Metro

Gruodžio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:20 2020.12.21)
Gruodžio 22 dienos horoskopas pataria Avinams imtis iniciatyvos darbuose, Jaučiams — priimti sprendimus, susijusius su pinigais, Skorpionams — pradėti studijuoti, Šauliams — stengtis išvengti perkrovų

Ši palanki diena suteiks galimybę gauti atsakymus į daugelį klausimų. Pabandykite maksimaliai išnaudoti jos pirmąją pusę: būtent ji labiausiai tiks svarbiems reikalams. Tikėtins susitaikymas po rimtų kivirčų, ilgalaikių konfliktų sureguliavimas. Santykiai, kurie jums brangūs, galės pasikeisti į gerąją pusę. Bus galimybė sustiprinti šeimos ryšius.

Antroji dienos pusė bus šiek tiek sunkesnė. Kai kuriems bus sunku suprasti savo norus, suvokti, į ką pirmiausia reikia atkreipti dėmesį. Bus didelė pagunda viską atidėti vėlesniam laikui.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj dienos pradžia bus sėkminga. Šis laikas tinkamas nuveikti ką nors naujo, imtis iniciatyvos darbuose, pasidalinti savo planais su bendraminčiais. Aiškiai pasireikš jūsų lyderystės savybės, jums pavyks sudominti ir įkvėpti aplinkinius, pastūmėti juos į sprendimus.

Antrąją dienos pusę galimi vėlavimai darbuose, nesusipratimai darbe ir namuose. Bus daug sunkiau išlikti ramiam. Reikės aiškumo kontaktuose. Stenkitės laikytis atokiau nuo tų, kas jus kritikuoja, bando jūsų kantrybę.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj prognozuojama nebloga, nors ir ne per lengviausia diena. Laimei, jūs turėsite pakankamai patirties ir žinių, kad galėtumėte įveikti kelyje kylančias kliūtis ir priimti teisingus sprendimus. Tačiau vis tiek nepraleiskite progos sužinoti ką nors naujo, gauti naudingos informacijos.

Galimi susitikimai su žmonėmis, kurie atliks svarbų vaidmenį jūsų gyvenime. Pabandykite padaryti gerą įspūdį naujems pažįstamiems. Galite priimti sprendimus, susijusius su pinigais: čia klaidų tikimybė bus minimali. Sudėtingose situacijose reikia pasikliauti intuicija, ji jūsų nenuvils.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj dienos pradžia bus nelengva: jūs būsite lengvai sužeidžiami ir jautrūs, aštriai reaguosite į viską, kas vyks aplink, lengvai pasiduosite provokacijoms. Tuo galės pasinaudoti žmonės, kurie jau seniai galvojo, kaip panaudoti jūsų talentus savo naudai, todėl būkite budrūs.

Antroji dienos pusė vyks sėkmingiau. Tai bus vaisingas laikas, žadantis sėkmę darbe, suteikiantis galimybę gerai susidoroti su svarbia užduotimi.

Galimi pokyčiai į gerąją pusę asmeniniuose santykiuose, jūs lengvai rasite bendrą kalbą su artimiausiais žmonėmis.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj bus palanki diena, tinkanti išspręsti daugelį problemų. Jums pavyks vienu metu pamatyti visą situaciją ir pastebėti smulkias detales; tai leis rasti geriausią kelią į sėkmę.

Bus galimybė daug ko išmokti, įgyti žinių, kurių dėka netrukus sugebėsite užkariauti naujas profesines aukštumas.

Antrąją dienos pusę galimos malonios staigmenos, įskaitant ir romantiškas. Daugeliui padarysite neišdildomą įspūdį, gali būti, kad kažkas įsimylės iš pirmo žvilgsnio. Vargu ar ir jūs liksite abejingi.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj dienos pradžioje galimi sunkumai ir nemalonios akimirkos. Jūs nervinsitės, nerimausite dėl smulkmenų, dėl to bus sunku susitelkti į darbus, užbaigti tai, ką pradėjote. Kuo greičiau susivaldysite, tuo greičiau įveiksite visas kliūtis.

Prekybov centras Akropolis
© Sputnik / Владислав Адамовский

Antroji dienos pusė žada malonių staigmenų ir gerų žinių. Tai bus tinkamas laikas bendrauti, susitikti su žmonėmis, kurie jums ypač brangūs. Galima pradėti kažkokius stambius projektus, kurie yra svarbūs jums asmeniškai. Greičiausiai juos užbaigsite sėkmingai ir greičiau, nei tikitės.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj bus lengva, maloni diena. Kils daug gerų idėjų, dažnai jums į galvą ateis tai, ko niekas negalėjo sumanyti anksčiau. Jūs nustebinsite kitus savo žiniomis ir sugebėjimais, demonstruosite talentus, apie kuriuos kiti anksčiau nežinojo.

Tikėtini įdomūs bendradarbiavimo, darbo pakeitimo pasiūlymai. Galimos pažintys, kurios sulauks romantiško tęsinio. Šią dieną užsimezgę santykiai greitai taps rimti. Jūs mažai sakysite apie save, todėl kitiems atrodysite ypač įdomūs.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj kartais bus nelengva, bet apskritai diena bus nebloga. Ne visada pavyks rasti bendrą kalbą su aplinkiniais, tačiau rimtų konfliktų pavyks išvengti, jei iš kitų nesitikėsite per daug.

Atminkite, kad kai kurie žmonės tiesiog negali tinkamai įvertinti jūsų idėjų, o kiti yra įpratę kritiškai vertinti viską. Kartais prireiks ilgų paaiškinimų; būkite kantrūs.

Turite būti atsargūs finansiniais klausimais, geriau neskubėti vykdyti didelių pirkimų ir sandorių. Tačiau norint priimti sprendimus dėl asmeninių santykių, jum nereikės daug laiko: čia intuicija nurodys, kaip geriausia pasielgti.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj galimi nesusipratimai, daug kas vyks ne pagal planą. Tačiau jums pavyks išlaikyti pusiausvyrą, nesinervinti ir neskubėti. Apgalvoti veiksmai atneš vertų rezultatų.

Diena tiks pradėti studijuoti, gali sektis šią dieną net tos disciplinos, kurios kitu metu atrodė per sunkios.

Tikėtini sėkmingi pirkiniai. Tai bus tinkama diena buitinei technikai ir kitiems naudingiems daiktams įsigyti. Įdomu tai, kad šią dieną jūs neabejotinai pasirinksite tai, kas gali patikti ir artimiesiems, ir mažai pažįstamiems žmonėms.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj jūs dažnai pyksitės dėl smulkmenų, bet galėsite tiesiog nepastebėti palankaus aplinkybių susiklostymo, praleisti svarbią galimybę. Draugai pabandys jums padėti, duos gerų patarimų; jūs nesigailėsite, jei jų klausysitės.

Prieš imdamiesi naujo darbo, įsitikinkite, kad jums nereikės grįžti prie to, ką pradėjote anksčiau, kitaip skuba ir painiava sugadins jūsų planus. Stenkitės išvengti perkrovų: šią dieną jos gali blogai paveikti sveikatą, sukelti lėtinių ligų paūmėjimą. Geriau palikti daugiau laiko poilsiui.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj bus labai turininga diena. Turėsite padaryti daug darbų, ir ne viską, ko imsitės, pavyks užbaigti. Dažnai teks pereiti nuo vieno darbo prie kito, laikyti galvoje kelias užduotis vienu metu. Tai labai vargins ir gali sukelti klaidų. Laimei, netoliese bus žmonės, kurie nurodys jūsų klaidas, pasakys, kaip geriausia elgtis.

