Londonas, archyvinė nuotrauka

Lietuva, Latvija ir Estija ieško gelbėjimo plano JK įstrigusiems piliečiams 

13
(atnaujinta 21:20 2020.12.22)
Lietuvos ministrė pirmininkė pažymėjo, kad kalbama tik apie tuos, kurie turi rimtų priežasčių grįžti į gimtinę, o ne apie tuos, kurie tiesiog nori skristi į atostogas

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija kartu ieško variantų, kaip išspręsti problemą, grąžinant JK įstrigusius savo šalių piliečius, praneša "Ekspress nedelia".

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad šiuo metu ieškoma sprendimo.

Premjerė pažymėjo, kad ieškant sprendimo dalyvauja Lietuvos ambasada, Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijos.

Šimonytė pažymėjo, kad būtina išsiaiškinti piliečių, kurie turi svarių priežasčių grįžti į Lietuvą, skaičių. Nėra kalbama apie tuos, kurie norėtų grįžti atostogauti.

Premjeras pažymėjo, kad šiuo atveju Lietuva bandys bendradarbiauti su kitomis Baltijos šalimis, sprendimus galima priimti kitaip. Įskaitant repatriacijos skrydžius.

Pasak premjerės, Jungtinėje Karalystėje atsirado papildomų situacijos komplikacijų. Jos teigimu, iš tiesų nėra gera mintis grįžti į Lietuvą atostogų. Tų žmonių, kurie įstrigo dėl verslo santykių ar kitų aplinkybių, yra kita istorija nei tų, kurie nori atvykti į Lietuvą atostogų.

Anksčiau JK buvo aptiktas mutavusio tipo koronavirusas, kuris pasirodė esąs 70 procentų užkrečiamesnis nei ankstesnis. Daugelis šalių yra atšaukę skrydžius, tame tarpe ir Lietuva.

Šiuo metu nuo pandemijos pradžios Baltijos respublikoje nustatyta daugiau kaip 116 tūkstančių koronaviruso atvejų, bendras mirčių skaičius yra 1 093. Lietuvoje galioja karantinas, kuris truks iki sausio 31 dienos, judėjimas šalies viduje bus ribojamas iki sausio 3 dienos.

Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
© Sputnik
Kaip elgtis norint saugiau sutikti šv. Kalėdas?
13
Tegai:
Jungtinė Karalystė, Estija, Latvija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1107)
Dar šia tema
Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
Biocad: COVID-19 vakcina veiks ir virusui mutavus
Vakcinavimas, archyvinė nuotrauka

Lietuva atsidūrė tarp ES šalių lyderių pagal skiepijimo tempus

(atnaujinta 14:32 2021.01.18)
Praejusio šeštadienio duomenimis, Lietuvoje buvo paskiepyta apie 47 tūkst. žmonių, 100 šalies gyventojų teko 1,72 paskiepytieji

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuva išlieka 5-oje vietoje tarp Europos Sąjungos šalių pagal šalies gyventojų skiepijimo tempus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija su nuoroda į Europoje veikiančio analizės centro "Politico" atlikta analizę.

Sausio 16 dienos duomenimis, Lietuvoje buvo paskiepyta 46 924 žmonės, tai yra 100 šalies gyventojų teko 1,72 paskiepytieji. 

Tarp ES valstybių minėtas rodiklis aukštesnis tik Danijoje (2,88), Maltoje (2,15), Slovėnijoje (1,99) ir Italijoje (1,86).

Estijoje 100 gyventojų tenka 1,37 paskiepyti žmonės, Latvijoje – 0,83, o Lenkijoje — 1,21.

Tuo pat metu, sprendžiant pagal paskiepytų žmonių skaičių, pirmauja Italija (1,123,02 gyventojų), Vokietija (1,048,160 gyventojų), Ispanija (768,950 gyventojų), Lenkija (457,303) ir Prancūzija (413,046).

Be to, pagal vakcinacijos apimtis gerokai išsiskiria ES jau nepriklausanti Jungtinė Karalystė. Čia sausio 16 dienos duomenimis nuo koronaviruso paskiepyti 4,3 mln. gyventojų, arba 6,34 proc. šalies gyventojų.

Gruodžio 27 dieną penkiose šalies gydymo įstaigose "BioNTech" ir "Pfizer" sukurta COVID-19 vakcina pradėti skiepyti pirmieji medikai. Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 47 tūkst. 498 žmonės. Sausio 17 dieną prasidėjo pakartotinis vakcinavimas tiems asmenims, kurie buvo paskiepyti pirmaisiais skiepais praėjusių metų pabaigoje.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 167 tūkst. 992 žmonės, 104 tūkst. 297 asmenys pasveiko, 60 tūkst. 14 – tebeserga.  

Tegai:
ES, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1107)
Dar šia tema
Profesorius pasisakė prieš karantino pratęsimą Lietuvoje
Santaros klinikos Vilniuje pradėjo antrąjį skiepijimo nuo koronaviruso etapą
Mokslininkas nurodė SAM vakcinacijos plano spragas
Ignalinos AE, archyvinė nuotrauka

Ignalinos AE pranešė apie naktį įvykusį incidentą

(atnaujinta 16:02 2021.01.18)
Pranešama, kad įvykis neturėjo įtakos personalui ir aplinkai, apie incidentą buvo informuota VATESI

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Ignalinos atominėje elektrinėje sekmadienio naktį įvyko incidentas Kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo komplekse, praneša spados tarnyba.

Pranešama, kad sausio 17-osios naktį atsijungė elektros maitinimas Kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo komplekse (B3/4). Tuo metu darbai komplekse nevyko. 

Šiuo metu elektros maitinimas komplekse atstatytas. Įvykio priežastys aiškinamos.

Ignalinos AE administracija pažymi, kad šis įvykis neturėjo įtakos personalui ir aplinkai. Radiacinis fonas nepasikeitė, branduolinei saugai įtakos nėra.

Pagal tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę INES šis įvykis buvo įvertintas 0/žemiau skalės. Apie įvykį buvo informuota VATESI.

Šiuo metu darbas toliau vyksta įprastu režimu.

Ignalinos AE demontavimas

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

Tegai:
Ignalinos AE
Dar šia tema
Ekspertas papasakojo, kada galima tikėtis BelAE pramoninės eksploatacijos pradžios
Ignalinos AE išmontuota daugiau nei 7 tūkst tonų įrangos ir betono
Lietuvos operatorius baigė vieną iš pasitraukimo iš BRELL projekto etapų