Lagaminai, archyvinė nuotrauka

Skuodis perspėjo apie galimą apribojimą Lietuvos piliečiams keliauti į užsienį

(atnaujinta 17:27 2020.12.21)
Ministras pažymėjo, kad artimiausiu metu bus nustatyti apribojimai Lietuvos piliečiams vykstant į Latviją

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Netrukus Lietuvos gyventojams gali būti apribota galimybė patekti į kitas valstybes dėl didelio sergamumo koronaviruso infekcija šalyje. Apie tai pirmadienį pareiškė susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

Pasak ministro, COVID-19 užsikrėtimų skaičius Lietuvoje yra gana didelis, todėl tikėtina, kad kelionės bus dar labiau apribotos, nes kai kurios šalys neįsileis Lietuvos piliečių.

"Kiek žinome, tikrai bus apribojimai taikomi Lietuvos piliečiams, vykstant į Latviją vien dėl situacijos Lietuvoje, kuri tikrai nepavydėtina. Tai ko norėtųsi išvengti, tai tos situacijos, kuri buvo pavasarį, kai ir mūsų kaimyninėse šalyse nusidriekė automobilių eilės dėl tam tikrų vienašališkų sprendimų", — sakė Skuodis.

Spaudos konferencijoje Skuodis aptarė ir situaciją Jungtinėje Karalystėje. 

"Pakartosiu faktus, kurie jau yra žinomi — sekmadienį Vyriausybė po intensyvių konsultacijų su kitomis ES šalimis, pirmiausia Baltijos valstybėmis vakare priėmė sprendimą laikinai sustabdyti visus skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Kalbama pirmiausia apie keleivinius skrydžius. Krovininiai skrydžiai nestabdomi. Sprendimas priimtas ir įsigaliojo nuo 4 val. ryto", — teigė Skuodis, primindamas, kad toks sprendimas galios iki metų pabaigos.

Ministras taip pat pabrėžė, kad tokį patį sprendimą priėmė daugelis kitų valstybių, tarp kurių Latvija ir Estija, šiandien tikėtini ir sprendimai iš Lenkijos. 

Susisiekimo ministras perspėjo, kad judėdami sausuma ar oru keliautojai gali susidurti su dideliais trukdžiais.

"Tai net ir kelionės sausuma yra apribotos. Ko norėtume paprašyti, tai susilaikyti nuo kelionių. Judant sausuma ar orų, tikrai keliautojai gali susidurti su dideliais trukdžiais. Turint galvoje prieššventinį laikotarpį, situacija dar sudėtingesnė", — perspėjo Skuodis.

Ministras pripažino, kad dėl staiga priimtų sprendimų, tokie ribojimai paveiks ne vieną žmogų.

"Pirmieji skrydžiai, kurie jau yra paveikti, yra šios dienos. Mes tikrai prognozuojame, kad ne vienas žmogus bus paveiktas. Deja, situacija yra tokia. Nors skrydžiai į Jungtinę Karalystę yra neuždrausti, natūralu, jeigu lėktuvas neatvyksta į Lietuvą, sunkiai gali išvykti ir į Jungtinę Karalystę. Situacija tikrai priklausys nuo oro bendrovių, bet, kadangi situacija analogiška visoje ES ir visose šalyse, tai čia priklausys nuo to, kaip oro linijos derinsis tarpusavyje", — kalbėjo Skuodis.

Anksčiau paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyta nauja, užkrečiamesnė koronaviruso padermė. Mutacija buvo atrasta gruodžio viduryje. Nustatyta, kad naujasis SARS-CoV-2 plinta greičiau nei įprasta ir tapo dominuojančiu Londone. 

Vyriausybė nuo pirmadienio 4 val. ryto iki Naujųjų metų sustabdė visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės, šioje šalyje plintant naujai koronaviruso atmainai. Tuo tarpu skrydžiai į Jungtinę Karalystę nėra stabdomi.

Tegai:
kelionės, Latvija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)
Dar šia tema
Svarbu Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams: stabdomi keleiviniai skrydžiai
Apie 20 šalių nutraukė susisiekimą su Didžiąja Britanija dėl koronaviruso mutacijos
Čaplinskas papasakojo apie mutavusio viruso iš JK ypatybes
Pinigai ir antrankiai, archyvinė nuotrauka

Aliejaus pardavėjui gresia kalėjimas nesumokėjo beveik 800 tūkst. eurų mokesčių

(atnaujinta 21:30 2021.01.27)
Įmonės vadovas valstybei nesumokėjo 766 tūkst. eurų PVM, Kauno apygardos prokuroro sprendimu vyro laukia teismas

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniaus įmonės vadovas valstybei nesumokėjo įspūdingo dydžio PVM — beveik 800 tūkst. eurų, jam pareikšti kaltinimai sukčiavimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, praneša FNTT.

Į FNTT pareigūnų akiratį pakliuvo aliejumi prekiavusi mažoji bendrija, kurios vadovė — Baltarusijos pilietė. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad prekybos įmonei neoficialiai vadovauja Lietuvos pilietis, organizavęs visą neskaidrią įmonės veiklą. Aliejus buvo įsigyjamas Lenkijoje ir Latvijoje, o parduodamas Lietuvoje veikiančioms įmonėms.

