Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Seimas reglamentavo nuotolinį darbą

(atnaujinta 16:16 2020.12.10)
Kaip pažymėjo Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas, Statuto pataisos leis parlamentarams sėkmingai dirbti ir nuotoliniu būdu

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Seimas ketvirtadienį pritarė Statuto pataisoms dėl galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

Statuto pataisomis nustatyta, kad išimtiniais atvejais Seimo posėdžiai gali būti organizuojami nuotoliniu būdu, kai įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir gali kilti grėsmė Seimo darbui.

Lietuvos pasai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

"Linkiu Seimui, kad niekada nereikėtų pereiti į nuotolinį darbą, tačiau jeigu ne ir mums reikės operatyviai dirbti tarpušvenčiu, po Naujų metų, o skaičiai tik blogės. Ir Seime atvejų daugėja. Taip, mielieji, būsime priversti dirbti nuotoliniu būdu, todėl mes turime būti pasiruošę šį variantą ir, man atrodo, šis Statuto projektas atliepia mūsų visų lūkesčius, yra tinkamas ir leis mums sėkmingai dirbti ir nuotoliniu būdu", — pritarti pataisoms kvietė Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas.

Nustatyta, kad nuotoliniu būdu organizuotame Seimo posėdyje svarstomais klausimais Seimo nariai savo Seimo nario teises ir pareigas privalo įgyvendinti asmeniškai.

Statuto pataisos priimtos už balsavus 124, nė vienam nebuvus prieš, susilaikius 6 Seimo nariams.

Priimtomis pataisomis buvo pasidžiaugė Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji pasakoja, kad perėjimas prie Seimo nuotolinio darbo buvo vienas iš pirmųjų jos darbų naujose pareigose.

"Aš visiems parlamentarams, taip pat ir abejojantiems norėčiau palinkėti vieno — kad mums nereiktų pasinaudoti galimybe pereiti prie nuotolinio darbo. Nes tai reikštų, kad situacija tiek šalyje, tiek Seime yra nebloga ir mes galime dirbti įprastu režimu.
Tačiau labai gerai, jog mes greitai turėsime įrankį, leidžiantį Seimui dirbti efektyviai ir nenutrūkstamai nepriklausomai nuo pandeminės situacijos Lietuvoje. Taip pat tikiu, kad visi kartu atsakingai įvertinę esamą situaciją padarysime viską, kad po kelių savaičių griežto karantino galėtume jį laisvinti ir grįžti prie mums įprasto gyvenimo ritmo", — rašo Čmilytė-Nielsen.

Pakartotinis karantinas buvo įvestas nuo lapkričio 7 dienos trims savaitėms, tačiau dabar valdžia jį pratęsė iki gruodžio 31 dienos. Nemažai apribojimų turėjo įtakos prekybai ir asmeniniams žmonių kontaktams. Draudžiama bendrauti tarp daugiau nei dviejų šeimų ir (arba) namų ūkių. Mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, mokinių atostogos skelbiamos nuo gruodžio 14 dienos iki 2021 metų sausio 3 dienos.

Daugiau apie šalyje galiojančius apribojimus žiūrėkite čia. 

Dabar bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 83 883. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius yra 735. 

Lietuvoje per pastarąją parą nustatyta dar 3 330 COVID-19 atvejų, nuo ligos mirė dar 31 asmuo.

Tegai:
nuotolinis darbas, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)
Dar šia tema
Laisvės partijos frakcijos seniūnei Seimas pasirodė smarkiai archajiškas
Nuotolinis Seimas: Lietuvą valdys dirbtinis intelektas
Seimas atleido Martišių iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininko pareigų
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius

Vilniaus savivaldybė nufilmavo Neries upe plaukiantį ledą

(atnaujinta 11:17 2021.01.20)
Šią savaitę Lietuvos sostinėje šalčiai turėtų atslūgti, o dienos metu bus net pliusinė temperatūra, prognozuoja sinoptikai

Vilniaus miesto savivaldybė savo Facebook paskyroje paskelbė vaizdo įrašą su sostinės vaizdais per šalčius.

Filmuotoje medžiagoje matyti Neries upė, per kurią plaukia skirtingų dydžių ledo luitai. Iš pradžių galima pamatyti vandens srautą, tada vaizdas pasikeičia į snieguotą miesto panoramą.

Šią savaitę sinoptikai prognozuoja, kad sulauksime sniego ir šalčio atsitraukimą. Antradienio popietę Vilniuje oro temperatūra siekia 11 laipsnių šalčio. Numatomas atšilimas, o ketvirtadienį orai sušils iki trijų laipsnių šilumos.

Tegai:
žiema, Neris, Vilnius
Dar šia tema
Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę
Paskelbtas vaizdo įrašas iš čiuožėjos Alinos Zagitovos treniruotės