SEB

SEB bankas ir toliau padės klientams, patiriantiems finansinių sunkumų dėl pandemijos

(atnaujinta 23:24 2020.12.14)
Šiuo metu septyni iš dešimties klientų, kuriems buvo taikytas paskolų atidėjimo laikotarpis, jau grįžę prie įprastų įmokų

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Sugriežtinus karantiną SEB bankas toliau padės gyventojams spręsti dėl COVID-19 pandemijos ir karantino kylančius finansinius iššūkius lanksčiai atidėdamas paskolų ir lizingo įmokų mokėjimą, praneša banko spaudos tarnyba.

Banke yra supaprastintas paskolų atidėjimo procesas, taip pat ir toliau bus netaikomas sutarčių keitimo mokestis.

"Esame supaprastinę ir palengvinę paskolų pakeitimo procedūras, kad klientai būtina pagalba galėtų pasinaudoti greitai ir paprastai, neidami iš namų, ir toliau netaikysime sutarties keitimo mokesčių, atidėdami paskolą nekeisime palūkanų ir maržos. Tuo pačiu kviečiame gyventojus, kurių finansinei padėčiai pakenkė COVID-19, — pavyzdžiui, sumažėjo atlyginimas, buvo prarastas pajamų šaltinis, neatidėlioti ir kreiptis į banką. Drauge aptarsime susidariusią padėtį ir rasime geriausią išeitį", — sakė SEB banko valdybos narė ir SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė Bubnelienė.

Pasak jos, klientams, kuriems suteikta būsto paskola, bankas suteikia galimybę iki pusmečio atidėti kredito įmokų mokėjimą, jei sumažėtų šeimos pajamos ar šeima netektų išlaikytojo, klientas netektų darbo, susirgtų ar įvyktų nelaimingas atsitikimas, dėl kurio nebūtų galimybės dirbti ilgiau kaip du mėnesius.

Būsto paskolos mokėjimas gali būti atidedamas gimus vaikui — pusmečiui, jei vaiką augina abu globėjai, ir metams, jei vaiką augina vienas asmuo. Paskolą galima atidėti iki trijų mėnesių nutrūkus santuokai.

Lizingo ir vartojimo paskolos mokėjimas gali būti atidedamas iki trijų mėnesių, jei klientas netektų darbo ar sumažėtų jo ar jos pajamos, šeima netektų išlaikytojo, susirgus ir praradus galimybę dirbti ilgiau kaip du mėnesius, nutrūkus santuokai.

Be paskolų ir lizingo atidėjimo, kitas galimas sprendimas su laikinais finansiniais sunkumais susidūrusiems gyventojams — pratęsti turimos paskolos ar lizingo terminą.

Atidedant paskolos grąžinimą SEB bankas netaiko sutarties pakeitimo mokesčių. Be to, bankas neperžiūri būsto kredito ar lizingo sutartyje nustatytos maržos bei vartojimo kredito palūkanų normos.

Šiuo metu septyni iš dešimties klientų, kuriems buvo taikytas paskolų atidėjimo laikotarpis, jau grįžę prie įprastų įmokų, o atidėtos paskolos šiuo metu sudaro apie 1 proc. banko paskolų portfelio.

Nuo antrojo karantino pradžios lapkritį bankas yra sulaukęs apie 130 prašymų atidėti būsto ir vartojimo paskolas. Iš viso nuo pirmojo karantino pradžios SEB bankas privatiems klientams atidėjo daugiau negu 2,3 tūkst. paskolų ir lizingo įmokų bei daugiau kaip 2,7 tūkst. paskolų verslo klientams.

Tegai:
kreditai, mokesčiai, karantinas, koronavirusas, bankas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1130)
Dar šia tema
Sudėtinga epidemiologinė situacija gali sulėtinti Lietuvos ekonomikos atsigavimą
Papasakota, kas pasikeis švietimo srityje nuo gruodžio 16 dienos
Prekybininkai ragina pirkėjus būti sąmoningus ir neapgulti prekybos vietų
Sankt Peterburgas, archyvinė nuotrauka

Sausio 21 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:06 2021.01.20)
Sausio 21 dienos horoskopas pataria Avinams pagalvoti apie naujų verslo kontaktų užmezgimą, Dvyniams — vengti diskusijų ir ginčų, o  Žuvims — elgtis savarankiškai ir iniciatyviai

Avinas (03.21-04.20) 

Verta pagalvoti apie naujų verslo kontaktų užmezgimą, pelningesnių pasiūlymų paiešką. Prisiminkite senus ryšius — jie gali būti naudingi. 

Vakare skirkite laiko šeimai ir vaikams, vieniši žmonės galėtų apsilankyti kokiame nors kultūriniame renginyje.

Jautis (04.21-05.21) 

Jei patys nesudarysite sau problemų, tada diena bus sėkminga. Vakaras tinkamas tvarkyti šeimos reikalus ar senus dokumentus. 

Dienos pabaigoje pasirūpinkite savo sveikata, jūsų kūnas bus ypač jautrus infekcijoms.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Šis laikotarpis gali suteikti naujų įdomių perspektyvų. Darbe, jei imsite dvejoti ir atidėsite sprendimo priėmimą, prarasite laiką. 

Šiandien susilaikykite nuo diskusijų, nepradėkite ginčų, tai gali sukelti neigiamų pasekmių ateityje.

Vėžys (06.22-07.22) 

Namuose ir darbe viskas bus ramu, nepakis. Bet kokia rimta perkrova ir stresas gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Praleiskite daugiau laiko su bendraminčiais. Bendravimas su jais gali suteikti netikėtos naudos.

Liūtas (07.23-08.23) 

Liūtų laukia gera ir rami diena. Tai tinkamas laikas susirasti bendraminčių, net ir socialiniuose tinkluose. Vakare reikėtų atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir vengti bet kokios perkrovos.

Mergelė (08.24-09.22) 

Jūs kupini energijos ir entuziazmo. Jei turite įdomių idėjų, nesidalykite jomis su kitais: pavydūs žmonės bandys kišti pagalius į jūsų ratus. 

Žvaigždės prognozuoja, kad jumyse atsiras naujų charakterio bruožų, ypač per didelis azartiškumas. Būkite atsargūs — yra rizika prarasti pinigus.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Net jei darbe kažkas netinka, dabar nėra pats tinkamiausias laikas rimtiems pokyčiams. Santykiuose gali kilti tam tikra įtampa. Nesiimkite svarbių užduočių ir venkite konfliktų. 

Skorpionas (10.23-11.21) 

Šiai dienai galite suplanuoti svarbiausius ir sunkiausius dalykus — palankus žvaigždžių išdėstymas prisidės prie sėkmės. 

Jūsų gali būti paprašyta padėti išspręsti opią problemą. Galėsite parodyti diplomato savybes, kas ateityje jums bus labai naudinga.

Šaulys (11.22-12.21) 

Šią dieną numatomos neplanuotos išlaidos, todėl apsipirkti jums draudžiama. Tačiau ši diena tinkama ilgalaikiams planams kurti ir aptarti. Šiandien rekomenduojama susitelkti į verslo klausimų sprendimą. 

Trumpam atidėkite bendravimą su draugais, nes galimi konfliktai.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Šiandien Ožiaragiai gali net kalnus kilnoti. Bet prieš ką nors darydami, viską gerai pasverkite. Intuicija gali paskatinti jus priimti teisingą sprendimą, o patarimai, priešingai, gali suklaidinti. 

Galimi konfliktai tiek darbe, tiek šeimoje.

Vandenis (01.21-02.19) 

Šiandien galėsite parodyti savo sugebėjimus. Priėmę sprendimą, neabejokite juo — pirmasis variantas pasirodys teisingas. Geriau vengti naujų pažinčių, jos gali sukelti jums rūpesčių. Per daug nepasitikėkite nauja informacija, būtinai patikrinkite ją dar kartą.

Vakarą skirkite namų ruošos darbams.

Žuvys (02.20-03.20) 

Nepalankus laikotarpis rizikingoms finansinėms operacijoms. Šią dieną susilaikykite nuo sandorių ir nepradėkite naujų projektų. 

Žvaigždės pataria elgtis savarankiškai ir iniciatyviai. Niekas geriau už jus nežinos, ką ir kaip reikia daryti.

Tegai:
horoskopas
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų

(atnaujinta 21:45 2021.01.20)
Paaiškėjo, kad Anglijos įstatymus pažeidę vyrai nemalonumų su teisėsauga turi ir gimtinėje — jie Lietuvoje ieškoti dėl nusikaltimų

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Radviliškio ir Akmenės rajono gyventojus, vienu lėktuvu atskridusius iš Londono, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai Vilniaus oro uoste tikrino reisu iš Londono atskridusių keleivių dokumentus. Pasieniečiai jau žinojo, kad šiuo lėktuvu atvyko ir 32-ejų Akmenės rajono Ventos miestelio gyventojas. Iš Anglijos jis buvo išsiųstas už įstatymų pažeidimus.

VSAT pareigūnai nustatė, kad vyras problemų su teisėsauga turi ir Lietuvoje — jis yra nuteistas už nusikaltimo padarymą. Dėl to šio ventiškio paiešką nuo 2019-ųjų lapkričio yra paskelbusi Telšių policija.

Pasieniečiai ieškomąjį sulaikė ir pristatė į oro uosto užkardą, o vėliau perdavė paieškos iniciatoriams.

Tame pačiame lėktuve buvo ir už įstatymų pažeidimus iš Anglijos grąžintas 33-ejų Radviliškio gyventojas. Dokumentų patikrinimo metu pasieniečiai išsiaiškino, kad vyro kaip įtariamojo nusikaltimo padarymu nuo 2019 metų spalio ieškojo Vilniaus apskrities policija.

Pasieniečiai radviliškietį taip pat sulaikė ir perdavė policijos pareigūnams.

Praėjusiais metais VSAT pareigūnams iš viso įkliuvo 1 775 dėl įvairių nusižengimų ir nusikaltimų Lietuvos ir užsienio teisėsaugos ieškoti asmenys.

Tegai:
Vilniaus oro uostas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kontrabandinius rūkalus gabenusį švenčioniškį
Karantino apribojimus pažeidusios kaunietės automobilyje rasta nelegalių rūkalų
Lietuviai įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis, vienas jų dingo
Tyrimai laboratorijoje

Mokslininkai atrado naują vėžio susidarymo mechanizmą

(atnaujinta 22:27 2021.01.20)
Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, redaguojant ląstelėje esančią RNR

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Mokslininkai nustatė anksčiau nežinomą vėžio susidarymo mechanizmą, praneša "Medicalxpress".

Singapūro nacionalinio universiteto tyrėjų grupė ištyrė RPA, koduojančią COPA baltymą, kuris veikia kepenų, stemplės, skrandžio ir krūties vėžio vystymąsi. Jie klinikinėje aplinkoje analizavo, ar iš COPA geno perrašyta RNR buvo redaguota ar pakeista.

Jie nustatė, kad kiekviename langelyje yra redaguota ir neredaguota COPA versija. Jei vyrauja antroji versija, labiau tikėtina, kad ląstelė taps piktybine. Pažymima, kad redaguotas COPA slopina sudėtingą molekulinių signalų tinklą, kurio padidėjęs aktyvumas sukelia per didelį ląstelių dauginimąsi, o tai gali sukelti navikų atsiradimą.

Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, redaguojant ląstelėje esančią RNR.

Tegai:
vėžys, mokslininkai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
NVSC primena apie izoliacijos taisyklių laikymąsi
Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų