Praeivė

Gruodžio 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 00:24 2020.12.13)
Rytoj, gruodžio 13 dieną, Jaučiui patariama susilaikyti nuo piktų žodžių ir minčių, o Dvyniams nepageidautina veltis į intrigas, kurias kolegos rezga vieni prieš kitus

Grynos ir lengvos energijos diena, kurios metu šiurkštumas yra kategoriškai nepriimtinas.

Aplinkybės bus palankios gerai nuotaikai, pozityviam mąstymui, taikiam ir ramiam konfliktų sprendimui. Geriau iš viso vengti ginčų, tačiau jei jau įvyko akistata, neturėtumėte jos perkelti į kritinį tašką — geriau pajuokauti ir taip išspręsti situaciją.

Avinas (21.03 - 20.04)

Nepaisant noro nueiti į prekybos centrą ir apsirūpinti atsargomis atostogoms, geriau likti namuose — ir pinigų bus daugiau, ir nuotaika nesubjurs.

Jautis (21.04 - 21.05)

Susilaikykite nuo piktų žodžių ir minčių, ypač kalbėdami apie kitus žmones: neigiamas signalas greitai pasieks tikslą, bet tada jis grįš kaip bumerangas — tai vargu ar yra jūsų planų dalis.

Dvyniai (22.05 - 21.06)

Nepageidautina palaikyti intrigas, kurias kolegos rezga vieni prieš kitus: išlikite neutralūs — tai leis jums nesugadinti nei nuotaikos, nei karmos.

Vėžys (22.06 - 22.07)

Šios dienos įvykių prasmė paaiškės tik po kurio laiko, todėl neturėtumėte skubėti daryti išvadų.

Liūtas (23.07–21.08)

Diena yra palanki planams kurti, visų pirma, finansiniams: galėsite tiksliai išdėstyti tuos dalykus, kurie padės pagerinti finansinę padėtį.

Mergelė (08.22 - 09.23)

Diena, kai ypač svarbu kontroliuoti save: jei įsižeisite dėl kiekvieno aplinkinių žodžio ar pokšto, prarasite daug energijos, kurią papildyti bus nepaprastai sunku.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)

Nereikėtų skubėti priimant sprendimus, kurių iš jūsų gali pareikalauti ši diena: šiandien nebus įmanoma įvertinti visų veiksnių už ir prieš, todėl geriau bent dieną atidėti svarbų žingsnį.

Skorpionas (24.10 - 22.11)

Bet kurį verslą, kurio imsitės šią dieną, lydės sėkmė, todėl, nepaisant to, kad yra savaitgalis, galite imtis rimtų profesinių projektų.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Diena, kai jums reikia skirti maksimalų dėmesį savo draugams: jūs galite padėti jiems išspręsti svarbius klausimus, o jie savo ruožtu pagerins jūsų nuotaiką.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Pasiruošimas Kalėdoms ir Naujiesiems metams Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiandien galite gauti naują darbo pasiūlymą, kurio neturėtumėte priimti iš karto — reikia apgalvoti visas galimybes ir tik tada pasakyti "taip".

Vandenis (21.01 - 18.02)

Blogą nuotaiką, kuri šįkart gali paūmėti, tikrai išgąsdins šventiniai — Kalėdų ir Naujųjų Metų — rūpesčiai, todėl šią dieną turėtumėte skirti būtent jiems.

Žuvys (19.02 - 20.03)

Šią dieną, žinoma, jei įmanoma, rekomenduojama praleisti už miesto ribų: žiemos peizažai kartu su grynu oru turės teigiamą poveikį tiek savijautai, tiek nuotaikai. 

Tegai:
horoskopas
Vakcina

SAM praneša, kad savivaldybėse skiriasi vakcinacijos pažanga

(atnaujinta 09:08 2021.01.21)
Pabrėžiama, kad savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kiekviena iš savivaldybių, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių bei kitas aplinkybes, vakcinavimo procesą organizuoja, kad šis atitiktų konkrečios savivaldybės poreikius.

"Savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą. Minėtus vakcinų poreikius savivaldybės sudaro vadovaujantis ministro įsakymu dėl prioritetinių grupių", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad kai kuriose savivaldybėse konkrečios prioritetinės grupės vakcinacija prasideda anksčiau nei likusioje respublikos dalyje.

SAM pranešime teigiama, jog taip yra dėl to, kad vakcinavimo dieną, atlikus antikūnų testą, paaiškėja, kad atėjusieji skiepytis jau yra persirgę koronavirusu arba numatytą vakcinavimo dieną asmuo negali atvykti. Tuo pačiu numatytą vakcinavimo dieną asmuo atsisako skiepytis.