Galimos pinigų įplaukos, netikėtos dovanos. Taip pat galimi susitikimai su senais draugais, po kurių nuotaika pastebimai pagerės. Kai kurie Ožiaragiai išgirs romantiškų prisipažinimų, kurių slapta laukė.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj prognozuojama nebloga diena. Gali kilti sunkumų, tačiau jie jūsų neišgąsdins, nesupainios ir neprivers trauktis. Jūs padarysite daug naudingų dalykų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Bus galimybė palaikyti artimąjį sunkioje situacijoje arba padėkoti tiems, kurie kažkada padėjo jums susidoroti su problemomis.

Antroji dienos pusė tiks apsipirkti ir finansiniams reikalams. Šiuo metu gali atsirasti naujų darbo ir verslo planų. Netrukus juos įgyvendinsite ir būsite labai patenkinti rezultatu.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj dienos pradžia bus sunki ir sukels nemažai priežasčių jaudintis. Jūs labai norėsite, kad viskas vyktų pagal planą, tačiau kartkartėmis atsitiks kažkas netikėto, teks atidėti suplanuotus dalykus vėlesniam laikui ir prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Iš pradžių tai erzins, tačiau laikui bėgant jūs suprasite, kaip pasinaudoti tuo, kas vyksta.

Dienos pabaigoje pasiseks tiems, kurie nebijo imtis visiškai naujo darbo. Bus galimybė rasti netikėtą savo talentų panaudojimą ir jų dėka palikti toli už savęs visus varžovus.

Tegai:
horoskopas
Sausio 25-oji

Kokia šiandien diena: sausio 25 dienos šventės

(atnaujinta 19:50 2021.01.23)
Sausio 25-ąją Vilnius mini savo 698-ąjį gimtadienį, o katalikai šią dieną mini Šv. Pauliaus atsivertimą

Sausio 25 yra 25-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 340 dienų.

2021 metų sausio 25 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 16:40, dienos ilgis — 08 val. 18 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Jaunutis, Jomantas, Povilas, Viltenė (Viltė), Viltenis (Viltys), Žiedė.

Sausio 25-ąją minimas Pusiaužiemis (Kirmėlinė, Kirmių diena, Krikštai, Kumeliuko krikštynos, Viduržiemis).

Pusiaužiemis — kalendoriaus taškas, reiškiantis virsmą į naują būseną. Tai pusiaužiemio šventė.

Sakoma, kad šią dieną iš žiemos miego atsibunda meška, barsukas, ežys ir apsiverčia ant kito šono, o gyvatės, kirmėlės, žalčiai atgyja ir šliaužia į namus ragauti valgių (krikštyti).

Krikštyti reiškia pradėti pirmą kartą. Pradžia, tai taškas nuo kurio prasideda ir išeina dvi ar kelios tiesės (kertė prie stalo, kryžkelė, kryžius). Dar viena krikšto reikšmė: gerinti, gardinti, skaninti, tai kaip naujo meto pradžia su pagerėjimo reikšme.

Krikštai buvo bandomi tapatinti su keturiomis bažnytinėmis šventėmis: sausio 6 (Trys karaliai), sausio 25 (Šv. Pauliaus atsivertimas), vasario 2 (Grabnyčios) ir su kilnojamu pusgavėniu.

Todėl katalikų šalys sausio 25-ąją mini Šv. Pauliaus atsivertimą.

Sausio 25 diena liturginiame kalendoriuje skirta paminėti pirmųjų krikščionių persekiotojo Sauliaus stebuklingam atsivertimui. Jis tapo vienu uoliausių Kristaus mokslo skleidėjų tarp to meto pagonių, žinomas apaštalo Pauliaus (Povilo) vardu.

Didysis tautų apaštalas šv. Paulius gimė Kilikijos mieste Tarse, dabartinėje pietų Turkijoje. Jam buvo duotas pirmojo hebrajų karaliaus vardas — Saulius. Augo kaip privilegijuotas Romos pilietis, laikėsi Mozės Įstatymo. Jis nepažinojo Kristaus ir nepriklausė prie pirmųjų Dvylikos, paties Jėzaus pakviestų apaštalų. Paulius buvo išsilavinęs vyras ir priklausė fariziejų sektai. Iš pradžių smarkiai persekiojo krikščionis manydamas, kad taip pasitarnaus Dievui.