Siekdamas išvengti susikaupusio PVM sumokėjimo valstybei, faktinis įmonės vadovas sugalvojo aferą — per 2015–2016 metus iš galimai veiklos nevykdančių 7 Lietuvoje registruotų įmonių neva įsigijo prekių ir paslaugų už 4,4 mln. eurų. PVM sudarė per 766 tūkst. eurų. 

Vėliau suformuotoje PVM deklaracijoje pažymėjo, kad pirktos prekės neva buvo parduotos Didžiojoje Britanijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje įsikūrusioms įmonėms, kurios, pareigūnų duomenimis, veiklos galimai nevykdo.

Valstybei padaryta žala siekia 766 tūkst. eurų nesumokėto PVM. Kaltinimai pareikšti dviem asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Jam surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams. Civilinį ieškinį pareiškė VMI, ieškinio suma — per 766 tūkst. eurų.

Už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — iki ketverių metų nelaisvės.

Tegai:
pridėtinės vertės mokestis (PVM), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Lietuvos policija išnarpliojo šuns vagystę Klaipėdoje
Lietuvos policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje
Regitra

Pratęsus karantino ribojimus, praktikos egzaminai nevyks iki vasario pabaigos

(atnaujinta 21:29 2021.01.27)
Būsimiems vairuotojams, kuriems teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas viso karantino paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Atsižvelgiant į Vyriausybės sprendimą pratęsti karantiną šalyje, praktikos egzaminai "Regitroje" sustabdyti iki vasario 28 dienos, praneša Vidaus reikalų ministerija 

Kaip ir nuo gruodžio 16 dienos, praktikos egzaminai bus atšaukiami etapais, t. y. kas savaitę, atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje ir tuo metu galiojančius karantino ribojimus. Apie atšauktus egzaminus klientai bus informuoti asmeniškai SMS žinutėmis. Jei situacija dėl praktikos egzaminų vykdymo pasikeistų, "Regitra" informuos atskiru pranešimu.

Tuo tarpu teorijos egzaminai vyksta toliau užtikrinant saugumo ir srautų valdymo reikalavimus.

Būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas visos ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos. Taigi, nepaisant to, kad šiuo metu yra laikinai sustabdytas praktikos egzaminų vykdymas, visiems būsimiems vairuotojams yra sudaryta galimybė suspėti vėliau išlaikyti egzaminą.

Taip pat "Regitra" pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 d. po jo pabaigos. Šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi per vienus metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomus mokymus.

Kitų paslaugų teikimas išlieka nepakitęs — klientai ir toliau bus aptarnaujami tiek skaitmeniniais kanalais, tiek padaliniuose pagal išankstinę registraciją.

Tegai:
karantinas, Regitra
Dar šia tema
Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius
Karantinas sumažino besikreipiančiųjų dėl traumos skaičių
Princas Haris ir Megan Markl

Lemtingi žodžiai: kaip princas Haris pakenkė Megan Markl

(atnaujinta 21:32 2021.01.27)
Jauniausias Elžbietos II anūkas norėjo įtikti artimiesiems, tačiau prastai apgalvojo savo viešą kalbą ir nulėmė jo žmonos ir jos šeimos santykių nutraukimą

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Princas Haris pakenkė savo žmonai Megan Markl ir iš anksto nulėmė jos santykius su giminaičiais: lemtingi žodžiai buvo pasakyti per interviu po maištingosios poros sužadėtuvių.

Holivudo aktorės ir karališkosios šeimos narių santykiai nuo pat pradžių buvo pasmerkti. Markl iš visų jėgų priešinosi rūmų taisyklėms ir pažeidė karališkąjį protokolą, o jos vyras tuo metu "degino tiltus" kitame fronte. Anksčiau nežinomą informaciją atskleidė karališkieji ekspertai.

Princas Haris nuo pat pradžių pakenkė Megan Markl: hercogas ištarė frazę, kuri amžiams sugadino buvusios aktorės santykius su jos šeima.

"Dabar Meg turi šeimą, kurios niekada neturėjo", — per interviu po sužadėtuvių pasakė Haris.

Pasak karališkųjų ekspertų, tokia frazė pasmerkė Markl sąmoningai atsisveikinti su savo principais ir visiškai atsiduoti karališkosioms pareigoms.

"Šie lemtingi žodžiai sukėlė daug triukšmo. Visi buvo įsitikinę, kad Markl iškart įsitrauks į šeimos gyvenimą ir rūmų struktūrą. Tačiau po tokio pareiškimo susidarė įspūdis, kad tai ne jos pasirinkimas, o pareiga", — šaltinio žodžius pacitavo leidinys "Daily Star".

Tegai:
Elžbieta II, Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Daro savaip: aštrėja nesutarimai tarp princo Hario ir šeimos, rašo žiniasklaida
Megan Markl ir princas Haris yra priversti nutraukti sutartį su "Netflix"
Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį