Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos paštas papasakojo, kaip dirbs bendrovės padaliniai sugriežtinus karantiną

(atnaujinta 17:07 2020.12.15)
Pranešama, kad dėl papildomų saugumo taisyklių ir augančių rekordinių siuntų srautų susidaro didesnės eilės prie paštų, galimi siuntų vėlavimai

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Atsižvelgiant į nepalankią situaciją dėl COVID-19 plitimo šalyje, nuo šio trečiadienio vidurnakčio Lietuvoje galios sugriežtintas karantinas. 

Lietuvos paštas informuoja, kad savo veiklą bendrovės padaliniai tęsia įprastai: laikantis visų apsaugos reikalavimų, klientai aptarnaujami pašto skyriuose, paslaugas teikia laiškininkai bei kurjeriai, gyventojai raginami rinktis saugius siuntimo būdus — naudotis savitarna bei siuntų savitarnos terminalais.

"Sugriežtinus karantino ribojimus, toliau teiksime gyventojams svarbias paslaugas — ne tik pašto, kurios itin svarbios kalėdiniu laikotarpiu, bet ir socialines, kaip pavyzdžiui, išmokų mokėjimas. Žinoma, dėl papildomų saugumo taisyklių ir augančių rekordinių siuntų srautų, susidaro didesnės eilės prie paštų, galimi siuntų vėlavimai", — sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas Norbertas Žioba.

Kaip šiuo metu teikiamos Lietuvos pašto paslaugos:

Laiškininkų paslaugos

Registruoti laiškai bei siuntos, telpančios į pašto dėžutę, į ją ir pristatomos. Į pašto dėžutę netelpančios siuntos, taip pat išperkamosios siuntos, siuntos su įteikimo pranešimais bei su žyma "Įteikti asmeniškai", išduodamos pašto skyriuje. 

Esant galimybei, didesnės siuntos bus pristatomos į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus.

Siuntos su procesiniais dokumentais ar įvertintosios siuntos įteikiamos "iki slenksčio", t. y. laiptinėje arba kieme. 

Kurjerių paslaugos

Paslaugos teikiamos taip pat laikantis principo "iki slenksčio". Atsiimant siuntą pakanka nurodyti SMS žinute atsiųstą siuntos atsiėmimo kodą. Jeigu jo gavėjas neturi, tada prašoma pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numerio 4 paskutinius skaičius.

Pašto skyriuose

Paslaugos teikiamos įprastai, tačiau vienu metu galima aptarnauti mažiau klientų, likusių maloniai prašoma palaukti už durų. Siekiant išvengti dėl riboto aptarnaujamų žmonių skaičiaus susidarančių eilių, rekomenduojama naudotis Lietuvos pašto savitarna. 

Siuntų nukreipimas

Siuntos gali būti nukreipiamos į siuntų savitarnos terminalus, jeigu terminalas užpildytas, siunta nukreipiama į kitą artimiausią terminalą ar pašto skyrių.

Perspėjama, kad šiuo metu siuntos, ypač didelės, gali vėluoti apie 3 dienas.

Tegai:
Lietuvos paštas
Dar šia tema
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
"Atšvęsime šventes kukliai": Lietuvos prezidentas įvertino karantino pratęsimą
Naujoji Vyriausybė patikslino griežtinamo karantino ribojimus
Vakcina nuo COVID-19 Pfizer-Biontech

STT praneša apie galimą vakcinos nuo COVID-19 juodosios rinkos formavimąsi

(atnaujinta 13:19 2021.01.21)
STT vadovas mano, kad būtina nuolat stebėti tam tikrus duomenis, kurie gali pranešti apie šios rinkos buvimą arba nebuvimą

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Sulaukiama vis daugiau duomenų, kad yra rizika, jog gali formuotis vakcinos nuo COVID-19 juodoji rinka, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

"Vis daugiau gauname informacijos, ir ne tik Lietuvoje, kad yra rizika, jog gali formuotis vakcinos juodoji rinka", — per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Pasak Bartkaus, šiuo metu nėra duomenų, kad toks procesas vyktų šalyje, tačiau rizika kyla. Jo teigimu, kitose valstybėse aptikta juodosios rinkos užuomazgų.

STT vadovas mano, kad būtina nuolat stebėti tam tikrus duomenis, kurie gali pranešti apie šios rinkos buvimą arba nebuvimą.

Taip pat jis teigė, jog žinant, kiek sveikatos priežiūros įstaigoms išdalinta vakcinų dozių, turi sutapti trys dedamosios: kiek žmonių paskiepyta, kiek įstaigos turi dozių likučio ir kiek jų prarasta.

Tuo tarpu pabrėžiama, kad šiuo metu STT neturi galimybės kontroliuoti tokių duomenų, nes juos vėluojama suvesti informaciją į e.sveikatą, ji dažnai kinta.

Lietuvoje iš viso pilnai vakcinuotų — 8 262 žmonės. Šiuo metu panaudota 64 620 dozių.

Lietuvoje skiepijama gamintojų "BioNTech" ir "Pfizer" bei "Moderna" vakcinomis.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Karantino metu pareigūnai, atlikę judėjimo ribojimo funkcijas, gaus atlyginimų priedus
SAM praneša, kad savivaldybėse skiriasi vakcinacijos pažanga
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Plikledis

Atskleista, kokių orų tikėtis per ateinančias 10 dienų

(atnaujinta 11:34 2021.01.21)
Tikėtina, kad savaitgalį ir kitą savaitę šalies gyventojai sulauks ne vieno pietinio ciklono su lietumi, šlapdriba ir sniegu

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Į Lietuvą plūsta ir artimiausiu metu plūs šiam metų laikui labai šilta oro masė.

"Iš dalies tokį atšilimą lemia Šiaurės jūroje esantis labai galingas ciklonas, kuris lyg konvejeris neša šiltą orą iš pietvakarių. Lietuvoje atlydys, bet šalia kitas pavojingas reiškinys — naktimis vis susiformuosiantis plikledis. Gerai bent jau tai, kad nebus labai niūru ir dažnai pasirodys saulė", — rašo "Orai ir klimatas Lietuvoje" savo Facebook paskyroje.

Prognozuojama, kad orai bus itin nepastovūs.

Tikėtina, kad savaitgalį ir kitą savaitę šalies gyventojai sulauks ne vieno pietinio ciklono su lietumi, šlapdriba ir sniegu.

Pabrėžiama, kad pietiniai ciklonai dažnai pateikia staigmenų, todėl prognozės gali dažnai keistis. Tuo tarpu, stiprių šalčių artimiausias 10 dienų nenusimato.

Tegai:
orai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje valandinis elektros suvartojimas buvo didžiausias per 29 metus
Šaltis po savaitgalio iš Lietuvos dar nesitrauks
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas