COVID-19 testas

Po savaitės Lietuvos sveikatos apsaugos sistema gali žlugti, pareiškė Zemlys-Balevičius

(atnaujinta 11:17 2020.12.15)
Pasak eksperto, tai, kad situacija yra blogesnė nei yra iš tikrųjų, rodo Alytaus pavyzdys. Per pastarąsias dvi savaites Alytuje atlikta 11 000 testų 100 tūkst. gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 5 800

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Lietuva jau atsidūrė toje padėtyje, kurioje pavasarį buvo visą pasaulį šiurpinusi Italija, o sveikatos apsaugos sistema yra labai arti kolapso, sakė "Euromonitor International" duomenų mokslininkas ir prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

"Visi per pirmą karantiną su pasibaisėjimu žiūrėjo kas buvo Italijoje. Tai va Italijoje sergamumas 100k gyventojų aukščiausiai buvo pakilęs iki 800. Pas mus dabar netoli 1200. Mirtingumo rodiklis aukščiausias buvo 17.6. Virš 10 laikėsi 60 dienų. Lietuvos mirtingumo rodiklis jeigu ignoruosim tą figos lapelį kitos mirtys nuo covid19 dabar yra 17.6 ir virš 10 laikosi jau 20 dienų. Jeigu prisidengsim tuo lapeliu tai dabar yra 11.6. Tai pas mus jau yra Italija, o epidemija dar tik įsibėgėja", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

Pasak eksperto, tai, kad situacija yra blogesnė nei yra iš tikrųjų, rodo Alytaus pavyzdys. "Ten savivaldybėje yra nekvailų žmonių kurie nusprendė, kad reikia kuo įmanoma daugiau testuoti, kad pabandyti sugaudyti visus sergančius".

Be to, jis pareiškė, kad per pastarąsias dvi savaites Alytuje atliekama 11 000 testų 100 tūkst. gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 5 800. Padidinus testavimą natūraliai nustatoma daugiau sergančių ir dabar Alytus yra pirmas pagal sergamumą.

Pabrėžta, kad pirmadienį buvo peržengta 2 000 riba. Todėl Zemlys-Balevičius spėja, kad jeigu būtų išplėsti testavimo pajėgumai, toks sergamumas būtų visoje šalyje.

"Natūraliai pacientų ligoninėse ir mirčių skaičiai seka po atvejų skaičių. Tai net įsivedus ilgai lauktas priemones mes dar nematysim pagerėjusios situacijos. Epidemija taip plačiai paplitus, kad ji iš inercijos "generuos" atvejus bent savaitę. Sveikatos apsaugos sistema turi dar šiokį tokį lovų rezervą, bet jis yra skirtas tam būtent tam savaitiniui padidėjimui. Po to basta. Nemaža dalis medikų jau dabar galvoja apie išėjimą iš darbo, tai kai tas rezervas bus išnaudotas tikriausiai sulauksim visiško sveikatos apsaugos sistemos kolapso", — rašė prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys.

Taip pat jis pridūrė, kad vis dar tiki Lietuvos gyventojų sąmoningumu ir tuo, kad dauguma jų laikysis naujų apribojimų.

Gruodžio 13 d. Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo trečiadienio dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau pirmadienį kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 96 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau kaip 41 tūkstantis žmonių pasveiko, 863 mirė.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)
Dar šia tema
Lietuvos mokslininkas papasakojo, kas sunkina COVID-19 ligos eigą
Smulkiajam ir vidutiniam verslui Lietuvoje bus skirta beveik 200 milijonų eurų pagalbos
SEB bankas ir toliau padės klientams, patiriantiems finansinių sunkumų dėl pandemijos
Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė

Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė

(atnaujinta 12:01 2021.01.25)
Žemkasė stovėjo prie uosto krantinės, pastaruoju metu ji darbų uoste nevykdė. Įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė "Sunland", praneša spaudos ministerija.

Incidentas įvyko pirmadienio rytą. 31 metrų ilgio žemkasė stovėjo prie krantinės Nr. 65 A, kur ir nuskendo. Pažymėta, kad žemkasėje žmonių nebuvo.

Į įvykio vietą buvo iškviesti specialistai. Vietoje dirba Uosto direkcijos kateris "Zunda“, užtvertos bonų užtvaros galimam taršos plitimui sustabdyti.

Apie įvykį informuotos atsakingos institucijos, susisiekta su žemkasės savininku. Įvykio aplinkybės aiškinamos.

Žemkasė pastaruoju metu darbų uoste nevykdė.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Atimti dalį tranzito iš Baltijos šalių: Murmansko uoste bus pastatytas naujas terminalas
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Žiema

Sinoptikai praneša apie šalį užklupsiančią pūgą

(atnaujinta 12:01 2021.01.25)
Pabrėžiama, kad respublikoje artimiausias tris dienas iškris daug kritulių, vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Šią savaitę šalį užklups stipri pūga, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pranešama, kad šiandien bus debesuota, daug kur numatomi krituliai, snigs. Kai kur plikledis, silpna lijundra, rūkas. Vėjas sieks 5–10 m/s, šiaurės vakariniuose rajonuose iki 12 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 0 iki 3 laipsnių šilumos.

Antradienį orų sąlygos bus sudėtingesnės. Pranešama apie šlapdribą, sniegą. Naktį vietomis, dieną daug kur žadama pūga. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, naktį 8–13 m/s, rytą vietomis iki 16 m/s, dieną 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį ir dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį snigs, šiaurės rytinėje pusėje stipriai, daug kur pūga. Dieną snigs silpniau. Vėjas vakarų, pietvakarių, 9–14 m/s, naktį daug kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, dieną nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai, žiema
Seimas

Dėl nevienodų verslo sąlygų karantino metu politikai kreipėsi į Konkurencijos tarybą

(atnaujinta 12:08 2021.01.25)
Seimo Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis teigia, kad įsigaliojus nutarime nustatytiems draudimams galimai buvo apribota konkurencija, nes pagal nutarime nustatytus reikalavimus smulkusis ir vidutinis verslas

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Dėl nevienodų verslo sąlygų sudarymo smulkiajam ir vidutiniam verslui karantino metu opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos nariai kreipėsi į Konkurencijos tarybą, paneša Seimo spaudos tarnyba.

"Dar pernai lapkritį, skelbiant karantiną, Vyriausybės nutarime buvo nurodyta, kad draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla. Tuo tarpu draudimas netaikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto pardavimas. Didieji prekybos centrai, kurių pagrindinė veikla yra maisto prekės, dažniausiai prekiauja ir kita produkcija, kuria buvo prekiaujama specializuotose parduotuvėse (pvz.: buitinė technika, drabužiai, kosmetikos prekės ir kt.).", — teigia Seimo Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis.

Jo teigimu, įsigaliojus nutarime nustatytiems draudimams galimai buvo apribota konkurencija, nes pagal nutarime nustatytus reikalavimus smulkusis ir vidutinis verslas.

"Konkurencijos įstatyme nurodyta, kad šio įstatymo tikslas – saugoti sąžiningos konkurencijos laisvę šalyje. Konkurencijos ribojimas yra veiksmai, sudarantys kliūtis konkuruoti atitinkamoje rinkoje ar galintys susilpninti, iškraipyti arba kitaip neigiamai paveikti konkurenciją, todėl valstybės institucijų viena iš pareigų – užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę", — sako frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.

Politikai teigia, kad pagal Konkurencijos įstatymą, viešojo administravimo subjektams draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas ar diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Pažymima, kad dėl šios priežasties Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Konkurencijos tarybos prašo įvertinti, ar 2020 metų lapkričio 4 dieną Vyriausybės sprendimas dėl karantino paskelbimo nepažeidžia sąžiningos konkurencijos laisvės principų.

Tegai:
Konkurencijos taryba (KT), Seimas