Lietuvos policijos kontrolės postas karantino metu

Sukarinta Lietuva: Seimo narė sukritikavo kontrolės postų darbą

(atnaujinta 17:24 2020.12.21)
Parlamentarė susidūrė su situacija, kai išvykstant į kitą savivaldybę jai nebuvo leista nupirkti maisto rizikos grupei priklausančiam savo vyrui

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Lietuvos Seimo narė, deputatė iš "valstiečių" Agnė Širinskienė Facebook papasakojo apie savo nesėkmingą susidūrimą su policija ir karantino apribojimais.

Parlamentarė papasakojo, kad sekmadienio vakarą ji nusprendė grįžti į Vilnių iš savo namų Dūkšte. Jai reikėjo užpildyti automobilio degalų baką ir nusipirkti maisto produktų.

"Tiesiog apsipirkti nespėjau, nes ketvirtadieninis Seimo posėdis iki išnaktų užtruko, o po to iš karto važiavau namo, o po to — įvesta važiavimo kontrolė...", — bandau pati sau pasiteisinti, puikiai suprasdama, kad rizikos grupei priklausantis vyras pats maisto visą savaitę tikrai nevažiuos", — parašė deputatė.

Prieš įvažiuodama į Vilnių, Širinskiėnė nuvažiavo į artimiausią degalinę Visagine ir nusprendė šalia jos esančioje parduotuvėje nusipirkti maisto produktų. Laikas artėjo prie 21:00, kai judėjimo kontrolė turėjo būti sumažinta.

Iki komendanto valandos liko vienas žingsnis
© RIA Novosti . Сергей Пятаков

Pasak Širinskienės, apie 20:50 ji buvo ant Visagino ribos. Nors posto darbo diena jau ėjo į pabaigą, tačiau inspektoriai sustabdė deputatę. Ji paprašė ją įleisti į degalinę — užpildyti automobilio baką, o tai yra objektyvi priežastis. Apie 20:55 Širinskienė paliko degalinę ir apie 21:00 sustojo prie vietinės "Lidl" parduotuvės.

Pasak deputatės, parduotuvė buvo praktiškai tuščia. Maždaug per septynias minutes ji surinko visus reikalingus produktus. Prie įėjimo į parduotuvę jos jau laukė policija.

Paaiškėjo, kad Širinskienei buvo galima užsipilti kuro degalinėje, tačiau įeiti į parduotuvę jau buvo negalima. Policijos teigimu, ji neturėjo teisės pirkti maisto produktų, apie tai jie informuos savo vadovybę ir, greičiausiai, teks apklausti deputatę. Policijai nepakako priežasties — nupirkti maisto rizikos grupei priklausančiam asmeniui.

Širinskienė taip pat papasakojo, kad visą gyvenimą ji gyveno Dūkšte, tačiau neturi ten jokio turto. Dar nuo studijų laikų ji deklaravo gyvenamąją vietą Vilniuje. Nuo kovo ji nevažiavo namo, kad apsaugotų pagyvenusią motiną nuo koronaviruso.

"Su tokia sukarintos valstybės logika, kurią praėjusį sekmadienį ( gruodžio 13 d.) buvo patvirtinę valdantieji, į savo šeimos namus Dūkšte, kurie man yra namais nuo pat 1975 m. kuomet gimiau, aš nebūčiau galėjusi nė atvažiuoti: nei mano deklaruota gyvenamoji vieta, nei nuosavybė", — apgailestavo deputatė.

Gruodžio 14 dieną įvesti pakeitimai leido palikti deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybę dėl "objektyvių priežasčių". Tai leido Širinskienei nuvažiuoti iš Vilniaus į Dūkštą.

"Tikiuosi, noras bent savaitgaliais grįžti pas sutuoktinį yra "objektyvi priežastis". Norėjau tikėti, kad nupirkti maisto, mano aplinkybėmis, ne toje savivaldybėje, kur esi deklaravęs gyvenamąją vietą ir kurioje neturi nuosavybės, yra objektyvi priežastis judėti", — parašė deputatė.

Tačiau, pasak Širinskienės, ji įsitikino, kad maisto galima nusipirkti tik toje savivaldybėje, kurioje deklaruota gyvenamoji vieta, net jei ši savivaldybė yra už 130 kilometrų.

"Nežinau, kaip toli eisim su tokiu valstybės valdymo suvokimu, tačiau labai tikiuosi, kad bukas apribojimų taikymas nesibaigs tuo, kad mes rizikos grupės žmones išginsime į parduotuves vien tam, kad kažkas, rengdamas Vyriausybės nutarimą, neapgalvojo visų gyvenimiškų situacijų ir pabandė visus žmones vertinti pagal vieną kurpalį", — teigė ji.

Visoje šalyje veikia 250 kontrolės postų, kurie dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 13:00 iki 21:00, išskyrus Palangą — kontrolės postai kurorte dirba kiekvieną dieną.

Patikrinimo punkte kiekvienas pilietis privalo pateikti asmens tapatybės kortelę ir dokumentus, suteikiančius teisę nuvažiuoti į kitą savivaldybę. Tarp aplinkybių, leidžiančių atvykti: mirus artimiesiems giminaičiams, darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, suteikti pagrindinę medicininę pagalbą, turto kitoje savivaldybėje turėjimas, taip pat suteikti pagalbą giminaičiams, kurie negali savimi pasirūpinti. Visus dokumentus galima pateikti elektroniniu būdu.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota daugiau nei 114 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė 1 039 žmonės.

PSO duomenimis, bendras koronaviruso infekcijos atvejų skaičius pasaulyje viršijo 75 milijonus, o bendras mirčių nuo šios ligos skaičius yra daugiau nei 1,6 milijono.

Tegai:
Lietuva, Agnė Širinskienė, karantinas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1133)
Vakcina

SAM praneša, kad savivaldybėse skiriasi vakcinacijos pažanga

(atnaujinta 09:08 2021.01.21)
Pabrėžiama, kad savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kiekviena iš savivaldybių, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių bei kitas aplinkybes, vakcinavimo procesą organizuoja, kad šis atitiktų konkrečios savivaldybės poreikius.

"Savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą. Minėtus vakcinų poreikius savivaldybės sudaro vadovaujantis ministro įsakymu dėl prioritetinių grupių", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad kai kuriose savivaldybėse konkrečios prioritetinės grupės vakcinacija prasideda anksčiau nei likusioje respublikos dalyje.

SAM pranešime teigiama, jog taip yra dėl to, kad vakcinavimo dieną, atlikus antikūnų testą, paaiškėja, kad atėjusieji skiepytis jau yra persirgę koronavirusu arba numatytą vakcinavimo dieną asmuo negali atvykti. Tuo pačiu numatytą vakcinavimo dieną asmuo atsisako skiepytis.

Pažymima, kad savivaldybių sudaromų rezervinių asmenų sąrašai (pagal prioritetines grupes) yra skirtingos apimties, taip pat skiriasi savivaldybių gyventojų skaičius ir konkrečios prioritetinės grupės tam tikroje savivaldybėje dydis.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 232 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių. Iš viso registruota 172 060 šios infekcinės ligos atvejų, 110 451 asmuo pasveiko, 57 823 — tebeserga. Mirė 2 514 žmonių.

Vakcinacija šalyje prasidėjo gruodžio pabaigoje. Pirmiausia skiepai buvo skirti medicinos darbuotojams. Naujausiais duomenimis, nuo viruso paskiepyti 47 498 Lietuvos gyventojai.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, vakcinacija, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1133)
Dar šia tema
Lietuvos vyriausybė sušvelnino sugriežtintas karantino taisykles
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19
Kukurūzai, archyvinė nuotrauka

Kaliningrado į Lietuvą bus išsiųsta beveik 3000 t kukurūzų

(atnaujinta 09:05 2021.01.21)
Valstybinė inspekcija atliko kokybės kontrolę ir patvirtino, kad rusiškas krovinys atitinka visus GOST reikalavimus

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Tūkstančiai tonų kukurūzų ir kviečių buvo patikrinti Kaliningrade vežant į Lietuvą, Norvegiją ir Kongą, praneša Kaliningrado tarpregioninė veterinarijos laboratorija.

Patikrinimo duomenimis, nuo sausio 1 iki sausio 15 dienos patikrinta 2 720 tonų kukurūzų, skirtų vežti į Lietuvą, 6 221 tona kukurūzų ir 10 483 tonos kviečių, skirtų vežti į Norvegiją, ir 26 723 tonos kviečių, skirtų vežti į Kongą.

Patikrinimas patvirtino, kad visi gaminiai atitinka norminių dokumentų reikalavimus. Patikrinimo metu taip pat išduoti kokybės sertifikatai.

Tačiau nebuvo išduotas sertifikatas 4 500 tonų kukurūzų gabenimui į JK. Paaiškėjo, kad krovinys neatitinka GOST pagal "grūdų priemaišas" ir "žalą".

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas
Dar šia tema
Lazdijų rajone dėl įtarimų korupcija buvo atleistas tyrėjas
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos

(atnaujinta 09:42 2021.01.21)
Šiuo metu vaikams negalima suleisti "Sputnik V" vakcinos, tačiau mokslininkai tikisi iki metų pabaigos išsiaiškinti visus galimus šalutinius poveikius

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.

Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".

"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.

Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Prezidentas ragino spartinti vakcinavimą ir kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą 
PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
Kinija ir PSO apkaltintos lėtu atsaku į koronavirusą