Kalėdų eglė Vilniuje

Vilniaus Kalėdų egle jau galima džiaugtis ir namuose ji keliasi į internetą

(atnaujinta 20:22 2020.12.15)
Lietuvoje dėl blogėjančios situacijos su koronavirusu sugriežtinti karantino apribojimai, todėl tikimasi, kad prisidėti prie šventinės atmosferos kūrimo padės galimybė grožėtis gražiausia Europos egle neišeinant iš namų

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Nuo antradienio, gruodžio 15 dienos, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove "Telia" visai Lietuvai dovanoja galimybę Kalėdų eglę Katedros aikštėje visą parą tiesiogiai stebėti iš namų, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

"Gražiausia Europos eglė galės būti kiekvieno namuose ir bent taip prisidėti prie šventinės atmosferos kūrimo. Šių metų Kalėdos kitokios, todėl ir sprendimai turi būti neįprasti", — pristatydamas iniciatyvą pasakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Jis pridūrė, kad tokie projektai ypač svarbūs karantino laikotarpiu, nes suteikia progą pamatyti gražiausias viešąsias erdves ir pajusti ypatingą atmosferą neišeinant iš namų.

Tiesioginė transliacija 5G ryšiu iš Katedros aikštės vyksta www.karantinas.lt/eglute svetainėje ir "Telia" paskyroje YouTube. Be to, ją kaip savo TV ekrano užsklandą nuo ketvirtadienio galės žiūrėti visi "Telia" TV klientai. Eglutės transliaciją internetu bus galima stebėti visą šventinį laikotarpį iki sausio 6 dienos. Šis sprendimas mokesčių mokėtojams nekainuos nė euro.

Ši bendra Vilniaus miesto savivaldybės ir "Telia" iniciatyva pratęsia kitą projektą, vykusį dar per pirmąjį karantiną — siekiant sumažinti žmonių srautus ir būriavimąsi, "Telia" internete 4K raiška tiesiogiai transliavo netoli Baltojo tilto žydinčias sakuras.

Eglė Rotušės aikštėje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasak "Telia" atstovo, transliacijos atsilikimas nuo realaus laiko siekia vos kelias sekundes — daugiau vėluoja net Pasaulio futbolo čempionato ar Olimpinių žaidynių transliacijos.

24 metrų aukščio kalėdinę eglę, papuoštą beveik 4 kilometrų ilgio spalvota girlianda, 800 sidabrinių žaisliukų ir šviesą atspindinčiais veidrodžiais, neišeinant iš namų bus galima apžiūrėti iš skirtingų rakursų — transliacijai naudojama ypatinga kamera, kuri gali veikti net spaudžiant -40 laipsnių šalčiui, atlaikyti iki 160 km/val. vėjo gūsius ir net pati atitirpinti ledą.

"Telia" atkreipia dėmesį, kad transliacija vyksta laikantis visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Kamera niekada nerodo žmonių veidų, iš jos matymo lauko pašalinti kampai, į kuriuos patenka privataus naudojimo erdvės, tokios kaip į gatvės pusę išeinantys balkonai.

Tegai:
Kalėdos, Vilnius, Lietuva
Temos:
Linksmų Kalėdų! (223)
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius
JAV prezidentas Džo Baidenas

Seimo pirmininkė papasakojo apie lūkesčius naujojo JAV prezidento

(atnaujinta 11:46 2021.01.20)
Čmilytė-Nielsen pavadino "svarbiu signalu pasauliui", kad Baidenas ir jo administracija nuolat akcentuoja "pasitikėjimo demokratija" stiprinimą

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad iš išrinkto JAV prezidento Džo Baideno tikimasi, jog jis grąžins Europos pasitikėjimą Vašingtonu.

"Jo pasirinkimą paskirti valsybės sekretoriumi Antony Blinken galime vertinti kaip svarbų žingsnį, atstatant ketverius metus alintus tarpusavio JAV ir ES santykius. Lietuva nuolat buvo ir išliks ištikima JAV partnerė, suprantanti šios šalies įtaką pasaulio bei mūsų regiono saugumui. Prasidedant šio Seimo kadencijai, kaip vieną tikslų iškėliau pasitikėjimo politika sugrąžinimą. Kuris mūsų visuomenei reikalingas nuolat", — rašė ji Facebook paskyroje.

Kaip pabrėžė pirmininkė, visuomenei svarbus pasitikėjimas sprendimais, susijusiais su šalies vidaus reikalais, kova su pandemija, taip pat pasitikėjimas santykiuose su užsienio partneriais.

Čmilytė-Nielsen pavadino "svarbiu signalu pasauliui", kad Baidenas ir jo administracija nuolat akcentuoja "pasitikėjimo demokratija" stiprinimą. "Puiki naujo kelio pradžia", — sakė politikė.

Džo Baideno inauguracija įvyks trečiadienį. Tada išrinktasis JAV prezidentas sakys pagrindinį pranešimą apie Kapitolijaus laiptelius.

Tegai:
JAV, Džo Baidenas, Lietuva, Viktorija Čmilytė-Nielsen
Dar šia tema
"The National Interest" Baideno sprendimą pavadino signalu Rusijai
Puškovas numatė Baideno planą kovoti su Rusija padedant Ukrainai
Rusijos URM pasidalijo lūkesčiais dėl Rusijos ir JAV raketų sutarties