Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Europos reikalų komitetas pritarė pateiktai Vyriausybės programai

(atnaujinta 16:23 2020.12.10)
Galutinis balsavimas dėl Ingridos Šimonytės Vyriausybės programos Seime vyks šį penktadienį, per Seimo posėdį

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Seimo Europos reikalų komitetas ketvirtadienio posėdyje pritarė pateiktai Vyriausybės programai, praneša Seimo spaudos tarnyba. 

Paskirtasis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, pristatydamas programos nuostatas dėl ES politikos, pažymėjo, kad neabejojama dėl ES ateities — vieningos ir efektyviai veikiančios Europos, tačiau kartu reikia atkreipti dėmesį į tai, kokios Lietuvos gyventojai nori Europos Sąjungoje, ir kokie uždaviniai svarbūs Lietuvai. 

Keldamas klausimą, ar Lietuvos interesai ES visuomet būdavo išgirsti, Landsbergis pažymėjo, kad siekiant efektyvesnės ES politikos, "ES darbotvarkė turėtų tapti ir Lietuvos darbotvarke". Tai, pasak politiko, leistų turėti aktyvią poziciją ir dalyvauti procesuose, aktualiuose ir kitoms valstybėms narėms, taip sulaukiant palaikymo iš kitų ES valstybių. 

Paskirtasis užsienio reikalų ministras pažymėjo dvišalių santykių politikos svarbą siekiant plėtoti veiksmingą ES šalių bendradarbiavimą, kartu užtikrinant efektyvų Lietuvos interesų gynimą ES.  

Landsbergis pabrėžė, kad Europos integracija yra Lietuvai svarbus geopolitinis veiksnys, ir šiame procese Lietuva noriai dalyvaus siekdama ekonominio stabilumo užtikrinimo bei pačios valstybės saugumo.

Komitetas Vyriausybės programai pritarė didžiąja balsų dauguma.

Vyriausybės programoje nuostatos dėl Europos Sąjungos  politikos dėstomos Programos prioritetiniuose projektuose "Stiprinti Europą — stiprėti Europoje", "Lietuva — laisvės ir demokratijos plėtros centras". Pagrindinės iniciatyvos, susijusios su ES politika: laisvės ir demokratijos darbotvarkė ES; Rytų partnerystė; orientacija į ES branduolį; dvišalių santykių plėtra; reali strateginė partnerystė su Baltijos šalimis; ES plėtra; daugiau efektyvesnės Europos; ekonomikos transformacija; įsitinklinimas Europos institucijose.

Galutinis balsavimas dėl paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės Vyriausybės programos Seime vyks penktadienį, per nenumatytą Seimo posėdį. Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai. Po to Vyriausybės nariai turi prisiekti Seime Vyriausybės įstatymo nustatyta tvarka.

Tegai:
ES, Vyriausybė, Seimas
Dar šia tema
Seimas atleido Martišių iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininko pareigų
Čmilytė-Nielsen papasakojo, kada Seimas galės pereiti prie nuotolinio darbo
Seimas išplėtė dvigubos pilietybės atvejus
Užšalęs ežeras

Savaitgalį ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo

(atnaujinta 20:54 2021.01.18)
Šeštadienį Kelmės rajone vanduo pasiglemžė vyro, kuris šoko į eketę ir neišniro, gyvybę. Ugniagesiai skenduolio kūną surado ir ištraukė kitą dieną

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Per praėjusį savaitgalį šalies ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo, ištrauktas vienas skenduolis, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Šeštadienį ugniagesiams buvo pranešta, kad Raseinių seniūnijoje, Norgėlų kaime, tvenkinyje, įlūžo žmogus. Gelbėtojams atskubėjus į įvykio vietą, vyriškis buvo išlipęs į krantą, jį apžiūrėjo medikai, o ugniagesiai, gelbėjimo rogėmis pasiekę už 25 metrų nuo kranto paliktus nukentėjusiojo daiktus, surinko juos ir perdavė artimiesiems.  

Be to, ne kartą buvo perspėti ant ledo žvejojantys žvejai, jie buvo raginami nepamiršti saugumo. 

Sekmadienį ugniagesiai skubėjo į Druskininkų sav. prie Druskonio ežero, gavę pranešimą, kad jame įlūžo vyriškis. Jį iš vandens išgelbėjo netoliese vaikštinėję žmonės. Panaudoję gelbėjimo roges, ugniagesiai į krantą partempė žvejo inventorių, buvusį apie 30 metrų nuo kranto.

