Koronaviruso testas

Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius viršijo 110 tūkstančių

(atnaujinta 12:05 2020.12.20)
Per pastarąsias dvi savaites sergamumas koronavirusu šalyje pasiekė 1349,6 atvejo 100 tūkst. žmonių, šiuo metu serga daugiau kaip 60 tūkst. gyventojų

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinti 2 927 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso nuo ligos Lietuvoje mirė 1 019 žmonių.

Statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 112 359 žmonės, 60 109 — tebeserga, 50 721 — pasveiko.

Per pastarąsias dvi savaites sergamumas koronavirusu Lietuvoje pasiekė 1349,6 atvejo 100 tūkstančių žmonių.

Lietuvoje iki sausio 3 dienos galios sugriežtintas karantinas. Naujos taisyklės yra gana griežtos: judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei, ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, bendravimas leidžiamas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių, veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1092)
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Gydytojai įvardijo pavojingiausią Kalėdų Senelio aksesuarą 2020 metais
Mokslininkai išsiaiškino, kaip pandemija keičia vartotojų įpročius Lietuvoje
Prekybos centras

Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius

(atnaujinta 13:06 2021.01.16)
Vartotojai keičia pirkimo įpročius — jie perka rečiau (dėl savo saugumo arba dėl vyriausybinių reikalavimų), todėl vieno apsipirkimo metu išleidžia daugiau pinigų

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Vartotojai turi pakankamai pinigų, negalėjo leisti jų kelionėms, viešajam maitinimui, atsisakė didelių pirkinių, "lenkiški" pinigai (tai kas buvo išleidžiama Lenkijoje ir kitose užsienio šalyse) liko šalyje.Tie pinigai yra ir bent jau 2021 metų pradžioje bus skiriami vietos žaidėjams. Apie tai pranešė "Pricer.lt".

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tačiau atskiriems rinkos žaidėjams lengva nebus dėl kelių priežasčių. Vartotojai keičia pirkimo įpročius — jie perka rečiau (dėl savo saugumo arba dėl vyriausybinių reikalavimų), todėl vieno apsipirkimo metu išleidžia daugiau pinigų. Beje tarp karantininiu periodu šis įproti išliko pas nemažą kiekį pirkėjų, o antrasis karantinas jį įtvirtins, taigi su tokiu elgsenos įpročiu šalies gyventojai įžengs į 2021 metus.

Kitas šalia einantis įprotis — tai apsipirkimo vietų sumažinimas — dėl tos pačios pandemijos ir saugumo poreikio.

"Visi šitie pokyčiai spaus antrinio pasirinkimo, blogai savo asortimentą ir jo komunikaciją valdančius tinklus. Mūsiškiai nesigiria apie tai, kaip jiems sekasi, bet pasižiūrėjus į Lenkiją — matome, kad didžiausią dalį rinkos augimo pasiima žemų kainų parduotuvės — diskaunteriai. Mes kol kas Lietuvoje iš žemų kainų parduotuvių turime tik LIDL ir jų pasiūlymas, bei komunikacija yra labiausiai tinkama aukščiau įvardintam COVIDiniam ir postCOVIDiniam pirkėjui. Todėl 2021 metais LIDL sėkmingai didinsis rinkos dalį", — rašoma pranešime.

Atsižvelgiant į tai, kad kaimyninėje Lenkijoje žemų kainų parduotuvės užima virš 30 procentų — tai šitai prekybos formai matomos labai geros perspektyvos.

Tuo tarpu kiti rinkos žaidėjai kol kas neturi sisteminių "priešnuodžių" susidariusiai situacijai ir nežino kaip veikti susidariusioje situacijoje. Todėl jų rinkos dalys 2021 metais stagnuos arba kris.

Tegai:
pirkimas, karantinas
Dar šia tema
Darbas iš namų: kaip tai paveikia ir kaip prie jo prisitaikyti
Mergina lauke

NVSC priminė, kaip tinkamai apsirengti atšalus orams

(atnaujinta 14:43 2021.01.16)
Šeštadienį kol kas tik rytiniuose rajonuose numatomas nuo -17 iki -22°C šaltis, tuo tarpu sekmadienio naktį jau daug kur gali šalti iki -20 ar net -25°C

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Stipriai atšalus orams rekomenduojama į lauką eiti tinkamai pasiruošus, svarbiausia — šiltai ir patogiai apsirengti, įspėja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.

Pabrėžiama, kad pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis tik sustiprėja, todėl nuo šalčio dažniausiai nukenčia kojos, rankos, ausys, nosis ir skruostai.

Specialistai rekomenduoja einant į lauką atsižvelgti į sinoptikų įspėjimus, keliais sluoksniais apsivilkti tinkamus šiltus drabužius, kumštines pirštines, ausis dengiančią kepurę, šiltą neankštą avalynę, vilnones kojines, esant reikalui siūloma prisidengti veidą.

Be to, nepatariama vartoti alkoholio, nes išgėręs žmogus dėl išsiplėtusių kraujagyslių greičiau praranda šilumą ir sušąla.

"Jeigu ruošiatės lauke sportuoti, įvertinkite, ar tam yra tinkamos sąlygos, apsirenkite specialią aprangą (apatinius termo drabužius), tinkamą avalynę. Pajutę dilgčiojančius rankų ar kojų pirštus, kandančius skruostus bei kitus sveikatos sutrikimus, grįžkite į šiltą patalpą", — pataria specialistai.

NVSC atkreipė dėmesį, kad reiktų vengti ilgai stovėti ar sėdėti šaltame ore, nes nejudėdami greičiau sušalsite. Taip pat patariama sudrėkus, sušlapus drabužiams, kuo greičiau grįžti į šiltą vietą ir pasikeiskite sausais.

Rekomendacijos tėvams ir vaikų darželiams

Grynas oras ir fizinė veikla ypač svarbi gerai sveikatai palaikyti, imunitetui stiprinti. Tačiau spaudžiant stipriam šalčiui rekomenduojama trumpinti buvimo lauke laiką, lauke stengtis judėti ir dažnai grįžti į patalpas pasišildyti.

Priminta, kad sveikatos saugos reikalavimus vaikų darželiams nustatančioje higienos normoje nurodyta, kad vaikams aktyvi fizinė veikla turi būti organizuojama kasdien 2 kartus šviesiu paros metu išvedant juos į lauką, tačiau veiklos lauke reikėtų atsisakyti, kai oro temperatūra lauke yra žemesnė kaip -12 arba, kai oro temperatūra lauke yra žemesnė kaip  –8, o vėjo greitis didesnis kaip 2 m/sek.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad atšalus orui, imama intensyviau šildyti pastatus, dėl to paprastai padidėja oro tarša kietosiomis dalelėmis. Tad rekomenduojama stebėti oro taršos duomenis ir pastebėjus padidėjusią oro taršą lauke būti trumpiau.

Tegai:
šaltis, orai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Dar šia tema
Orų prognozė savaitei: gausiai pasnigs, bus slidu ir šalta
Snieguotas savaitgalis Vilniuje