Nida Grunskienė

Seimas patvirtino naują generalinę prokurorę

(atnaujinta 16:50 2020.12.17)
Panevėžio apygardos prokuratūros vadovės stažas siekia apie 30 metų, iš kurių daugiau nei dešimt ji dirbo Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Seimas pritarė naujosios Respublikos generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kandidatūrą. Tai paaiškėjo per Seimo posėdį.

Per slaptą balsavimą už tai buvo 92 Seimo nariai, prieš dešimt, susilaikė aštuoni.

Генеральный прокурор Литвы Нида Грунскене (в центре)
Grunskienė yra pripažinta prokurorų bendruomenės narė, 2013 metais kolegų išrinkta "Metų prokurore".

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Jo kadencija — penkeri metai.

Grunskienė poste pakeis Evaldą Pašilį. Jo kadencija baigsis gruodžio 29 dieną. Pašilio atleidimui pritarė 126 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš, keturi parlamentarai susilaikė.

Kaip pažymėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas, tai ne pirmas generalinis prokuroras, negavęs palaikymo tolesnei karjeros plėtrai. Jis išreiškė viltį, kad kita prokurorė įrodys savo autoritetą ir jos neteks keisti po penkerių metų.

Генеральный прокурор Литвы Нида Грунскене
Panevėžio apygardos prokuratūros vadovės stažas siekia apie 30 metų, iš kurių daugiau nei dešimt ji dirbo Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.

Grunskienė Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovauja nuo 2013 metų, ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei dešimt metų — Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.

Būsima generalinė prokurorė savo karjerą pradėjo 1992 metais Kupiškio rajono apylinkės prokuratūroje, 1998 metais perėjo į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir čia kilo karjeros laiptais.

Teisininkės išsilavinimą ji įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Kandidatė yra pripažinta prokurorų bendruomenės narė, 2013 metais kolegų išrinkta "Metų prokurore". Ji taip pat gavo daugybę apdovanojimų už sėkmingą labai sudėtingų bylų tyrimą, taip pat padėką už profesionalų ir atsakingą darbą.

Pagal Prokuratūros įstatymą generaliniu prokuroru gali būti skiriamas asmuo, ne jaunesnis kaip 35 metų, nepriekaištingos reputacijos, mokantis valstybinę lietuvių kalbą, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę, aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą ir įgijęs teisės bakalauro ir teisės magistro ar teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį, turintis ne mažesnį kaip dešimties metų tarnybos prokuroru ir (arba) teisėjo arba kito teisinio darbo stažą.

Tegai:
Generalinė prokuratūra, Seimas
Vilniaus oro uostas

"Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę

(atnaujinta 09:36 2021.02.26)
Ankstesnis bendrovės valdybos pirmininkas Arijandas Šliupas atsistatydino šių metų vasario pradžioje

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Eglė Čiužaitė tapo "Lietuvos oro uostų" (LOU) bendrovės valdybos pirmininke, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

VĮ "Lietuvos oro uostų" valdybos pirmininke Čiužaitė išrinkta iš esamų valdybos narių.

Šiuo metu LOU valdyboje yra trys nariai, vyksta dar dviejų narių atranka.

Naujas įmonės valdybos pirmininkas buvo renkamas vasario 1 d. atsistatydinus Arijandui Šliupui. Jo narystė įmonės valdyboje baigėsi vasario 5 d.

LOU valdo tris tarptautinius oro uostus — Vilniaus, Kauno bei Palangos — ir vysto koordinuotą jų veiklą.

Anksčiau bendrovė paskelbė apie struktūrinius pokyčius koronaviruso pandemijos ir su ja susijusios krizės metu. Kai kurie ankstyvos stadijos projektai bus sustabdyti, o nuo metų pradžios buvo planuojama centralizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų valdymą. Bendrovė nori grąžinti keleivių srautą iki tokio lygio, koks buvo iki pandemijos. Manoma, kad 2021 metais keleivių srautas pasieks 50 procentų praėjusių metų.

Tegai:
Lietuvos oro uostai
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus
Sputnik V, archyvin4 nuotrauka

Vietnamas patvirtino Rusijos vakcinos "Sputnik V" naudojimą

(atnaujinta 09:20 2021.02.26)
Valdžia planuoja vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų iki šių metų pabaigos

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcina "Sputnik V" buvo patvirtinta naudoti Vietname, pranešama šalies Vyriausybės portale.

Vietnamo sveikatos apsaugos ministerijai priklausantis Vaistų ir jų ingredientų registravimo ir apyvartos patariamasis komitetas rekomendavo užregistruoti dvi vakcinas skubiai gamybai: rusišką "Sputnik V" ir amerikietišką "Moderna". Komiteto rekomendacijos yra registracijos pagrindas.

Anksčiau Vietname buvo užregistruota britų kompanijos "AstraZeneca" vakcina.

"Per pirmąjį ketvirtį Vietnamas gaus daugiau nei 1,3 milijono koronaviruso vakcinų dozių pagal COVAX programą, iš JK ("AstraZeneca"), iš JAV ("Pfizer") ir Rusijos ("Sputnik V")", — sakė sveikatos apsaugos ministras Nguyenas Thanhas Longas.

Valdžia planuoja vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų iki šių metų pabaigos.

Per visą pandemiją Vietname koronavirusu buvo užsikrėtę 2 412 žmonių, 35 iš jų mirė, 1804 pasveiko.

"Sputnik V" Rusijos sveikatos apsaugos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūtį, vakciną sukūrė Gamalėjaus epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ši vakcina nuo COVID-19 — pirmoji pasaulyje. "Sputnik V" sukurta gerai ištirtos ir patikrintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos pagrindu.

Mokslinis žurnalas "The Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą.

Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" parodė aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos veiksmingumas buvo 91,6 %. Preparatas suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" naudojimą patvirtino daugiau nei 30 šalių.

Vietnamas tapo 37-ąja šalimi, užregistravusia "Sputnik V". Anksčiau tai padarė Baltarusija, Argentina, Bolivija, Serbija, Alžyras, Palestina, Venesuela, Paragvajus, Turkmėnistanas, Vengrija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Iranas, Gvinėjos Respublika, Tunisas, Armėnija, Meksika, Nikaragva, Serbijos Respublika (Bosnijos vienetas). ir Hercegovinoje), Libanas, Mianmaras, Pakistanas, Mongolija, Bahreinas, Juodkalnija, Sent Vinsentas ir Grenadinai, Kazachstanas, Uzbekistanas, Gabonas, San Marinas, Gana, Sirija, Kirgizija, Gajana, Egiptas, Hondūras ir Gvatemala.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
koronavirusas, COVID-19, vakcinacija, vakcina, Sputnik V, Vietnamas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Austrijos infektologas "Sputnik V" palygino su Kalašnikovo automatu
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"