Greitosios pagalbos automobilis

Daugiau nei 50 per parą: Lietuvoje prognozuojamas mirštamumo nuo COVID-19 šuolis

(atnaujinta 15:02 2020.12.17)
Trečiadienį įsigaliojo sugriežtintas karantinas. Jis tęsis iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės apriboja judėjimą šalies viduje ir žmonių kontaktus, taip pat paliečia verslą

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Mokslininkas, Sveikatos ekspertų tarybos prie Lietuvos prezidento narys Vaidotas Zemlys-Balevičius pareiškė, kad kovos su pandemija priemonių reikia imtis kuo anksčiau, nes tai sumažina koronaviruso atvejų skaičių. Tai savo ruožtu turi įtakos mirtingumo sumažėjimui.

Mokslininko teigimu, šiuo metu neįmanoma nustatyti vidutinės koronaviruso ligos sirgimo trukmės Lietuvoje, nes nėra atvirų duomenų.

"Ką turim atviruose duomenyse — tai mirtis pagal atvejo pranešimo tipą. Tai reiškia žinom, kada buvo užfiksuotas atvejis, ir ar tas žmogus mire, ar ne. Lygindami mirčių skaičių pagal mirties fiksavimo datą ir mirčių skaičių pagal atvejo datą galima matyti, kaip mirčių skaičiai atsilieka nuo susirgimų", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

Zemlys-Balevičius priminė, kad lapkričio pabaigoje vidutinis 7 dienų atvejų skaičius buvo 1 800, o šiandien šis skaičius pasiekė 2 700.

"Tai jeigu mirčių skaičius didės lygiai taip pat kaip atvejų skaičius po dviejų savaičių turėtumėme matyti apie 45 mirčių per dieną, 7 dienų vidurkį, nes dabar jis yra 30. Kadangi dieninės mirtys svyruoja, tai galima šnekėti apie 60-70 per dieną mirčių rekordus", — pažymėjo jis.

Pasak Zemlio-Balevičiaus, ši prognozė daroma su prielaida — jeigu atvejų skaičius nustos kilti šiandien, ko tikrai Lietuvoje neįvyks.

"Nematau jokių priežasčių kodėl taip ir neturėtų įvykti, nes procesas "atvejis-mirtis" yra tiesiog šitos ligos savybė. Gerinti situaciją galima geresniu sveikatos apsaugos darbu, geresniu sergančių sugaudymu, bet visa tai jau neįtakos tų mirčių kurios turi įvykti pagal seną nepakeistą procesą. Linkiu visiems stiprybės, nes jos dar prireiks. Jeigu mano prognozės neišsipildys labai apsidžiaugsiu, nes prognozuojant mirtis labiausia džiugina prognozės kurios neišsipildo", — padarė išvadą jis.

Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje labai padidėjo sergamumas koronavirusu. Kelias dienas iš eilės šalyje buvo užfiksuoti antirekordai, o per dieną aptiktų atvejų skaičius viršijo tris tūkstančius. Iki šiol iš viso nustatyta daugiau nei 100 tūkstančių atvejų, mirė 933 gyventojai.

"New York Times" duomenimis, Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal per pastarąsias septynias dienas nustatytų koronaviruso atvejų skaičių vienam gyventojui.

Gruodžio 16 d. įsigaliojo sugriežtintas karantinas. Jis veiks iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės yra gana griežtos: aptibotas lietuvių išvykimas už savivaldybės teritorijos ribų, draudžiami artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Be to, apribota parduotuvių veikla.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1413)
Dar šia tema
"Sputnik V" vakcina įrodė veiksmingumą. Kodėl Vakarai visus bando įtikinti priešingai?
Vilniuje dėl karantino keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai
Lietuvoje nuo epidemijos pradžios COVID-19 užsikrėtė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus
Kelias, archyvinė nuotrauka

Vairuotojai įspėjami: eismo sąlygas sunkina plikledis ir rūkas

(atnaujinta 07:14 2021.02.26)
Pietryčių ir rytų Lietuvoje eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs ir siekia iki 50 metrų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Šį rytą sudėtingesnės eismo sąlygos dėl plikledžio Švenčionių, Trakų ir Šalčininkų rajonuose, praneša Automobilių kelių direkcija.

Žiema
© Sputnik / Павел Львов

Įspėjama, kad slidžių kelių ruožų čia gali pasitaikyti krašto ir rajoniniuose keliuose.

Likusioje šalies dalyje magistralinių, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoninių kelių dangos šlapios arba drėgnos. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka slidūs, provėžoti, vietomis padengti prispausto ar pažliugusio sniego sluoksniu.

Vairuotojų prašoma būti atidžiais, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo.

Pietryčių ir rytų Lietuvoje eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs ir siekia iki 50 m. Šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 3 iki 7 laipsnių šilumos.

Taip pat informuojama, kad dienos metu eismo sąlygas sunkins gūsingas vėjas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis numatomas silpnas lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 3 iki 8 laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, Automobilių kelių direkcija
Energijos skirstymo operatorius (ESO)

Lietuva išleis virš šimto milijonų eurų oro linijų tinklų atnaujinimui

(atnaujinta 08:13 2021.02.26)
Pasak energetikos ministro, iš viso per artimiausius trejus metus ESO atnaujins 562 10 kV oro linijas, kurių pusę sudaro atsijungusios per stichijas šiemet ir pernai

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Lietuva išleis 125 milijonus eurų perėjimui nuo oro linijų prie požeminių elektros linijų infrastruktūros objektuose, linkusiuose į avarijas, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

"Per artimiausius trejus metus vien į 10 kV oro linijų tinklų atnaujinimą ESO investuos apie 125 mln. eurų — šių investicijų naudą tiesiogiai pajaus beveik 350 tūkst. vartotojų", — teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pasak jo, iš viso per artimiausius trejus metus ESO atnaujins 562 10 kV oro linijas, kurių pusę sudaro atsijungusios per stichijas šiemet ir pernai.

"Tai ženkliai padidins tinklo patikimumą ir sumažins gamtos stichijų padarinius elektros tiekimo sutrikimams. Rekonstruojant dažniausiai atsijungiančias linijas, prioritetas bus teikiamas turinčioms didžiausią vartotojų kiekį", — sakė jis.

Pabrėžiama, kad rekonstruotinos linijos buvo identifikuotos atlikus detalią elektros tiekimo oro linijų gedimų analizę, identifikavus dažniausiai atsijungiančias linijas ir sudarius "raudonų zonų" žemėlapį. Tuo pačiu buvo nustatyta, kur greičiausiai reikalingas kompleksinis oro linijų atnaujinimas. Planuojamas atnaujinimas apims požeminių kabelių linijų tiesimą, nuotolinio valdymo sprendimų diegimą bei kitų susidėvėjusių tinklo elementų keitimą.

Ministras teigė, kad esant masiniams gedimams ir stichiniams reiškiniams, bus daugiau skiriama dėmesio su urėdijomis, kelininkais, savivalda ar seniūnijomis — tai padės greičiau pasiekti gedimų vietas.

"Platinant oro linijų proskynas miškuose, sieksime maksimaliai sumažinti galimą poveikį gamtai — dėl tokių medžių kirtimo tvarkos atnaujinimo šiuo metu tariamės su Aplinkos ministerija", — sakė jis.

Pažymima, kad energetikos ministerija planuoja peržiūrėti elektros instaliacijos įrengimo reglamentavimą, sudarantį galimybes buitiniams vartotojams, ypač nutolusiose taškuose, prijungti elektros generatorius, esant stichiniams reiškiniams ir masiniams sutrikimams — tai būtų taikoma tik naujiems vartotojams.

Tegai:
Lietuva, ekonomika, elektra, Energetikos ministerija