Vilniaus oro uostas

"Lietuvos oro uostuose" dėl pandemijos atleidžiami darbuotojai

(atnaujinta 21:10 2020.12.17)
Tokias priemones paskatino smarkiai sumažėjęs keleivių srautas, taip pat noras optimizuoti įmonės išlaidas

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. "Lietuvos oro uostai" paskelbė apie struktūrinius bendrovės pokyčius įmonės viduje dėl koronaviruso pandemijos ir COVID-19 krizės.

Pranešama, jog laikinai bus stabdomi dalis ankstyvosiose stadijose esančių projektų, o Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų valdymas nuo kitų metų pradžios vyks centralizuotai. Pagrindiniu įmonės tikslu tampa keleivinės aviacijos srautų grąžinimas į ikipandeminį lygį — tikimasi, kad 2021 metais bus pasiekta iki 50 proc. 2019 metais turėto metinio keleivių srauto.

Nuo sausio 1 dienos Lietuvos oro uostai keičia įmonės struktūrą, sujungiant dalį departamentų. Nuo sausio mėnesio atsisakoma atskirų Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų vadovų — jų funkciją perima naujai kuriamo Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys, iki šiol ėjęs Vilniaus oro uosto vadovo pareigas.

Dabartinė vykdomoji Lietuvos oro uostų direktorė Laura Joffė pradės vadovauti naujai suformuotam Finansų ir administravimo departamentui.

Kita dalis pokyčių susijusi su įmonės projektais. Informuojama, jog toliau bus plėtojami tik visiškai paruošti ar jau pradėti įgyvendinti projektai.

Vieni svarbiausių projektų, kuriems toliau ieškomos galimybės įgyvendinti, yra Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, kurio infrastruktūra paskutinį kartą atnaujinta 2007 metais, ir  Vilniaus oro uosto naujo išvykimo terminalo projektas, apimantis 2 aukštų terminalo modulio statybas bei terminalo prieigų pertvarkymą. Tikimasi, kad netrukus bus rastos abiejų projektų finansavimo galimybės.

"Tenka pripažinti, kad aviacijos sektorius pasikeitė kardinaliai — esame priversti imtis pokyčių, dėmesį bei jėgas paskirstyti ten, kur jų šiuo metu labiausiai reikia. Praradome keleivių srautus, be kurių keleivinė aviacija merdi, todėl dabar ją turime maksimaliai atstatyti. Mūsų prognozės rodo, kad per 2021 metus turėtume atgauti mažiausiai 40-50 proc. 2019 metais turėto keleivių srauto. Daug vilčių teikia valstybių planai artimiausiu metu pradėti spartų masinį vakcinavimą bei stiprėjančios iniciatyvos vienodinti tvarką keliaujantiesiems, atsisakant saviizoliacijos ir ją keičiant testavimu. Tikimės, kad šie žingsniai bus įgyvendinti prioritetine tvarka", — situaciją komentuoja Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis.

Jo teigimu, smarkiai susitraukę keleivių srautai bei siekis optimizuoti bendrovės sąnaudas padiktavo ir darbuotojų skaičiaus mažėjimą. Per 2020 metus Lietuvos oro uostuose dirbančiųjų skaičius susitraukė 25 proc.

Lietuvoje iš viso užfiksuota daugiau nei 103 000 COVID-19 atvejų, daugiau nei 45 000 žmonių pasveiko ir 933 mirė. Naujas karantinas buvo įvestas lapkričio 7 dieną. Nuo gruodžio 16 dienos valdžia sugriežtino kovos su koronavirusu priemones.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, Lietuvos oro uostai
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1413)
Dar šia tema
Premjerė pranešė apie galimą prekybos nebūtinomis prekėmis ribojimą
Apsipirkinėjo lyg prieš apokalipsę: kaip prieš karantiną užsidarinėjo Vilniaus parduotuvės
Paskelbta, kada bus pradėtas skiepijimas nuo COVID-19 Lietuvoje
Vilniaus oro uostas

"Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę

(atnaujinta 08:29 2021.02.26)
Ankstesnis bendrovės valdybos pirmininkas Arijandas Šliupas atsistatydino šių metų vasario pradžioje

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Eglė Čiužaitė tapo Lietuvos oro uostų bendrovės valdybos pirmininke, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

VĮ Lietuvos oro uostų valdybos pirmininke Čiužaitė išrinkta iš esamų valdybos narių.

Šiuo metu LOU valdyboje yra trys nariai, vyksta dar dviejų narių atranka.

Naujas įmonės valdybos pirmininkas buvo renkamas vasario 1 d. atsistatydinus Arijandui Šliupui. Jo narystė įmonės valdyboje baigėsi vasario 5 d.

LOU valdo tris tarptautinius oro uostus – Vilniaus, Kauno bei Palangos – ir vysto koordinuotą jų veiklą.

Anksčiau bendrovė paskelbė apie struktūrinius pokyčius koronaviruso pandemijos ir su ja susijusios krizės metu. Kai kurie ankstyvos stadijos projektai bus sustabdyti, o nuo metų pradžios buvo planuojama centralizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų valdymą. Bendrovė nori grąžinti keleivių srautą iki tokio lygio, koks buvo iki pandemijos. Manoma, kad 2021 metais keleivių srautas pasieks 50 procentų praėjusių metų.

Tegai:
Lietuvos oro uostai
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus