Protestai Minske

Lietuva baltarusiams dėl humanitarinių priežasčių išdavė 759 leidimus atvykti į šalį

(atnaujinta 20:08 2020.12.23)
Posėdžio metu taip pat buvo aptarti planai dėl galimų incidentų BelAE ir dėl gyventojų aprūpinimo geriamuoju vandeniu

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuva Baltarusijos piliečiams dėl humanitarinių priežasčių išdavė 759 leidimus atvykti į šalį. Apie tai pranešė Lietuvos vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra 347 baltarusiai. Departamento skaičiavimais, per dieną į respubliką atvyksta vidutiniškai trys žmonės.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pažymėjo, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) turi toliau stebėti situaciją ir nedelsdama reaguoti į pokyčius, kad būtų užtikrintas išorės sienos saugumas.

Nuo gruodžio 21 dienos sugriežtinta baltarusių išvykimo į Lietuvą procedūra. Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos sieną sausuma galima kirsti per keturis tarptautinius pasienio kontrolės punktus: Šalčininkų, Medininkų, Lavoriškių ir Raigardo.

Anot VSAT vado Rustamo Liubajevo, šiuo metu situacija pasienyje yra nepakitusi. Skaičiuojama, kad į abi puses vidutiniškai vyksta apie 900 asmenų. Daugiausia tai yra vairuotojai, apie 95 procentus, ir tik kelis procentus vykstančiųjų sudaro asmenys, turintys nacionalinę vizą ir atvykstantys humanitariniais pagrindais.

Posėdžio metu taip pat buvo aptarti planai dėl galimų incidentų BelAE ir dėl gyventojų aprūpinimo geriamuoju vandeniu.

Pažymima, kad Vilniaus savivaldybė turi parengtus planus, o įmonė "Vilniaus vandenys" investuoja į sistemų atnaujinimą.

VESK nurodė atsakingoms institucijoms pateikti išsamesnę ataskaitą apie gyventojų aprūpinimą gėlu vandeniu, kilus incidentui BelAE.

Ginčas dėl Astravo AE

BelAE yra netoli Astravo miesto, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lapkričio 7 dieną pirmasis elektrinės energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią, elektra pradėjo tekėti į visus šalies regionus.

Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

Vilnius nuo pat BelAE statybos pradžios aršiai kritikuoja elektrinę. Valdžia yra nepatenkinta pasirinkta vieta ir mano, kad atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

Gruodžio 11 dieną Europos Vadovų Taryba nurodė EK ieškoti būdų blokuoti energiją iš Astravo AE. ES lyderiai nerimauja, kad Baltarusijos branduolinis objektas gali neatitikti ES saugumo reikalavimų.

Tegai:
Astravo AE, Lietuva, Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (493)
Dar šia tema
Tichanovskaja pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai yra nepakankamos
Lietuvoje įsteigtos dvi Baltarusijos įmonės
Vakcina

Santaros klinikos Vilniuje pradėjo antrąjį skiepijimo etapą

(atnaujinta 16:47 2021.01.17)
Anksčiau šioje klinikoje buvo pranešta apie gydytojus, užsikrėtusius COVID-19, gavus pirmąją vakcinos dozę

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Santaros klinikoje prasidėjo antrasis koronaviruso skiepijimo etapas. Apie tai Facebook pranešė gydymo įstaigos spaudos tarnyba.

Antroji vakcinos dozė skiriama gydytojams, kurie jau gavo pirmąją dozę.

Anksčiau paskiepytiems šios klinikos gydytojams buvo nustatytas koronavirusas. Santaros klinikos Vilniuje Infekcijos centro vadovė Ligita Jančorienė paaiškino, kad rizika susirgti sumažėja praėjus 12 dienų po pirmosios vakcinacijos. Tuo pačiu atsparumą virusui, kurį gamintojai žadėjo — iki 95 proc., Galima pasiekti tik praėjus septynioms dienoms po antrosios vakcinos dozės.  

Pasak Infekcijos centro vadovės, Santaros klinikose nuspręsta, kad tiems, kurie gavo pirmąją vakciną, bus tiriami antikūnai. Remiantis šiais duomenimis, bus priimtas sprendimas dėl antrosios dozės.

Gydymo įstaigos duomenimis, pirmąja doze paskiepyta 4,5 tūkst. darbuotojų.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 167 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė per 2,4 tūkstančio žmonių.

Šalyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 46 tūkst. žmonių.

Tegai:
Vilnius, Lietuva, vakcina, Santaros klinikos
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Avarinis ženklas

Šakių rajone eismo įvykio metu sužeisti du nepilnamečiai

(atnaujinta 12:17 2021.01.17)
Kartu su jais buvo sužeisti dar du suaugusieji, sėdintys tame pačiame automobilyje. Kitas eismo dalyvis neleido jų praleisti sankryžoje

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kelių eismo įvykio metu Šakių rajone buvo sužeisti du nepilnamečiai vaikai, pranešė Lietuvos policija. 

Šeštadienį, apie 15.10 val., šalia Bridžių kaimo, magistralės Pilviškiai-Šakiai-Jurbarkas 26-ame kilometre, automobilis "Audi 80", vairuojamas 1961 metais gimusio vyro, sankryžoje nepraleido "Volkswagen Passat" ir susidūrė su juo.

"VW Passat" vairavo 1983 metais gimęs vyras. Jis nepažeidė taisyklių, nes judėjo pagrindiniu keliu. Automobilyje, be jo, buvo moteris, gimusi 1988 metais ir du maži vaikai — 2018 metais gimęs berniukas ir 2015 metais gimusi mergaitė.

Per eismo įvykį buvo sužeisti visi automobilyje "VW Passat" sėdintys žmonės. Jie gavo medicininę pagalbą ir buvo išsiųsti gydytis ambulatoriškai.

Policija pradėjo administracinį tyrimą.

Didelės bangos prie Juodosios jūros

Rusijos sausakrūvis laivas nuskendo Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų

(atnaujinta 13:48 2021.01.17)
Kol kas nėra informacijos apie aukas, paieškos ir gelbėjimo operaciją apsunkina nepalankios oro sąlygos

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusijos sausųjų krovinių laivas nuskendo Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų, pranešė Bartino provincijos gubernatorius Sinanas Guneris.

"Mūsų provincijos Inkumu regione nuskendo sausakrūvis laivas su Rusijos vėliava. Mes pradedame gelbėjimo operaciją, norėdami išgelbėti 15 įgulos narių trimis gelbėjimosi valtimis", — cituoja agentūra "Anadolu".

Anot gubernatoriaus, kol kas nėra informacijos apie aukas. Gelbėjimo operaciją apsunkina nepalankios oro sąlygos.

Tegai:
laivas, Juodoji jūra, Rusija, Turkija