Prekybov centras Akropolis

"Akropolis" per Kalėdas ir karantino metu: parduotuvių darbo laikas

(atnaujinta 22:49 2020.12.19)
Pabrėžiama, kad prekybos centre veiks tik tos prekybos ir paslaugų įmonės, kurias įgaliojo Lietuvos Vyriausybė

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Paaiškėjo, kaip Kalėdų ir karantino laikotarpiu dirbs "Akropolis" prekybos centrai Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Nuo gruodžio 16 iki sausio 31 dienos prekybos centre veiks tik "Maxima" parduotuvės ir "Eurovaistinė", taip pat kai kurios kitos maisto parduotuvės, naminių gyvūnėlių parduotuvės, optikos ir ortopedijos prekių parduotuvės, taip pat kai kurie aptarnavimo punktai, kuriuos yra įgaliojusi Lietuvos vyriausybė.

Darbo laikas švenčių dienomis

Kalėdų išvakarėse, gruodžio 24 dieną, prekybos ir maitinimo įmonės (siūlančios maistą tik išsinešti) "Akropolyje" dirbs iki 17:00. Tik "Maxima" ir "Eurovaistinė" dirbs iki 19 val. Vienintelė išimtis yra "Akropolis" Šiauliuose, kur "Eurovaistinė" dirbs iki 18:00.

Pirmąją Kalėdų dieną Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių "Akropolis" nedirbs.

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 dieną, "Maxima" ir "Eurovaistinė" atsidarys valandą vėliau — nuo 9:00. Likusios nedraudžiamos parduotuvės, restoranai ir kavinės pradės veikti savo nuožiūra. Visos "Maxima" parduotuvės dirbs iki 22 val., tam tikrų punktų darbo laiką rekomenduojama peržiūrėti svetainėje, nes, pavyzdžiui, pašto ir banko skyriai gali pasirinkti skirtingą darbo laiką.

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 dieną, visų trijų miestų "Akropolis" prekybos centrai bus uždaryti anksčiau nei įprasta 20:00. "Maxima" klientus aptarnaus iki 21:00.

Sausio pirmą dieną visuose trijuose prekybos centruose veiks tik "Eurovaistinė", "Maxima", kavinės ir restoranai tiekiantys maistą išsinešimui. Visi jie bus atidaryti 12:00 ir veiks iki 21:00. Tačiau "Eurovaistinė" veiks iki 21:00 Vilniuje ir Klaipėdoje, iki 19:00 Šiauliuose, o "Maxima" — iki 22:00 visuose trijuose prekybos centruose.

Prekybos punktai

Nuo gruodžio 16 dienos Vilniaus "Akropolyje" veikia 43 prekybos ir paslaugų įmonės, Klaipėdoje — 37, Šiauliuose — 34. "Maxima" dirba Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose nuo 8:00 iki 22:00, "Eurovaistinė" Vilniuje ir Klaipėdoje nuo 8: Nuo 00 iki 22:00, Šiauliuose nuo 8:00 iki 21:30.

Saugumo priemonės, kurių buvo imtasi

Pagrindinėse parduotuvių vietose rekomenduojama apsilankyti tik prireikus. Lankantis reikia laikytis visų reikalavimų: ateiti po vieną, dėvėti veido kaukes, dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, apsipirkti pagal iš anksto paruoštus pirkinių sąrašus ir užtrukti kuo trumpiau.

Veikiančios mažmeninės prekybos vietos, kaip ir visi prekybos centrai, vienam klientui suteiks mažiausiai 15 kvadratinių metrų ploto — prie įėjimo į kiekvieną veikiančią prekybos zoną dedami informaciniai lipdukai, informuojantys, kiek žmonių jame gali būti vienu metu. Bus reguliuojamas lankytojų srautas.

Automobilių stovėjimo apribojimai nebus taikomi nuo gruodžio 16 dienos. Prekybos centruose nuolat kreipiamas dėmesys į patalpų vėdinimą, paviršių dezinfekavimą, žmonių srautų reguliavimą.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Akropolis
Temos:
Linksmų Kalėdų! (223)
Dar šia tema
Veryga paaiškino, kodėl situacija su COVID-19 Lietuvoje tapo nekontroliuojama
Nufilmuoti karantino metu Lietuvoje įrengti kontrolės postai
Kelias žiemą

Lietuvoje temperatūra nukrito iki 27 laipsnių šalčio

(atnaujinta 14:19 2021.01.17)
Sinoptikai pastebi, kad nepaisant didelių šalčių, iki temperatūros rekordų respublikoje vis dar labai toli

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, kai kuriose Lietuvos vietose temperatūra per naktį nukrito iki 27 laipsnių.

Tačiau sinoptikai pažymėjo, kad respublika vis dar toli nuo rekordiškai šaltų orų.

Šalčiausia temperatūra sekmadienį buvo Šeduvoje (-27,5 laipsnio), Kybartuose (-27,3 laipsnio), Ukmergėje (-26,9 laipsnio) ir Biržuose (-25,7 laipsnio). Šilčiausia yra Telšiai (-20,4 laipsniai) ir pakrantė (Klaipėda ir Nida — nuo -20,5 iki minus 18,5 laipsnio).

Pažymima, kad paskutinis šalčio rekordas buvo užfiksuotas 1940 metų sausio 17 dieną Vilniuje — tada temperatūra nukrito iki minus 37,2 laipsnio Celsijaus.

Sinoptikai taip pat pastebėjo, kad minus 23-25 ​​laipsniai šalčio vidutiniškai Lietuvoje buvo užfiksuoti apie 8:00 sekmadienį. Manoma, kad temperatūra tik mažės.

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
žiema, Lietuva, orai
Vakcina

Santaros klinikos Vilniuje pradėjo antrąjį skiepijimo etapą

(atnaujinta 16:47 2021.01.17)
Anksčiau šioje klinikoje buvo pranešta apie gydytojus, užsikrėtusius COVID-19, gavus pirmąją vakcinos dozę

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Santaros klinikoje prasidėjo antrasis koronaviruso skiepijimo etapas. Apie tai Facebook pranešė gydymo įstaigos spaudos tarnyba.

Antroji vakcinos dozė skiriama gydytojams, kurie jau gavo pirmąją dozę.

Anksčiau paskiepytiems šios klinikos gydytojams buvo nustatytas koronavirusas. Santaros klinikos Vilniuje Infekcijos centro vadovė Ligita Jančorienė paaiškino, kad rizika susirgti sumažėja praėjus 12 dienų po pirmosios vakcinacijos. Tuo pačiu atsparumą virusui, kurį gamintojai žadėjo — iki 95 proc., Galima pasiekti tik praėjus septynioms dienoms po antrosios vakcinos dozės.  

Pasak Infekcijos centro vadovės, Santaros klinikose nuspręsta, kad tiems, kurie gavo pirmąją vakciną, bus tiriami antikūnai. Remiantis šiais duomenimis, bus priimtas sprendimas dėl antrosios dozės.

Gydymo įstaigos duomenimis, pirmąja doze paskiepyta 4,5 tūkst. darbuotojų.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 167 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė per 2,4 tūkstančio žmonių.

Šalyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 46 tūkst. žmonių.

Tegai:
Vilnius, Lietuva, vakcina, Santaros klinikos
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje