Buitinė technika

Kaune buitinės technikos pardavėjai įtariami beveik pusės milijono eurų mokesčių nuslėpimu

(atnaujinta 12:42 2020.12.22)
Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Buitinės technikos pardavėjai įtariami stambaus masto sukčiavimu vengiant mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM), praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kaune veikusi įmonė prekiavo įvairia buitine technika, kurią neva pirkdavo iš Lietuvoje įsikūrusių 2 įmonių.

Remiantis surinktais duomenimis, bendrovė, įtariama, savo prekiaujamą buitinę techniką pirkdavo iš Latvijos piliečių, kurie minėtą techniką įsigydavo Lenkijoje ir perparduodavo lietuviams.

Siekdami išvengti valstybei mokėtino PVM, Latvijos piliečiai dokumentuose įformindavo, kad prekes parduoda 2 veiklos nevykdančios Lietuvoje registruotos įmonės, kurių tikrieji savininkai ir buvo tie patys latviai. Lietuviai buitinės technikos pardavėjai, nors nurodydavo, kad prekes pirko iš 2 Lietuvoje registruotų įmonių, tačiau mokėjimai už įsigytas prekes būdavo atliekami į latviškų įmonių sąskaitas, kurias nurodydavo Latvijos piliečiai.

Tokiu būdu lietuviai pardavėjai per beveik pusantrų metų galimai išvengė daugiau nei 325 tūkst. eurų PVM bei valstybei nesumokėjo beveik 130 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Įtarimai pareikšti 3 asmenims — prekiavusios įmonės direktoriui, faktiniam vadovui, kuris ir priimdavo daugumą su įmonės veikla susijusių sprendimų, bei dar vienam kauniečiui.

Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), mokesčių vengimas, pridėtinės vertės mokestis (PVM), parduotuvė, Kaunas
Dar šia tema
Penki verslininkai įtariami beveik 1 mln. eurų mokesčių nuslėpimu
Pajūryje viešbučius ir restoranus valdanti įmonė galimai nuslėpė 1,8 mln. eurų pajamų
Marijampolės apskrityje veikusios transporto įmonės vadovas įtariamas sukčiavimu
Darbo partijos lyderys Viktoras Uspaskichas

VRK Uspaskicho ir Dragūno pokalbį prieš rinkimus pripažino politine reklama

(atnaujinta 12:58 2021.01.28)
Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ir atlikėjo Egidijaus Dragūno susitikimo prieš Seimo rinkimus paviešinimas socialiniuose tinkluose buvo paslėpta politinė reklama. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija.

VRK pripažino, kad pernai rugsėjį ir spalį Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti.

Darbo partija už šiuos paskelbimus sumokėjo bendrovei, kuri buvo pasamdyta rūpintis Seimo rinkimų reklamos skelbimu. Taip pat Partijos atstovai tvirtina, kad jie pažymėti šių įrašų kaip politinę reklamą  per skubėjimą. Kartu jie pažymi, kad nei Dragūnui, nei kitiems dalyvavusiems asmenims už reklamą nebuvo mokėta.

Dainininkas VRK savo ruožtu teigė savo socialinių tinklų profiliuose susitikimo su Uspaskichu įrašą paskelbęs, norėdamas informuoti gerbėjus apie savo gyvenimą, o ne siekdamas propaguoti ar reklamuoti politiko, jo vadovaujamos partijos.Anot atlikėjo, jeigu būtų pažymėjęs įrašą kaip politinę reklamą, būtų klaidinęs savo sekėjus, nes jiems būtų susidaręs įspūdis, kad jis ragina balsuoti už Darbo partiją, o tokių ketinimų neturėjo.

Už paslėptos politinės reklamos skleidimą Uspaskichui ir Dragūnui gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Spalį Lietuvoje vyko Seimo rinkimai. Darbo partija per juos surinko 9,43 proc. rinkėjų balsų.

Tegai:
Viktoras Uspaskichas, Vyriausioji rinkimų komisija
Dar šia tema
Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo
Uspaskichas atsiprašė. Jį "ne taip suprato"
Viktoras Uspaskichas pašalintas iš EP frakcijos dėl homofobiškų pareiškimų
Vakcinacija

Čmilytė-Nielsen su Nausėda diskutavo apie masinę vakcinaciją

(atnaujinta 12:38 2021.01.28)
Tuo pačiu ji teigia, kad konkretus planavimas turi būti aiškus ir nuoseklus kad jį būtų galima pasiekti, o esant palankiai situacijai — paspartinti

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen su prezidentu Gitanu Nausėda aptarė masinės vakcinacijos svarbą. Apie tai ji rašė savo Facebook paskyroje.

"Šių metų tikslas akivaizdus — kuo efektyvesnis ir platesnis skiepijimasis. Kiekvienas turime įvertinti rizikas ir priimti sprendimą. Esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus. Šiandien apie tai kalbėjome su prezidentu Gitanu Nausėda. Žinau, kad pasiruošimai plataus masto vakcinavimui jau vyksta tiek ministerijų, tiek savivaldos lygmeniu", — rašė ji.

Ji taip pat pabrėžė, kad apie tai kalba ir su liberalų merais ir teigė, kad neturi jokio pagrindo netikėti EK įsipareigojimu padėti Lietuvai įsigyti tiek vakcinos dozių, kad iki vasaros pabaigos būtų galima paskiepyti 7 iš 10 dešimties šalies gyventojų.

Tuo pačiu ji teigia, kad konkretus planavimas turi būti aiškus ir nuoseklus kad jį būtų galima pasiekti, o esant palankiai situacijai — paspartinti.

"Manau, labai svarbu visuomenei nesukelti lūkesčių, kurie neįgyvendinami, nes tai gali skatinti nusivylimą, paveikti skiepyjimosi procesą ar net apsisprendimą skiepytis. Taip pat svarbu kelti maksimalų pasitikėjimą visose grandyse, kurios dalyvauja organizuojant ir vykdant skiepijimo procesus. Reikėtų įtraukti įvairių sričių — kultūros, verslo, sporto bei mokslo — lyderius, kuriais žmonės pasitiki tiek nacionaliniu mastu, tiek savivaldybėse, seniūnijose, miesteliuose ir kaimuose", — rašė ji.

Seimo pirmininkės teigimu, tik veikiant kartu bus galima pasiekti rezultatų.

Tegai:
Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Amerikos ZRK Patriot

Amerikiečių "Patriot" vėl nepadėjo: hučiai smogė Saudo Arabijai

(atnaujinta 12:18 2021.01.28)
Amerikos oro gynybos sistemos technologinę ir koncepcinę krizę patvirtina nauji faktai. Saudo Arabija du kartus per tris dienas patyrė balistinių raketų išpuolį iš Jemeno, o oro gynybos zonos su raketų sistemomis "Patriot" nesureagavo į hučių raketų atakas

Amerikos oro gynybos sistemos technologinę ir koncepcinę krizę patvirtina nauji faktai. Saudo Arabija du kartus per tris dienas patyrė balistinių raketų išpuolį iš Jemeno, o dar kartą pozicinės oro gynybos zonos su priešlėktuvinių raketų sistemomis "Patriot" (pagamintos JAV) nereagavo į hučių raketų atakas.

Remiantis įvairiais Irano šaltiniais, sausio 23 ir 26 dienomis Jemeno sukilėliai vėl reagavo į Saudo Arabijos smūgius balistinių raketų salvėmis. Visos keturios vidutinio nuotolio raketos sėkmingai įveikė apie 1000 km, šešis "Patriot" dislokavimo rajonus (du — pasienyje su Jemenu ir keturis — Saudo Arabijos centre), ir beveik paskutinę akimirką THAAD sistemos juos perėmė Rijado pakraštyje.

Sausio 26 dieną žiniasklaida pranešė apie vienos balistinių raketų sunaikinimą tiesiai virš sostinės ir sprogimą diplomatiniame kvartale. Taigi pastarasis oro gynybos zonų "tankinimas" papildomomis oro gynybos sistemomis "Patriot" nedavė laukiamų rezultatų.

2020 metų lapkričio 23 dieną hučiai paleido raketas "Quds-2" valstybinės naftos ir dujų bendrovės "Saudi Aramco" paskirstymo stotyje Saudo Arabijos mieste Jeddah.

2019 metų gruodžio mėnesį Jemeno raketos smūgis sugriovė karinę stovyklą Najrano provincijoje. Tų pačių metų rugsėjį sukilėliai sparnuotosiomis raketomis ir dronais užpuolė daugybę Saudo Arabijos "Aramco" objektų ir laikinai atėmė beveik 60% naftos gavybos iš Saudo Arabijos. Jizano karinį oro uostą husitai atakavo balistinėmis raketomis 2019 metų rugpjūtį. Visais šiais atvejais oro gynybos sistema, sukurta remiantis "Patriot", neapsaugojo Saudo Arabijos objektų nuo oro smūgių.

Aukštos kainos ir technologijos

Daugiafunkcinė (universali) priešlėktuvinių raketų sistema skirta priešraketinei gynybai padėties zonose, aerodinaminių taikinių aptikimui ir sunaikinimui — iki 100 km atstumu, balistinių taikinių — iki 20 km.

Tikimybė pataikyti į taikinį kovos sąlygomis yra apie 50% (kiekvienam taikiniui reikia mažiausiai dviejų raketų). PAC-1 ir PAC-2 modifikacijų oro gynybos raketų sistemos "Patriot" fragmentinė galvutė, net pataikiusi, negali sunaikinti technologiškai pasenusių "R-17" ar "Scud" tipo balistinių raketų. Viena oro gynybos sistemos "Patriot" baterija kainuoja apie 600 mln. USD.

Kariniuose pastarųjų metų konfliktuose kompleksas "Patriot" pralaimi beveik "sausai" net tada, kai su juo dirba Amerikos specialistai. Pentagono duomenimis, 2020 metų sausio mėnesį daugiau nei 100 amerikiečių karių Irake nukentėjo nuo Irano raketų smūgių. Sunku įsivaizduoti, kad JAV užjūrio karinė bazė apskritai neturi oro gynybos sistemos. Matome technologinę degradaciją. Oro gynybos sistemos "Patriot" modernizavimo galimybės buvo išnaudotos, dizainas konceptualiai paseno.

Buvęs Izraelio antibalistinių raketų organizacijos direktorius Uzi Rubinas paaiškino Amerikos oro gynybos sistemos fiasko Saudo Arabijoje tuo, kad "Patriot" taikinius aptinka tik virš horizonto ir
S-400
© Sputnik / Михаил Воскресенский
"nemato" žemai skraidančių.

Rubinas rekomendavo vertą alternatyvą — Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemą  "Pancir S-1", galinčią sunaikinti bet kokius žemai skriejančius ir net ant žemės esančius taikinius. Rijade paklausė patarimo ir, nepaisydami JAV draudimų, aktyviai diskutuoja apie Sirijoje išbandytų Rusijos oro gynybos raketų sistemų pirkimą. Gynybos linijose iki 150 km "Pancir" neturi konkurentų (išskyrus Rusijos oro gynybos sistemą "S-350 Vityaz").

JAV valstybės departamentas anksčiau pritarė THAAD sistemų (44 įrenginiai, 360 raketos ir septyni radarai) pristatymui į Saudo Arabiją 15 mlrd. USD sumai. Viename komplekse yra radaras, šeši paleidimo įrenginiai ir 48 raketos. Pirkimas saugumo negarantuoja.

Moderniausia amerikiečių priešraketinė plėtra THAAD įgyvendina "kinetinio perėmimo" koncepciją, tai yra, aparatūros bloko kinetinė energija naudojama tikslui pasiekti. Tradicinės kovinės galvutės nėra, viena raketa gali sunaikinti vieną taikinį, kurio trajektorija žinoma tiksliai. THAAD sunaikinimo nuotolis siekia iki 200 km, tačiau "siauro profilio" THAAD yra neveiksminga kovojant su aerodinaminiais taikiniais  dronais ir sparnuotosiomis raketomis. Objektyviai tai susiaurina Amerikos oro gynybos priešraketinės gynybos sistemos galimybes. Ekspertų teigimu, THAAD sistema nesustabdys didžiulės hučių raketų atakos (kompleksas gali pataikyti iki trijų vidutinio nuotolio balistinių raketų).

Regioniniai ypatumai

Jemene nuo 2014 metų Vyko pilietinis karas tarp vyriausybės pajėgų ir hučių sukilėlių iš šiitų judėjimo "Ansar Allah". Nuo 2015 metų kovo mėnesio vyriausybės pajėgas remia Saudo Arabijos vadovaujama arabų šalių karinė koalicija (be JT sankcijų). Hučiams padeda šiitų Iranas.

Šiitų judėjimo "Ansar-Allah" aukščiausia politinė taryba valdo apie 20% Jemeno teritorijos, tačiau yra ir daugiau 70% šalies gyventojų.

Hučiai praktiškai neturi karinių bazių nuolatiniam dislokavimui, jas gali sunaikinti arabų koalicijos orlaiviai. Sukilėlių būriai nuolat juda, uždengdami kalnų urvus ir požeminių tunelių tinklus. Savos gamybos pakrančių raketų  sistemos priešo laivus laiko pagarbiu atstumu.

Saudo Arabija turi modernių Vakarų šalių ginklų. Jemeno sukilėliai naudoja Irane pagamintas raketas, taip pat savo modifikuotas priešlėktuvines raketas "S-75" (prieškariniai tiekimai Šiaurės Korėjai) — balistines "Qaher M-1" ir "Qaher M-2".

Atrodytų, kad didžiuliai finansiniai ištekliai ir šiuolaikinės ginklų technologijos yra Saudo Arabijos pusėje, o hučiai yra pasmerkti. Iš tikrųjų net ir moderni mobili THAAD ("Terminal High Altitude Area Defense") sistema, jau nekalbant apie "seną gerą" "Patriot" kompleksą, neapdraudžia Rijado nuo reguliarių ir tikslingų Jemeno sukilėlių smūgių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Amerika, Patriot