Pažymima, kad savivaldybių sudaromų rezervinių asmenų sąrašai (pagal prioritetines grupes) yra skirtingos apimties, taip pat skiriasi savivaldybių gyventojų skaičius ir konkrečios prioritetinės grupės tam tikroje savivaldybėje dydis.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 232 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių. Iš viso registruota 172 060 šios infekcinės ligos atvejų, 110 451 asmuo pasveiko, 57 823 — tebeserga. Mirė 2 514 žmonių.

Vakcinacija šalyje prasidėjo gruodžio pabaigoje. Pirmiausia skiepai buvo skirti medicinos darbuotojams. Naujausiais duomenimis, nuo viruso paskiepyti 47 498 Lietuvos gyventojai.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, vakcinacija, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos vyriausybė sušvelnino sugriežtintas karantino taisykles
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19
Kukurūzai, archyvinė nuotrauka

Kaliningrado į Lietuvą bus išsiųsta beveik 3000 t kukurūzų

(atnaujinta 09:05 2021.01.21)
Valstybinė inspekcija atliko kokybės kontrolę ir patvirtino, kad rusiškas krovinys atitinka visus GOST reikalavimus

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Tūkstančiai tonų kukurūzų ir kviečių buvo patikrinti Kaliningrade vežant į Lietuvą, Norvegiją ir Kongą, praneša Kaliningrado tarpregioninė veterinarijos laboratorija.

Patikrinimo duomenimis, nuo sausio 1 iki sausio 15 dienos patikrinta 2 720 tonų kukurūzų, skirtų vežti į Lietuvą, 6 221 tona kukurūzų ir 10 483 tonos kviečių, skirtų vežti į Norvegiją, ir 26 723 tonos kviečių, skirtų vežti į Kongą.

Patikrinimas patvirtino, kad visi gaminiai atitinka norminių dokumentų reikalavimus. Patikrinimo metu taip pat išduoti kokybės sertifikatai.

Tačiau nebuvo išduotas sertifikatas 4 500 tonų kukurūzų gabenimui į JK. Paaiškėjo, kad krovinys neatitinka GOST pagal "grūdų priemaišas" ir "žalą".

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas
Dar šia tema
Lazdijų rajone dėl įtarimų korupcija buvo atleistas tyrėjas
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Nord Stream-2

Vokietija pareiškė įsipareigojusi užbaigti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 08:51 2021.01.21)
Anksčiau Vokietijos vyriausybė ne kartą pareiškė, kad atmeta ekstrateritorines sankcijas, o patį "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, o ne politiniu

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vokietijos ministrų kabinetas atkreipė dėmesį į naujas JAV sankcijas "Nord Stream-2", Berlynas laikosi ankstesnės pozicijos dėl šio projekto, sakė Vokietijos ministrų kabineto oficialaus atstovo pavaduotoja Martina Fitz, praneša RIA Novosti.

"Mes atkreipėme dėmesį į naujausius įvykius (sankcijas Fortunai). Mūsų pozicija dėl ekstrateritorinių sankcijų išlieka nepakitusi, mes tai pakartojome čia ne kartą. Užbaigus "Nord Stream-2" mūsų pozicija išlieka ta pati — tai yra ekonominis projektas. Situaciją ir ateities planus reikia nukreipti į projekto vykdytojus", — sakė ji.

Anksčiau Vokietijos vyriausybė ne kartą pareiškė, kad atmeta ekstrateritorines sankcijas, o patį "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, o ne politiniu.

Pasak Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Andrea Sasse, oficialus Berlynas per vaizdo konferenciją apie sankcijas pranešė JAV ambasadai Berlyne, o Vokietijos ambasada Vašingtone gavo pranešimą.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat nemažai Europos šalių.

Sausio 1 dieną JAV Senatas balsavo už gynybos biudžetą 2021 metams. Dokumente, be kita ko, numatyta išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2".

Gruodžio mėnesį Vokietijos vandenyse buvo baigta statyti 2,6 kilometro ilgio dujotiekio atkarpa. Dabar būtina pakloti atkarpą Danijos vandenyse, remiantis preliminariais žiniasklaidos vertinimais, jos ilgis sieks apie 150 kilometrų.

Dėl naujų JAV apribojimų Norvegijos bendrovė "Det Norske Veritas - Germanischer Lloyd" (DNV GL), Šveicarijos bendrovė "Zurich Insurance" ir Danijos bendrovė "Ramboll" atsisakė bendradarbiauti su "Nord Stream-2".

Tegai:
Nord Stream-2, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba