Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Zelenskis įvardijo pokalbio su Rusijos prezidentu sąlygas

(atnaujinta 12:30 2020.12.25)
Pasak Ukrainos vadovo, jei užsitęs sprendimas dėl "Normandijos formato" lyderių patarėjų susitikimo, jis tikrai bendraus su Putinu

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis interviu "Focus" įvardijo pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu sąlygas.

"Aš galiu jam paskambinti, jis tikrai su manimi kalbėsis", — mano Zelenskis.

Tačiau atsakant į žurnalisto klausimą, kodėl jis to dar nepadarė, Zelenskis atsakė, kad pokalbio temos nėra.

Pasak Ukrainos vadovo, jei užsitęs sprendimas dėl "Normandijos formato" lyderių (Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos) patarėjų susitikimo, jis tikrai bendraus su Rusijos prezidentu. Zelenskis pažymėjo, kad jei tai padės greičiau sustabdyti karą, tuomet Ukrainos vadovas "turi su juo pabendrauti".

Jis taip pat pabrėžė, kad dialogas turėtų vykti tiek Normandijos formatu, tiek tiesiogiai.

Anksčiau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas Vladimiro Putino ir Ukrainos vadovo Vladimiro Zelenskio derybų galimybę, paaiškino, kad susitikimo vardan susitikimo niekam nereikia.

Jis taip pat pažymėjo, kad bet kokioms deryboms tarp valstybių vadovų turi būti pasirengta. Tuo užsiima pagalbininkai, kuriems "reikia substancijos, už kurios galima užsikabinti".

Šiuo atveju, pasak Peskovo, esmė yra Paryžiaus susitarimų įgyvendinimas. Tačiau šiuo metu situacija yra "sunki".

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina įvertino branduolinio smūgio iš Rusijos tikimybę
Ukrainos politologas paragino surengti Rusijai "naują Perl Harborą"
Kremlius pasisakė apie "Nord Stream-2" likimą dėl JAV sankcijų
Darbo partijos lyderys Viktoras Uspaskichas

VRK Uspaskicho ir Dragūno pokalbį prieš rinkimus pripažino politine reklama

(atnaujinta 12:58 2021.01.28)
Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ir atlikėjo Egidijaus Dragūno susitikimo prieš Seimo rinkimus paviešinimas socialiniuose tinkluose buvo paslėpta politinė reklama. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija.

VRK pripažino, kad pernai rugsėjį ir spalį Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti.

Darbo partija už šiuos paskelbimus sumokėjo bendrovei, kuri buvo pasamdyta rūpintis Seimo rinkimų reklamos skelbimu. Taip pat Partijos atstovai tvirtina, kad jie pažymėti šių įrašų kaip politinę reklamą  per skubėjimą. Kartu jie pažymi, kad nei Dragūnui, nei kitiems dalyvavusiems asmenims už reklamą nebuvo mokėta.

Dainininkas VRK savo ruožtu teigė savo socialinių tinklų profiliuose susitikimo su Uspaskichu įrašą paskelbęs, norėdamas informuoti gerbėjus apie savo gyvenimą, o ne siekdamas propaguoti ar reklamuoti politiko, jo vadovaujamos partijos.Anot atlikėjo, jeigu būtų pažymėjęs įrašą kaip politinę reklamą, būtų klaidinęs savo sekėjus, nes jiems būtų susidaręs įspūdis, kad jis ragina balsuoti už Darbo partiją, o tokių ketinimų neturėjo.

Už paslėptos politinės reklamos skleidimą Uspaskichui ir Dragūnui gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Spalį Lietuvoje vyko Seimo rinkimai. Darbo partija per juos surinko 9,43 proc. rinkėjų balsų.

Tegai:
Viktoras Uspaskichas, Vyriausioji rinkimų komisija
Dar šia tema
Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo
Uspaskichas atsiprašė. Jį "ne taip suprato"
Viktoras Uspaskichas pašalintas iš EP frakcijos dėl homofobiškų pareiškimų
Vakcinacija

Čmilytė-Nielsen su Nausėda diskutavo apie masinę vakcinaciją

(atnaujinta 12:38 2021.01.28)
Tuo pačiu ji teigia, kad konkretus planavimas turi būti aiškus ir nuoseklus kad jį būtų galima pasiekti, o esant palankiai situacijai — paspartinti

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen su prezidentu Gitanu Nausėda aptarė masinės vakcinacijos svarbą. Apie tai ji rašė savo Facebook paskyroje.

"Šių metų tikslas akivaizdus — kuo efektyvesnis ir platesnis skiepijimasis. Kiekvienas turime įvertinti rizikas ir priimti sprendimą. Esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus. Šiandien apie tai kalbėjome su prezidentu Gitanu Nausėda. Žinau, kad pasiruošimai plataus masto vakcinavimui jau vyksta tiek ministerijų, tiek savivaldos lygmeniu", — rašė ji.

Ji taip pat pabrėžė, kad apie tai kalba ir su liberalų merais ir teigė, kad neturi jokio pagrindo netikėti EK įsipareigojimu padėti Lietuvai įsigyti tiek vakcinos dozių, kad iki vasaros pabaigos būtų galima paskiepyti 7 iš 10 dešimties šalies gyventojų.

Tuo pačiu ji teigia, kad konkretus planavimas turi būti aiškus ir nuoseklus kad jį būtų galima pasiekti, o esant palankiai situacijai — paspartinti.

"Manau, labai svarbu visuomenei nesukelti lūkesčių, kurie neįgyvendinami, nes tai gali skatinti nusivylimą, paveikti skiepyjimosi procesą ar net apsisprendimą skiepytis. Taip pat svarbu kelti maksimalų pasitikėjimą visose grandyse, kurios dalyvauja organizuojant ir vykdant skiepijimo procesus. Reikėtų įtraukti įvairių sričių — kultūros, verslo, sporto bei mokslo — lyderius, kuriais žmonės pasitiki tiek nacionaliniu mastu, tiek savivaldybėse, seniūnijose, miesteliuose ir kaimuose", — rašė ji.

Seimo pirmininkės teigimu, tik veikiant kartu bus galima pasiekti rezultatų.

Tegai:
Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje