Vakarėlis

"Grasino rusiškai": Seimo deputatė pranešė policijai apie vakarėlį pas kaimynus

(atnaujinta 16:38 2020.12.24)
Moteris naktį išėjo pasivaikščioti su šunimi ir pamatė pas kaimynus susirinkusius žmones. Anot jos, nepažįstami žmonės pradėjo grasinti jai "duoti į galvą" ir kvietė išeiti "pasiaiškinti santykius"

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Laisvės partijos frakcijos Seime seniūnė Ieva Pakarklytė papasakojo, kaip jai teko nutraukti vakarėlį, kurį jos kaimynai surengė per karantiną Lietuvoje. Ji apie tai pasakojo savo Facebook paskyroje.

"Sudrausminkime žmones, kurie nesilaiko karantino taisyklių, priminkime, kad taisyklės visiems vienodos ir kokia yra jų nepaisymo kaina (blogiausiu, bet vis dažniau išsipildančiu scenarijumi — mirtis). O jei susikalbėti nepavyksta — kvieskime policiją", — parašė ji.

Pakarklytė papasakojo, kad ketvirtadienį, apie vidurnaktį, ji išvedė šunį pasivaikščioti ir prie laiptų durų pamatė du girtus vyrus be apsauginių kaukių. Anot jos, buvo girdėti, kad šalia laiptinės pirmame aukšte esančioje įmonėje vyksta vakarėlis, iš kurio išlindo atsigaivinti du vakarėlio dalyviai.

Deputatė greitai pavedžiojo šunį ir, grįžusi namo, paskambino jos name naktimis budinčiam apsaugos darbuotojui. Pakarklytė tvirtina, kad pokalbis nevyko sklandžiai, ji įtarė, kad darbuotojas blogai kalba lietuviškai. Po kelių minučių moteris nusileido pažiūrėti, kokia situacija, ar vakarėlis dar vyksta.

"Apsaugos darbuotojo nėra, bet prie laiptinės durų jau keturi įmonės vakarėlio dalyviai tūsina, rankose viskis, na, super viskas smagu, be abejo, dalyviai be jokių kaukių, užtat su grasinimais man duoti į galvą (rusiškai ir labai labai bjauriai), durų daužymu (durys stiklinės, tai jau galvojau rimtai iškuls), kvietimais išeiti "pasiaiškinti santykius". Žodžiu, tūsas vyksta toliau. Niekas nesiskirsto. Karantinas? — Negirdėjom. (Jau net nekalbu apie bendras, ne karantinines viešosios tvarkos taisykles)", — pasiskundė Pakarklytė.

Deputatė iškvietė policiją. Tuo tarpu atėjo pasimetęs apsaugos darbuotojas ir paaiškėjo, kad jis tikrai nekalba lietuviškai.

Anot parlamentarės, tuo metu keturi veikėjai dingo bute ir bandė elgtis tyliai, tikėdamiesi, kad jų nepagaus.

Kiek žmonių buvo viduje, neaišku. "Apsaugos darbuotojas pasimetęs, skėsčioja rankomis, žodžiu, nelabai kuom padeda. Policijos nėra, paskambinu dar kartą", — parašė Pakarklytė.

Pasak deputatės, vienas iš vakarėlio dalyvių vėl išėjo į lauką parodyti jai, kad dabar jis tikrai "duos į snukį" už tai, kad ji "stukačina ir gadina įmonės baliuką".

"Bet apsaugos darbuotojui netoliese esant gal nėra taip drąsu tas muštynes pradėt, o ir aš atsitraukiu už stiklinės laiptinės sienos, nes vis tik nesinorėtų švenčių proga fanarais pasipuošti", — parašė Pakarklytė.

Deputatė policijos taip ir nesulaukė, nors laukė 20–25 minutes, o po to grįžo į savo butą.

"Man yra be galo liūdna, kad mes turime tokio neatsakingo, ciniško, bjauraus elgesio pavyzdžių. Kad kažkas puotauja maro metu ir net nesupranta, kas čia negerai", — piktinosi Pakarklytė.

Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja karantinas. Iki sausio 3 dienos galioja griežtesnės ribojamosios priemonės, kurios, be kita ko, apima ir judėjimo tarp savivaldybių taisykles piliečiams.

Bendrauti galima tik su šeimos nariais, gyvenančiais tame pačiame namų ūkyje. Visi kiti asmeniniai susitikimai yra draudžiami.

