Vilnius, archyvinė nuotrauka

Mokslininkas: Lietuva aplenkė Italiją pagal mirštamumą pirmos COVID-19 bangos metu

(atnaujinta 17:57 2020.12.23)
Kaip pažymėjo Vaidotas Zemlys-Balevičius, Lietuva gali tapti viena iš labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusių valstybių pagal mirčių skaičių

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuva lenkia Italijos mirčių piką pirmos bangos metu, rašo prezidento Gitano Nausėdos suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Kaip rašo Zemlys-Balevičius, Lietuvoje 51 savaitę perteklinės mirtys, palyginti su prieš tai trijų buvusių metų vidurkiu, siekė maždaug 625. Tai yra 223 perteklinės mirtys milijonui gyventojų ir yra maždaug 83 proc. didesnis nei prieš tai buvusių trijų metų vidurkis. Oficialios Covid-19 mirtys gali paaiškinti tik vos daugiau nei trečdalį perteklinių mirčių.

"Vienos savaitės duomenimis mes jau lenkiam Italijos excess mirčių piką pirmos bangos metu. Tai reiškia, kiek Italijoje per pirmą bangą piko metu mirė žmonių 1 milijonų gyventojų, tai pas pas mus praeitą savaitę 1 milijonų gyventojų mirė daugiau. O mirčių pikas primenu pas mus bus po dviejų savaičių, po atvejų skaičiaus piko. Kurio vis dar laukiam. Suvedus visus galus Lietuva matyt bus viena iš labiausiai nuo Covid-19 nukentėjusių valstybių pagal mirčių skaičių", — rašo mokslininkas savo paskyroje Facebook.

Zemlys-Balevičius teigia, kad Lietuva lenkia tiek Prancūzijos, tiek Švedijos, ir net bendrą Italijos pavasario piko lygį. "Tik skirtingai nei Italijos atveju, kada pasiekus piką atvejų kiekis jau buvo bekrentantys, Lietuva ir toliaus diagnozuotų atvejų kiekiais vis dar muša rekordus", — pažymi jis.

Laidojimo namuose eilės: Lietuvos valdžia negali suvaldyti COVID-19 >>

Iš viso per pandemiją nuo COVID-19 ligos Lietuvoje mirė 1 143 žmonės. Pastaruoju metu šalyje beveik kiekvieną dieną fiksuojami nauji ligos atvejų ir mirčių rekordai.

Bendras koronaviruso atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 120 094.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

 

Tegai:
Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek Lietuvos gyventojų yra pasirengę pasiskiepyti nuo COVID-19
Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė dar 50 žmonių
Imunologas paragino nebijoti COVID-19 mutacijų
Austrija susidomėjo Rusijos COVID-19 vakcina
Prekybos centras

Šalies parduotuvėse daugiau būtiniausių maisto produktų atpigo negu pabrango

(atnaujinta 01:01 2021.01.18)
Iš visų stebėtų produktų nuo pirmojo karantino pradžios pirmąją naujųjų metų savaitę yra pabrangę 24 produktai, atpigę — 44, o dar 4 produktų kainos išliko stabilios

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmąją naujųjų metų savaitę, palyginti su pirmojo karantino pradžia, Lietuvos didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse daugiau būtiniausių maisto produktų atpigo negu pabrango. Apie tai pranešė Žemės ūkio ministerija.

Šių metų 1 savaitės kainas palyginus su 2020 metų paskutine savaite, taip pat su savaite nuo pirmojo karantino pradžios, tiek būtiniausių produktų mažiausių kainų, tiek vidutinių kainų grupėje reikšmingų pakitimų nepastebėta.

Tačiau Žemės ūkio ministerijos Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius pažymėjo, kad nuo pirmojo karantino pradžios pabrangusių produktų procentinė dalis pirmąją naujųjų metų savaitę bendroje stebėtų produktų dalyje yra sumažėjusi.

Iš visų stebėtų produktų nuo pirmojo karantino pradžios (2020 m. 11 sav.) pirmąją naujųjų metų savaitę yra pabrangę 24 produktai, atpigę — 44, o dar 4 produktų kainos išliko stabilios.

Pagal ŽŪIKVC pateiktą informaciją, 20 būtiniausių prekių segmente 8 produktų kainos nuo pirmojo karantino pradžios yra padidėjusios, 11 — sumažėjo, o dar 1 — liko nepakitusi. Labiausiai — beveik 16,5 proc. (15 cnt/kg) — pabrango tamsi duona, maistinis saulėgrąžų aliejus — 13,39 proc. (17 cnt/l) bei šviesi duona — 11,46 proc. (11 cnt/kg).

Labiausiai atpigo grietinė, sviestas, virtos dešrelės, makaronai.

Tegai:
kainos, maisto produktai, Žemės ūkio ministerija
Dar šia tema
Apklausa rodo, kad per antrą karantiną būsto kainų lūkesčiai nemažėja
Paaiškėjo, kiek vilniečiai mokės už šilumą sausio mėnesį
Gruodį infliacija Lietuvoje buvo mažiausia per pastaruosius 5 metus
Žmogus su antrankiais

Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas

(atnaujinta 01:00 2021.01.18)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. COVID-19 sergančiam ir saviizoliacijos tvarką pažeidusiam įtariamajam paskirtas 60 parų areštas, rašoma Policijos departamento pranešime.

Sausio 14 dieną apie 17 valandą Vilniuje, Sodų g., parduotuvėje, kilus konfliktui dėl karantino taisyklių pažeidimo, paaiškėjo, kad vyras be nosį ir burną dengiančios apsauginės kaukės pažeidė ir privalomos saviizoliacijos tvarką — Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėtas apie susirgimą COVID-19 virusu, nepaisė įspėjimų ir reikalavimų, apsilankė prekybos centre, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Įtariamasis savo kaltę pripažino, jam paskirtas 90 parų areštas. Vėliau paskirta bausmė vienu trečdaliu sumažinta ir skirta galutinė 60 parų arešto bausmė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
pažeidimas, karantinas
Dar šia tema
Molėtiškis griežtai nubaustas už saviizoliacijos nesilaikymą
Lenktynės saviizoliacijos metu nepilnamečiams baigėsi griovyje — video
Vilniuje per savaitę nustatyti šeši saviizoliacijos pažeidimai