Kadangi Šv. Pauliaus atsivertimas nėra privaloma bažnytinė šventė, žmonės tądien į bažnyčią neidavo. Tačiau ši diena ypatinga tuo, kad tą dieną visi įdėmiai stebėdavo orus. Buvo tikima, kad tos dienos priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę. Jeigu tądien saulėta, buvo spėjama būsiant gražią vasarą ir gerus metus, jei debesuota – tais metais daug žmonių mirsią, jeigu lyja ar sninga, tąmet būsiąs didelis brangymetis, nes javai supus, o jei smarkus vėjas pučia, tarp žmonių galintys kilti dideli neramumai.

Be to, sausio 25-ąją minima Vilniaus pagarsinimo diena (Vilniaus gimtadienis).

1323 metais sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, skirtą Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno bei kitų miestų gyventojams, kuriame pranešė pasiruošęs priimti krikščionių tikėjimą. Šiame laiške Gediminas pirmą kartą paminėjo Vilnių, todėl sausio 25-oji laikoma Vilniaus gimtadieniu.

Iš tikrųjų Vilnius įkurtas gerokai anksčiau, nes tame pačiame laiške minima, kad viena bažnyčia dominikonams "mūsų mieste Vilniuje jau pastatyta prieš porą metų".

Sausio 25-oji  Lietuvos istorijoje

1323 metais pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas Vilnius.

1549 metais Žygimantas Augustas specialia privilegija patvirtino Biržams kunigaikštystės status.

1905 metais Kaune vyko politinis streikas — į gatves išėjo beveik 20 tūkstančių Kauno darbininkų.

1931 metais pasirašyta Lietuvos ir Latvijos mokyklų konvencija.

1989 metais Vasario 16 d. paskelbta tautine švente.

1992 metais buvo įsteigta Lietuvos samariečių bendrija.

2001 metais Varšuvos Karalių pilyje prezidentui Valdui Adamkui įteiktas garbingiausias Lenkijos verslo klubo apdovanojimas už pastangas ir nuoseklumą, kuriant sąlygas abiejų šalių politiniam bei ekonominiam bendradarbiavimui.

2003 metais Čijunės Sugiharos (Chiune Sugihara) fondas "Diplomatai už gyvybę" už naują požiūrį į lietuvių ir žydų santykius 2002 m. Tolerancijos žmogumi paskelbė profesorę Ireną Veisaitę.

Sausio 25-oji  pasaulio istorijoje

1759 metais gimė škotų poetas Robertas Bernsas.

1874 metais gimė anglų rašytojas Viljamas Somersetas Moemas.

1882 metais Londone gimė žinoma rašytoja Virginia Woolf. Mirė 1941 metais.

1919 metais įkurta Tautų Lyga, būsimoji JTO.

1924 metais Prancūzijoje įvyko pirmosios žiemos olimpinės sporto žaidynės.

1928 metais gimė TSRS užsienio reikalų ministras (1985—1990) ir Gruzijos lyderis Eduardas Ševardnadzė.

1938 metais Maskvoje gimė žymus rusų dainininkas, aktorius, poetas Vladimiras Vysockis.

1947 metais mirė garsusis Čikagos gangsteris Elas Kaponė.

1949 metais įvyko pirmieji Emmy apdovanojimai. Juos laimėjo Širli Dinsdeil ir Pantomimas Kvizas.

2015 metais būdamas 68 metų mirė visame pasaulyje garsus graikų dainininkas Demis Rusas.

Tegai:
šventės, Vilniaus gimtadienis, Vilnius, Lietuva, katalikai
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pagyvenusių žmonių rankos

Rastas būdas atjauninti smegenis

(atnaujinta 00:04 2021.01.25)
Lėtinis uždegimas yra pagrindinis senėjimo bruožas ir manoma, kad jis prisideda prie daugelio su amžiumi susijusių sutrikimų, tokių kaip kognityvinis nuosmukis, neurodegeneracija ir aterosklerozė, vystymosi

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Amerikos mokslininkai nustatė, kad su amžiumi tam tikros imuninės sistemos ląstelės pradeda aktyvinti smegenų uždegimą. Užblokavus receptorius šiose ląstelėse, galima sustabdyti smegenų senėjimą ir pakeisti kognityvinės funkcijos nuosmukį. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Nature".

Lėtinis uždegimas yra pagrindinis senėjimo bruožas ir manoma, kad jis prisideda prie daugelio su amžiumi susijusių sutrikimų, tokių kaip kognityvinis nuosmukis, neurodegeneracija ir aterosklerozė, vystymosi.

Biologai jau seniai kelia prielaidą, kad šio uždegimo sumažinimas gali sulėtinti senėjimo procesą ir atitolinti su amžiumi susijusių ligų, tokių kaip širdies ligos, Alzheimerio liga ir vėžys, atsiradimą, taip pat užkirsti kelią natūraliam proto aštrumo praradimui.

Stanfordo universiteto mokslininkai smegenų uždegimo priežastį susiejo su imuninių mieloidinių ląstelių arba mielocitų, kurie yra makrofagų — ląstelių, atsakingų už bakterijų, negyvų ląstelių ir kitų svetimų ar toksiškų organizmui dalelių, sulaikymą ir medžiagų apykaitos sutrikimą.

Tyrėjai nustatė, kad senstančių pelių makrofagų metabolizmas yra mažesnis nei jaunesnių gyvūnų, be to, jiems būdingas padidėjęs hormono prostaglandino E2 (PGE2) kiekis.

Mielocitų generuojamas PGE2 skatina uždegimą. Tai gali būti naudinga ir kenksminga organizmui, atsižvelgiant į kurį receptorių hormonas jungiasi. Jo prisijungimas prie EP2 receptoriaus mielocitų paviršiuje pradeda uždegiminį aktyvumą šiose imuninėse ląstelėse.

Tyrėjai nustatė, kad senos mieloidinės ląstelės ne tik gamina daug daugiau PGE2 nei jaunesnės, bet ir jų paviršiuje yra daug daugiau EP2. Dėl su amžiumi susijusio PGE2-EP2 jungimosi ląstelėse kaupiasi gliukozė, kuri, užuot vartojusi energijai gaminti, virsta ilgomis glikogeno grandinėmis. Dėl šio kaupimosi palaipsniui vystosi uždegiminis procesas, pažeidžiantis senstančius audinius.

Mokslininkai iškėlė hipotezę, kad signalo perdavimo tarp PGE2 ir EP2 slopinimas gali sumažinti smegenų uždegimą ir pakeisti pažinimo senėjimą.

"Šį senėjimo variklį galima perjungti", — sakė Stanfordo universiteto medicinos mokyklos pranešime spaudai tyrimo direktorė, medicinos mokslų daktarė Katrin Andreasson.

Tyrėjai parodė, kad vartojant du vaistus, slopinančius PGE2 į EP2 signalizaciją, pagyvenusių pelių ląstelių metabolizmas buvo atstatytas iki nepilnamečių lygio ir sumažėjo uždegimas. Taip pat pagerėjo gyvūnų kognityviniai įgūdžiai, įvertinti atminties ir orientacijos testuose.

Mokslininkai laboratorijos sąlygomis atliko panašius eksperimentus su žmogaus ląstelėmis. Pridėjus vieną iš vaistų, senos mieloidinės ląstelės pradėjo metabolizuoti gliukozę taip pat, kaip ir jaunos ląstelės, pakeisdamos uždegiminį procesą.

Tyrėjai tikisi, kad jų išvados ateityje padės sukurti vaistą smegenims atjauninti.

Tegai:
smegenys