Sraigė

Gruodžio 21 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:53 2020.12.20)
Mergelių atstovams seksis profesinėje srityje, o antrajai pusei turėtų skirti daugiau meilės ir dėmesio, Šauliams yra tikimybė susipažinti su energetiškai stipresniais žmonėmis, Vandeniams palankus laikas tvarkyti dokumentus

Rytojaus horoskopas tinka nestandartiniams sprendimams ir ryžtingiems, bet apgalvotiems veiksmams. Nepaisant to, kad disciplinos ir pavaldumo požiūriu ši diena nėra pati geriausia, tačiau rezultatų prasme ji gali būti labai vaisinga. Pagrindinis dalykas yra nedaryti spaudimo kitiems, paliekant jiems tam tikrą laisvę. Rytoj tokia politika gali būti naudinga. Rytojaus žvaigždės nepripažįsta jokių apribojimų ir rėmų, įskaitant meilę! Puikus pasiteisinimas užmegzti naują pažintį, parodyti romantišką vaizduotę ar padaryti savo mylimajam netikėtą, bet labai malonią staigmeną.

Avinas (03.21-04.20) Šis laikotarpis yra panašus į egzaminą, o tolesni įvykiai priklausys nuo to, kaip jį išlaikysite. Venkite kardinalių pokyčių bet kurioje savo verslo srityje. Kol kas stenkitės neskolinti ir nesiskolinti, kitaip netrukus gali kilti finansinių sunkumų.

Jautis (04.21-05.21) Profesinėje srityje nesiimkite svarbių žingsnių. Atsisakykite naujų, net perspektyvių verslo pažinčių. Jums kils abejonių. Dėl to pradės kauptis vidinė įtampa ir dirglumas. Tik nebandykite susitvarkyti su savo būkle vartodami stiprius gėrimus, nes jie tik pablogins situaciją.

Dvyniai (05.22-06.21) Šis laikotarpis nėra labai palankus sandorių sudarymui, taip pat sutarčių ir susitarimų pasirašymui. Dabar geriau daryti tai, ką seniai darėte. Finansiniai klausimai gali būti sunkūs. Stenkitės neskolinti ir nesiskolinti.

Vėžys (06.22-07.22) Laikotarpis yra palankus naujiems planams įgyvendinti. Dabar turite pakankamai efektyvumo ir sugebate rasti aukso vidurį. Santykiuose su širdžiai brangiu žmogumi neigiamų pokyčių nesitikima. Būkite dėmesingi savo sveikatai.

Liūtas (07.23-08.23) Ši diena palanki verslo pradžiai, deryboms ir kompromisų paieškai. Nauji santykiai gali staiga atsirasti tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Šiuo metu nereikia būti pernelyg šykščiam, tačiau reikėtų vengti polinkio į švaistymąsi: viskas su saiku!

Mergelė (08.24-09.22) Visi jūsų siekiai bus skirti sėkmei skirtingose ​​srityse. Pagrindinė puikaus rezultato garantija bus jūsų disciplina ir atsakomybė. Tai galioja ir meilės sferai, todėl rodykite daugiau rūpesčio ir dėmesio santykiuose su mylimu žmogumi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią dieną vargu ar norėsite dirbti. Priežastis slypi tame, kad jūsų galvą užpildys bet kokios mintys, tik ne gamybinės. Stenkitės vengti aštrių kampų, nesiginčykite ir niekam nieko nežadėkite. Būkite ypač dėmesingi artimiesiems.

Skorpionas (10.23-11.21) Darbe geriau, kad jūsų nematytų viršininkai, nes galite sukelti nepagrįstą nepasitenkinimą, o jūsų orumui gali pakenkti nesąžiningas elgesys su jumis. Tačiau dienos pabaigoje viskas atsistos į savo vietas.

Šaulys (11.22-12.21) Jūs neturėtumėte leistis į avantiūras ir rizikuoti. Taip pat neskubėkite įgyvendinti kitų žmonių idėjų: netrukus paaiškės, kad jos nėra tokios geros, kaip atrodė. Galite sutikti žmonių, kurie yra energetiškai stipresni už jus. Jei jaučiate jų poveikį, geriau atsitraukite.

Ožiaragis (12.22-01.20) Dabar turėtumėte pradėti tvarkyti reikalus ir galvoti, kaip išplėsti veiklos sritį. Kai atkursite senus ryšius, jie netrukus pravers. Jūsų santykiai su mylimu žmogumi gali pereiti į aukštesnį lygį.

Vandenis (01.21-02.19) Diena pareikalaus greitos reakcijos ir atsakingų veiksmų. Dabar tinkamas laikas studijuoti dokumentus ir pasirašyti verslo dokumentus. Bet visi sprendimai turėtų būti kruopščiai apgalvoti. Venkite streso. Būkite atsargūs su piniginiais reikalais.

Žuvys (02.20-03.20) Aplinkybės jums iškels vieną ar kitą užduotį, o joms išspręsti reikės daug laiko ir energijos. Tačiau kalbant apie meilę, viskas gali būti daug geriau. Ši diena palanki romantiškai vakarienei žvakių šviesoje ir apskritai, harmoningiems santykiams su mylimu žmogumi.

Tegai:
horoskopas
Sausio 16-oji

Kokia šiandien diena: sausio 16-osios šventės

(atnaujinta 18:49 2021.01.15)
Šią dieną 1969 metais SSRS kosmonautai pirmą kartą orbitoje perėjo iš vieno kosminio laivo į kitą

Sausio 16 yra 16-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 349 dienos.

2021 metų sausio 16 dieną saulė saulė teka 08:34, leidžiasi 16:24, dienos ilgis — 7 val. 50min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Marcelis, Norgailas, Norgailė.

Sausio 16-oji Lietuvos istorijoje

1891 metais gimė poetas, vertėjas Nadas Rastenis. Mirė 1980 m.

1891 metais gimė Stanislovas Puzinas, lietuvių poetas. Mirė 1936 m.

1897 metais gimė Kazys Juršys, aktorius, režisierius. Mirė 1967 m.

1906 metais gimė poetas Jonas Gutauskas. Mirė 1986 m.

1917 metais gimė ilgametis Lietuvos operos solistas Vladas Česas. Mirė 2008 m.

1922 metais gimė publicistas, dramaturgas Anatolijus Beriozovas. Mirė 1986 m.

1932 metais gimė dailėtyrininkas Stasys Budrys. Mirė 1970 m.

1941 metais įkurta Lietuvos Mokslų akademija ir jos biblioteka.

1991 metais Vilniuje palaidotos Sausio 13-osios aukos.

2009 metais prie Seimo rūmų įvyko mitingas, kuris baigėsi kruvinomis riaušėmis. Mitinge įvairių profesijų atstovai iš visos šalies protestavo prieš valdžios taupymo planus, slegiančius pačius skurdžiausius visuomenės sluoksnius.

2012 metais 26-oji rašytojos Ievos Simonaitytės literatūrinė premija skirta poetei Elenai Karnauskaitei už eilėraščių rinkinį "Pasaulio krašte".

Sausio 16-oji pasaulio istorijoje

1547 metais karūnuotas Rusijos caras Ivanas IV (Rūstusis).

1778 metais Prancūzija pripažino JAV nepriklausomybę.

1909 metais britų tyrėjas Ernestas Šakletonas atrado magnetinį Pietų polių.

1920 metais JAV uždrausta gaminti ir pardavinėti alkoholį.

1933 metais Niujorke gimė garsi amerikiečių eseistė ir novelistė Siuzan Zontag.

1964 metais Kaire susitikę trylikos arabų tautų lyderiai nutarė suvienyti karines pajėgas, sprendžiant arabų problemas su Izraeliu.

1969 metais SSRS kosmonautai pirmą kartą orbitoje perėjo iš vieno kosminio laivo į kitą.

1987 metais atsistatydino Kinijos komunistų partijos lyderis Hu Jaobangas, prisiimdamas kaltę už politines klaidas per studentų neramumams.

1990 metais Bulgarijos vyriausybė suteikė opozicijai teisę spausdinti laikraščius.

1992 metais Aukščiausiasis Teismas išteisino Graikijos premjerą Andreasą Papandreu 210 mln. dolerių iššvaistymo byloje.

1999 metais keli tūkstančiai Bagdado gyventojų Irake, pažymėdami Persijos įlankos karo aštuntąsias metines, išėjo į gatves, skanduodami antiamerikietiškus šūkius ir degindami JAV vėliavas.

2009 metais sulaukęs 91-erių metų amžiaus savo namuose Filadelfijos priemiestyje mirė garsus amerikiečių tapytojas Endriu Vajetas. 1948 m. dailininkas nutapė savo žymiausią paveikslą "Kristinos pasaulis" (Christina's World).

2012 — būdamas 89 metų mirė paskutinis buvęs Ispanijos diktatoriaus Franco ministrų kabineto narys Manuelis Fraga.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaikas mokosi prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Vaikams sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti mokytis mokyklose

(atnaujinta 23:11 2021.01.15)
Tai būtų aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Vyriausybei siūloma vaikams, kurie patiria sunkumų nuotolinio mokymo metu, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tokią rekomendaciją pateikė Patariamoji ekspertų taryba prie Vyriausybės.

Ekspertų tarybos teigimu, tai būtų aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas.

Savivaldybių administracijos organizuotų, kad tokiems vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose arba kuriems dėl kitų priežasčių reikalinga kita pagalba, būtų užtikrintas nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas švietimo įstaigose.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau įtraukė šią priemonę į rengiamą pagalbos priemonių paketą, skirtą kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus.

Šiuo metu bendrojo ugdymo  programose dalyvaujantiems mokiniams ugdymas yra organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius, pirminiame profesiniam mokyme, vykdomam kartu su socialinių įgūdžių programa, besimokančius mokinius. 

Taip pat išimti taikoma pradinio ugdymo programos vaikus, kuriems savivaldybių administracijos užtikrina vaikų nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai privalo darbą atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose.

Jei Vyriausybė ekspertų siūlymui pritars, šis pakeitimas įsigaliotų nuo sausio 20 dienos.

Mokiniams reikia mokymosi pagalbos

Ministerija atliko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad apie 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją. Maždaug pusei šių mokinių yra skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą.

Paaiškėjo, kad pusei šių mokinių reikalingos papildomos įvairių dalykų konsultacijos. Maždaug tiek pat turi problemų su kompiuterine įranga ir interneto ryšiu. 

Ketvirtadalis šių mokinių neturi motyvacijos mokytis, o kas dešimto vaiko tėvai iš viso nebendrauja su mokykla.

Tegai:
mokykla, vaikai
Dar šia tema
Planuojate sportuoti mokyklos aikštyne? Nepamirškite taisyklių
Po Naujųjų metų mokyklos toliau dirbs nuotoliniu būdu