Per visą pandemijos laiką Lietuvoje nustatyta daugiau nei 123 tūkstančiai užsikrėtusių žmonių, o mirčių skaičius išaugo iki 1 186.

Tegai:
koronavirusas, karantinas, Seimas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1092)
Operacinė, archyvinė nuotrauka

Kauno klinikose transplantuoti koronavirusu persirgusio donoro inkstai

(atnaujinta 16:31 2021.01.16)
Gydytojams kėlė nerimą, kaip reaguos žmonės, kviečiami transplantacijoms

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atliktos inkstų transplantacijos iš donoro, persirgusio koronavirusu, rašoma klinikų tinklalapyje.

Pasak Nefrologijos klinikos vadovės prof. Ingos Arūnės Bumblytės, be visų įprastų tyrimų, kurie atliekami prieš transplantuojant organus, reikėjo įvertinti ir galimą COVID-19 viruso riziką. Pranešama, kad šiuo metu pacientai, kuriems persodinti donoro inkstai, jaučiasi puikiai.

"Po operacijos praėjus daugiau nei savaitei, inkstai funkcionuoja gerai, o tyrimai dėl COVID-19 ligos – neigiami. Toliau stebime situaciją, tačiau atrodo, jog viskas gerai," – džiaugiasi prof. Bumblytė.

"Potencialus donoras buvo persirgęs šia liga daugiau nei prieš mėnesį, o atlikus papildomus tyrimus nebuvo nustatyta jokių aktyvios ligos požymių, – sako Kauno klinikų Organų donorų programos vadovas Tomas Tamošuitis. – Žinojome, kad COVID-19 liga pirmiausiai pažeidžia plaučius ir žarnyną. Inkstai dažniausiai nėra šios infekcijos taikinys."

Gydytojams kėlė nerimą, kaip reaguos žmonės, kviečiami transplantacijoms. 

Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas prof. dr. Andrius Macas džiaugiasi, kad Kauno klinikose diegiami pasaulyje jau papilitusios spartaus ligonių sveikimo koncepcijos elementai. 

Priimant sprendimą dėl šios išskirtinės transplantacijos, dalyvavo LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Auksė Mickienė, Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikos vadovė prof. Astra Vitkauskienė, ligoninės gydytojai nefrologai, Urologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Jievaltas, gydytojas urologas Algirdas Domarkas bei donorų koordinatoriai.

Tegai:
donoras, inkstai, koronavirusas
Temos:
Medicina ir sveikata
 Pfizer/BioNTech vakcina

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė Pfizer vakcinos tiekimo atnaujinimo datą 

(atnaujinta 12:38 2021.01.16)
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė gavusi "Pfizer" ir "BioNTech" atsakymą, kur paskelbas tiekimo apimties atkūrimo laikas. Be to, teigiama, kad bendrovės nuo vasario vidurio tariamai padidins siuntų kiekį

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuvos ministrės pirmininkės patarėja sveikatos klausimais Živilė Simonaitytė paskelbė "Pfizer" ir "BioNTech" pranešimą, kuriame buvo pranešta apie vakcinų tiekimo į respubliką atkūrimą nuo sausio 25 dienos. Apie tai ji rašė savo Facebook puslapyje.

Vakar tapo žinoma, kad įmonės per kitas keturias savaites perpus sumažins vakcinų tiekimą Lietuvai. Po to šeši ES šalių ministrai, įskaitant Baltijos šalis, paprašė EK pagreitinti vakcinų pristatymą.

Živilės Simonaitytės cituojamoje ištraukoje teigiama, kad "Pfizer" ir "BioNTech" sukūrė planą padidinti gamybą Europoje ir per antrąjį ketvirtį išsiųsti žymiai daugiau vakcinos dozių.

"Dieną užbaigėme su žinia, kad tiekimas nuo sausio 25 dienos bus atstatytas", — sakoma pranešime.

Į situaciją reagavo ir Vilniaus universitetinės klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Sveikatos apsaugos ministerija kartu su kolegomis iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Švedijos pademonstravo, kaip reikia ne verkti, o veikti. Pfizer sausio 25 dieną atstatys vakcinos tiekimo apimtis, vasario mėnesį praradimai bus kompensuoti.", — savo Facebook puslapyje rašė jis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 166 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 2,4 tūkstančio žmonių.

Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. Numatytas priemones planuojama peržiūrėti sausio 17 dieną.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1092)