Vilnius

Veryga paaiškino, kodėl situacija su COVID-19 Lietuvoje tapo nekontroliuojama

(atnaujinta 16:44 2020.12.18)
Per pirmąją bangą pavyko sėkmingai pritaikyti visas būtinas priemones, tačiau vėliau žmonės nustojo klausytis patarimų

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga interviu BBC paaiškino, kodėl staigiai pablogėjo koronaviruso padėtis per antrąją bangą.

Santaros klinikos
© Sputnik / Владислав Адамовский

Anksčiau NYT paskelbė interaktyvų žemėlapį, pagal kurį Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal užsikrėtimą COVID-19 per pastarąsias septynias dienas. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta per 106,2 tūkst. ligos atvejų, mirė per 970 žmonių. Šalies gydymo įstaigos skundžiasi darbuotojų trūkumu ir prašo savanorių pagalbos, nes kai kurios klinikos tapo koronaviruso židiniais.

Veryga pažymėjo, kad pirmoji COVID-19 banga Lietuvoje buvo sėkmingai įveikta, priemonių imtasi labai anksti ir tuometinėms valdžios institucijoms tai pavyko sėkmingai padaryti.

"Bet antroji banga neatėjo netikėtai, visi kalbėjo, kad ji ateis. Tačiau ji atėjo kartu su kitu svarbiu įvykiu šalyje — parlamento rinkimais. Jūs veikiausiai galite įsivaizduoti, kaip COVID-19 buvo išnaudota politiniuose debatuose. Pirmosios bangos suvaldymas ir Vyriausybės priimti sprendimai valdant buvo labai smarkiai kritikuojami", — sakė jis.

Anot Verygos, problema yra gyventojų elgesyje, nes kritikuojant Vyriausybės pasirinktas priemones, pakenkiama ir valdžios institucijų patikimumui.

"Pirmosios bangos metu žmonės sekė reikalavimus ir priemonių buvo nuodugniai laikomasi. Žmonės klausė duodamų patarimų. Antrosios bangos metu taip nebuvo", — sakė jis.

Buvęs ministras pažymėjo, kad ne tik sumenkintas pasitikėjimas Vyriausybe, bet ir padėtį paveikė žmonių nuovargis nuo koronaviruso ir karantino priemonių.

Radijo laidos vedėjas paprašė Verygos duoti patarimų naujajam sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui, kaip valdyti koronaviruso pandemijos situaciją. Buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas paragino naująją Vyriausybę pabandyti rasti būdą bendrauti su gyventojais, kad žmonės galėtų pasitikėti valdžia.

"Taigi rasti balansą itin svarbu, nestumti visko per toli į kraštutinumus. Žmonės pavargsta nuo priemonių ir ima sakyti, na, tai vis tiek neišvengiamai nutiks", — apibendrino jis.

Lietuvoje iki sausio 3 dienos galios sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
Aurelijus Veryga, karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1142)
Dar šia tema
"Lietuvos oro uostuose" dėl pandemijos atleidžiami darbuotojai
Tyrimai patvirtino: Jonavos rajono ūkyje audinės COVID-19 užsikrėtė nuo sergančių žmonių
Lietuvoje per parą patvirtintas 3181 naujas COVID-19 atvejis, mirė dar 39 žmonės
Biblioteka

Šiais metais abiturientams nereikės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos

(atnaujinta 16:58 2021.01.22)
Atleistiems nuo įskaitos abiturientams ir buvusiems mokiniams jokio prašymo dėl atleidimo nuo įskaitos pateikti nereikia

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė atsižvelgusi į tebesitęsiantį karantiną, pasirašė įsakymą, kuriuo visi šių metų abiturientai atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Iki šiol visi abiturientai prieš privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą turėjo išlaikyti ir įskaitą. Be jos abiturientui šio egzamino nebuvo leidžiama laikyti. Įskaita būdavo organizuojama mokyklose vasario-balandžio mėnesiais. Šiemet visi abiturientai be įskaitos galės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Įskaitos taip pat nereikės laikyti ir ankstesnių metų buvusiems mokiniams, kurie šiemet yra pateikę prašymus laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Atleistiems nuo įskaitos abiturientams ir buvusiems mokiniams jokio prašymo dėl atleidimo nuo įskaitos pateikti nereikia. Taip pat mokyklų vadovams nereikia priimti atskiro sprendimo dėl abiturientų atleidimo nuo šios įskaitos.

Tegai:
lietuvių kalba, abiturientai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Dar šia tema
Vaikams iš sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti mokytis mokyklose
Baltarusiai sulauks paramos ir magistro studijoms Lietuvoje
Lietuvoje siūloma parengti etapinį COVID-19 ribojimų atlaisvinimų planą
Ledas

Sausio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:22 2021.01.22)
Rytoj, sausio 23 dieną,  Avino laukia diena, kai reikia stengtis būti geresniam, Liūtui šią dieną kategoriškai nepriimtina rodyti žmonėms būdingų neigiamų savybių,

Svarbiausi ir nemaloniausi yra pyktis, neapykanta, kerštas, pavydas, arogancija, žiaurumas, klasta, egoizmas, veidmainystė. Patekęs į vieną iš šių būsenų, jūs galite joje "pakibti" ilgą laiką, o tai neturės geriausio poveikio sveikatai — tiek moralinei, tiek fizinei, todėl verta ryžtingai jų atsikratyti.

Avinas (21.03 - 20.04)

Kai kuriems aplinkiniams žmonėms gali prireikti pagalbos, užuojautos ir atjautos — nesigailėkite gerų jausmų, jie tikrai sulauks atsako.

Jautis (21.04 - 21.05)

Šiandien jums yra nepaprastai svarbu stebėti, ką sakote ir net galvojate: blogi žodžiai ir mintys gali atsisukti prieš jus beveik iš karto, todėl geriau tuo nerizikuoti.

Dvyniai (22.05 - 21.06)

Diena nėra tinkama svarbiems sprendimams priimti — yra didelė rizika neteisingai įvertinti privalumus ir trūkumus bei padaryti klaidą, kurią bus sunku ištaisyti.

Vėžys (22.06 - 22.07)

Geriausias būdas atsikratyti savo problemų yra pereiti prie tų, kurios egzistuoja kitų žmonių gyvenime: įsitikinkite, kad jūsų sunkumai nėra tokie rimti, kaip manote.

Liūtas (23.07–21.08)

Aplinkinių žmonių agresija ir jūsų pačių pykčio protrūkiai, kurie yra įmanomi šią dieną, turi būti užgesinti vos įsižiebę — geriausia, pasitelkiant jums būdingą humoro jausmą.

Mergelė (08.22 - 09.23)

Bendraudami su draugais ir artimaisiais stenkitės vengti per artimo kontakto — dėl to kilęs kivirčas greičiausiai bus rimtas ir tęsis ilgai.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)

Jūs neturėtumėte imtis rimtų ir daug laiko reikalaujančių reikalų, vis tiek, iš jų nukreiptų pastangų bus mažai prasmės, geriau dieną skirkite tam, ką atidėjote ilgą laiką.

Skorpionas (24.10 - 22.11)

Diena palanki susitaikymui su žmonėmis, su kuriais kivirčai tave labai sveria: jie taip pat tavęs pasiilgo visą šį laiką, todėl noriai susitiks pusiaukelėje.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Kritikuojamas — ir visiškai teisingai — už savo naujausius veiksmus, neturėtumėte nueiti taip toli kaip savęs linčiavimas: palikite sau teisę suklysti, kurią turite kaip ir visi.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Patartina dieną skirti poilsiui: jei laiku neatgausite jėgų, artimiausiu metu žvaigždžių jums išlaisvinta energija išdžius ir jūsų pasirodymas abejos.

Vandenis (21.01 - 18.02)

Būtina atkreipti dėmesį į ženklus - pavyzdžiui, šiandien išlietas vanduo ir sulaužyti indai nieko gero nežada, todėl patariama pasistengti, kad tai neįvyktų.

Žuvys (19.02 - 20.03)

Bet kuri šią dieną padovanota dovana turės talismano galią, todėl turite būti dosnūs ir savo artimiesiems nusipirkti bent mažus suvenyrus, kurie juos gali apsaugoti.

Tegai:
horoskopas