoje užfiksuotas unikalus atmosferos reiškinys

(atnaujinta 17:26 2021.01.22)
Tokį reiškinį respublikos gyventojai galėjo pamatyti dėl oro masių iš Arkties. Šviesos kolonos dažniausiai pasirodo esant žemai temperatūrai

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lietuvos gyventojai socialiniuose tinkluose pasidalijo reto atmosferos reiškinio — šviesos stulpų — nuotraukomis.

Šviesos, arba dar vadinamų saulės kolonų nuotraukomis dalijosi vartotojai, gyvenantys skirtinguose respublikos regionuose. Reiškinys užfiksuotas per šalčius praėjusios savaitės pabaigoje ir šios dienos pradžioje.

Световые столбы в Литве
Šviesos stulpai Lietuvoje

Vartotojai socialiniuose tinkluose paskelbė nuotraukas, padarytas Plungėje, Radviliškyje, netoli Vilniaus.

Šviesos stulpas yra vizualus atmosferos reiškinys, optinis efektas, kuris yra vertikali šviesos juosta, besitęsianti ar kylanti nuo saulės. Naktį taip pat stebimi Mėnulio arba antžeminių šviesos šaltinių stulpai.

Световые столбы около Вильнюса
Šviesos stulpai šalia Vilniaus

Kaip pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, respublikos gyventojai galėjo pamatyti tokį reiškinį dėl Arkties oro masių. Paprastai lengvi stulpai pasirodo esant gana žemai temperatūrai — bent dešimčiai laipsnių šalčio — ir esant silpnam vėjui.

Световые столбы в Плунге
Šviesos stulpai Plungėje

Esant tokioms sąlygoms, ore esantys nedideli plokšti ledo kristalai, išsidėstę horizontaliai, atspindi iš šaltinio sklindančią šviesą.

Esant žemai temperatūrai, panašūs kristalai gali susidaryti ir žemesnėje atmosferoje. Todėl šviesos kolonos dažniau pastebimos šaltuoju metų laiku. Formuojantis šviesos kolonai šviesa atsispindi arba iš apatinio ar viršutinio ledo plokštelės paviršiaus, arba iš horizontalių ledo kristalų galų ar kraštų.

Световые столбы в Радвилишкисе
Šviesos stulpai Radviliškyje
Tegai:
nuotraukos, Lietuva