Šeštadienį Kelmės rajone vanduo pasiglemžė vyro, kuris šoko į eketę ir neišniro, gyvybę. Ugniagesiai skenduolio kūną surado ir ištraukė kitą dieną.

Savaitgalį ugniagesiams gelbėtojams 3 kartus teko iš vandens telkinių traukti ir įlūžusias transporto priemones. Šeštadienį narai įlūžusį keturratį ištraukė Panevėžio rajone iš Nevėžio upės, o sekmadienį keturratis ištrauktas iš tvenkinio Skuodo rajone.

Taip pat pranešama, kad šįryt Varėnos rajone iš Glėbo ežero 40 m nuo kranto iškeltas įlūžęs lengvasis automobilis "Opel Astra". Šiuose įvykiuose žmonės nenukentėjo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas atkreipia dėmesį, kad ant vandens telkinių ledo draudžiama stovėti ar važiuoti transporto priemonėmis, išskyrus atvejus, kai vykdoma žvejyba naudojant atitinkamas transporto priemones, kurios būtinos jai organizuoti.  

Buvo priminta, kad vieną žmogų išlaiko ledas, kurio storis — ne mažesnis nei 7 cm, o grupę žmonių — ne plonesnis kaip 12 cm.

Tegai:
vanduo, ledas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
NVSC priminė, kaip tinkamai apsirengti atšalus orams
Lietuvoje temperatūra nukrito iki 27 laipsnių šalčio
Skiepijimas nuo COVID-19, archyvinė nuotrauka

Kaune startavo registracijos platforma skiepams nuo COVID-19

(atnaujinta 21:05 2021.01.18)
Praėjusią savaitę Kaune paskiepyti priešakinėse linijose dirbantys medikai, taip pat globos ir slaugos įstaigų pacientai ir personalas, socialiniai darbuotojai

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Siekiant užtikrinti skaidrią ir operatyvią registraciją skiepams nuo COVID-19, Kaune parengta speciali platforma internete, praneša miesto savivaldybė.

Šiuo metu svetainėje sveikas.kaunas.lt. pradėta registracija asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų vakcinacijai. Griežtai laikantis nustatytų prioritetų, įmonės, įstaigos bei kitos organizacijos platformoje turi pateikti detalius sąrašus darbuotojų, kurie pageidauja skiepytis. Kol vakcinos prieinamumas gana ribotas, prioritetas teikiamas patiriantiems didesnę riziką.

Užpildytas formas su aktualiais duomenimis ir vakcinuotis pageidaujančių asmenų sąrašais turi pateikti vienas įstaigos darbuotojas, jungdamasis prie sistemos per elektroninius valdžios vartus. Užregistruoti asmenys gaus trumpąsias SMS žinutes su registracijos numeriu bei visa reikiama informacija apie skiepijimo vietą, datą ir laiką.

Toliau prioritetinių gyventojų grupių sąraše seks eilė vaistinių darbuotojams. Apie jiems skirtus naujus kvietimus registruotis Kauno miesto savivaldybė praneš artimiausiu metu.

Praėjusią savaitę Kaune paskiepyti priešakinėse linijose dirbantys mobiliojo patikros punkto, karščiavimo klinikos, mobiliųjų komandų medikai, taip pat globos ir slaugos įstaigų pacientai ir personalas, socialiniai darbuotojai. 

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą tvarką, toliau skiepijami koronaviruso infekcijos tyrimus atliekantys laboratorijų darbuotojai ir kiti su šia funkcija susiję medikai, taip pat COVID-19 atvejus tiriantys ir į šios ligos židinius vykstantys specialistai.

Statistikos departamento duomenimis, bendras COVID-19 atvejų skaičius šalyje siekia 167 992, nuo infekcijos mirė 2 469 žmonės. Lietuvoje nuo koronaviruso paskiepyta daugiau nei 47 tūkst. žmonių.

Tegai:
COVID-19, Kaunas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO papasakojo, kada gali baigtis COVID-19 pandemija
Lietuvoje beveik perpus sumažėjo naujų COVID-19 atvejų
LSMU Kauno ligoninėje pasibaigė darbuotojų skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze