Kalėdinės siuntos

Lietuviai perspėjami apie siuntų vėlavimą prieš Kalėdas

(atnaujinta 11:18 2020.12.12)
Dėl didelio siuntų kiekio ir griežtesnių karantino apribojimų kai kurios siuntos, ypač didelio formato, gali vėluoti iki trijų darbo dienų

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Lietuvos paštas perspėjo šalies gyventojus apie galimą siuntų pristatymo vėlavimą ir eiles pašto skyriuose. Apie tai sakoma Lietuvos pašto pranešime Facebook.

Pasiruošimas Kalėdoms ir Naujiesiems metams Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Griežtesni karantino ribojimai Lietuvoje galioja nuo trečiadienio. Pagal naujausią Vyriausybės įsakymą, patalpose, kuriose gali susirinkti žmonės, turi būti užtikrinta ne mažiau kaip 15 kvadratinių metrų laisvos vietos vienam asmeniui. Tai reiškia, kad skyriai vienu metu gali aptarnauti perpus mažiau klientų, likusiems teks laukti už durų.

Svarstomos įvairios alternatyvos, kaip aptarnauti daugiau žmonių skyriuose. Priklausomai nuo poreikio, planuojama ilginti darbo laiką ir pritaikyti kitus procesus, kurie leis greičiau aptarnauti klientus. Tačiau tam reikia laiko — ne tik perorganizuoti procesus, bet ir rasti darbuotojus.

Visas siuntas, siunčiamas Lietuvoje ir užsienyje, registruotas ir "Su sekimu" ir "Be sekimo", galima formuoti Lietuvos pašto savitarnoje.

"Nors dauguma siuntų šiuo metu yra pristatomos laiku, t. y. kitą darbo dieną, tačiau dėl didelio siuntų kiekio ir griežtėjančių karantino suvaržymų, kai kurios siuntos, ypač didelio formato, gali vėluoti iki 3 darbo dienų", — sakoma pranešime.

Anot Lietuvos pašto, situacija nuolat stebima ir prireikus bus siūlomos papildomos pristatymo galimybės.

Lietuvos paštas pažymėjo, kad daugelyje apylinkių paštininkų darbas vyksta įprastai, tačiau gali pasitaikyti atvejų, kai kai dėl darbuotojų ligos ar saviizoliacijos sutrinka įprastas veiklos ritmas, todėl korespondencijos bei siuntų pristatymas gali nežymiai vėluoti.

"Norint, kad siuntos gavėjus pasiektų dar iki švenčių, į užsienį jas buvo kviečiama išsiųsti praėjusį savaitgalį. Šį savaitgalį rekomenduojama išsiųsti jau ir tas siuntas, kurios turėtų pasiekti gavėjus Lietuvoje. Nors žymus siuntų vėlavimas dar nefiksuojamas, tikėtina, kad artėjant šventėms pristatymo terminas bus ilgesnis nei įprastai", — pažymima pranešime.

Tegai:
Letuvos paštas, siuntos, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų! (223)
Dar šia tema
Nauji apribojimai: kalėdinės mugės nevyks, sumažės prekybos centrų akcijų
Šiemet laikinų darbų pasiūla kalėdiniu laikotarpiu daug mažesnė nei ankstesniais metais
Kaip neišleisti daug pinigų Kalėdoms ir neprarasti šventės
Vilniečiai kviečiami išsaugoti eglutes iki pavasario ir pasodinti Kalėdų mišką
Vakcinacija nuo COVID-19

Gydytojas pasakė, kam dažniau pasireiškia pašaliniai poveikiai po vakcinos

(atnaujinta 15:17 2021.01.26)
Nacionalinio vėžio instituto specialisto teigimu, revakcinacijos nuo COVID-19 metu aktyvinamas atminties imuninis atsakas, o jo išraiška ir yra įvairaus intensyvumo į gripą panašūs simptomai

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Nacionalinio vėžio instituto gydytojas Marius Strioga savo Facebook paskyroje paaiškino, kuriems žmonėms dažniau pasireiškia pašaliniai poveikiai po vakcinos nuo COVID-19.

Gydytojas atkreipė dėmesį į tai, jog daugelis žmonių nerimauja dėl pašalinių poveikių po antro skiepo: aukšta temperatūra, dideli galvos, rankos, sąnarių skausmai, padidėję kaklo, pažastų limfmazgiai, ir klausia, ar yra koks protingas paaiškinimas, kodėl tiek daug pašalinių reiškinių, ir ar galima kokia nors premedikacija.

Mariaus Striogos teigimu, agresyvesni šalutiniai poveikiai būdingesni jausnesniems žmonėms.

Gydytojas papasakojo, jog vakcinos viengrandė mRNR molekulė yra ne tik viruso S baltymą koduojantis fragmentas — ji gali veikti ir kaip stiprus imuninis adjuvantas.

"Ją (vakcinos molekulę — Sputnik) atpažįsta imuninės sistemos ląstelių (pagrinde dendritinių ląstelių, makrogagų ir kt.) endosomų TLR7/8 receptoriai, citoplazminiai RIG receptoriai, kurie atpažįsta įvairias svetimas viengrandes RNR molekules. Todėl tiek po pirmos, tiek ir po antros vakcinos dozės gali vystytis audringa lokali ir sisteminė uždegiminė reakcija. Žinoma, mRNR molekules stengtasi modifikuoti, kad jas kuo silpniau atpažintų šie receptoriai, bet organizmo taip lengvai neapgausi", — papasakojo gydytojas.

Anot Striogos, po antros vakcinos dozės uždegiminių reakcijų išraiška dar labiau sustiprėja, nes revakcinacijos metu aktyvinamas atminties imuninis atsakas, kuris yra daug mobilesnis ir operatyvesnis, todėl greičiau ir intensyviau vystosi nei pirminis (naivusis) imuninis atsakas.

"Bet kokio intensyviai besivystančio imuninio atsako išraiška ir yra įvairaus intensyvumo į gripą panašūs simptomai — tai priklauso tiek nuo amžiaus, tiek nuo genetiškai determinuoto imuninės sistemos "temperamento", — pabrėžė specialistas.

Gydytojas paaiškino, jog po vakcinacijos padidėja limfmazgiai, nes juose vystosi specifinis imuninis atsakas. Be to, po vakcinacijos pasitaiko alpimų. Tai gali būti tiek vazovagalinio reflekso, tiek ir audringo imuninio atsako išraiškos padarinys.

"Imuninė sistema — mūsų organizmo kariuomenė. O bet kokios kariuomenės aktyvi veikla yra triukšminga — tačiau pratybų (vakcinacijos) metu ji nėra žalinga, o tikro karo (natūralios infekcijos) eiga ir padariniai gali būti įvairūs", — parašė gydytojas.

Strioga pažymėjo, jog panašios šalutinės reakcijos būdingos ir rekombinantinėms vakcinoms nuo B grupės meningokoko. Prieš šias vakcinas net rekomenduojama premedikacija.

Pašalinių reiškinių valdymui gydytojas patarė vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, ibuprofeną, naprokseną, diklofenaką.

"Beje, tikėtina, kad kuo stipresnė šalutinių poveikių išraiška, tuo intensyvesnis specifinis imuninis atsakas vystosi", — pridūrė gydytojas.

Lietuvoje vakcinacija prasidėjo gruodžio 27 d. Pirmiausia buvo pradėta skiepyti personalą, kovojantį su koronavirusu. Tada buvo pradėta skiepyti kitas gyventojų grupes.

Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Лисицын

Naujausiais duomenimis, daugiau nei 9,5 tūkstančio gyventojų buvo visiškai paskiepyti, o daugiau nei 58 tūkstančiai žmonių gavo pirmąją dozę.

Lietuvoje užregistruota daugiau nei 177 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau kaip 121 tūkstantis žmonių, o mirė — 2 688.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau pareikalavo iki liepos pradžios užtikrinti masinę respublikos gyventojų vakcinaciją. Kad Lietuva įgytų kolektyvinį imunitetą koronavirusui, reikia paskiepyti 70 procentų gyventojų.

Tegai:
COVID-19, vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Sniego valytuvas

"Grinda" praneša: laukia dar dvi paros intensyvaus snygio

(atnaujinta 17:27 2021.01.26)
Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, visų gatvių idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. "Grinda" praneša, kad Vilniuje kelininkai ruošiasi dar dvi dienas valyti kelius ir prašo gyventojų būti kantrių.

Orai ir klimatas Lietuvoje pranešė, kad šįryt sniego dangos storis Vilniuje pasiekė 15 cm.  

"Mobilizuota visa žiemos tarnyba. Kokia situacija? Sudėtinga, žinoma. Vis dėlto sninga  be sustojimo. Visą naktį dirbome be jokių pertraukų. Šiuo metu mūsų laukia dar dvi sudėtingos ir bemiegės paros", — rašo "Grinda" savo paskyroje Facebook.  

Reaguodami į orų pokyčius, Vilniaus "Grindos" žiemos tarnybos darbuotojai prevenciškai druska bei smėlio ir druskos mišiniais barsto prižiūrimus maršrutus, ypatingą dėmesį skiriant atkarpoms, kuriose tikimybė susidaryti nepalankioms eismo sąlygoms didžiausia — miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams. Specializuota gatvių priežiūros technika budi įkalnėse, kuriose eismo trikdžiai labiausiai apsunkintų judėjimą mieste.

Iš viso "Grinda" prižiūri 1 690 sostinės gatvių. Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, jų visų idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės. 

Prognozuojama, kad Lietuvoje gausiai snigs iki sausio 28 dienos. 

Tegai:
Grinda
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, šią savaitę šalies gyventojai sulauks šlapdribos ir sniego
Dėl iškritusio sniego be elektros liko apie 6 tūkst. namų ūkių
Dienos metu eismo sąlygas sunkins šlapdriba ir sniegas