Sunkvežimiai

Lietuvos ir Kaliningrado pasienyje eilėse stovi dešimtys sunkvežimių

(atnaujinta 14:16 2020.12.25)
Laukimo laikas eilėje gali tęstis iki 14 valandų. Dar ilgesnės eilės susidarė prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Rusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė didžiulė sunkvežimių eilė. Rezervavimo sistemos portalo "EVIS" duomenimis, laukimo laikas siekia apie 14 valandų.

Pažymima, kad susidarius eilei, iš anksto registruotos transporto priemonės bus siunčiamos į bendrą eilę. Prioritetas atkuriamas tik transporto priemonei patekus į laukimo zoną.

Kybartų (Černyševskojės) patikros punkte šiuo metu stovi apie šimtas sunkvežimių. Laukimo terminalas pilnas. Laukimo laikas gali būti apie 14 valandų.

"Visos krovininės transporto priemonės turėtų stovėti eilėje prieš laikiną postą, kuris yra greitkelyje A7 Marijampolė–Kaliningradas, priešais Virbalio miestelį, ir laukti, kol apsaugos pareigūnas nukreips juos į laukimo terminalą", — praneša portalas.

Фуры на погранпункте Кибартай - Чернышевское
© Photo : lithuanianborder
Eilės patikrinimo punkte "Kybartai" ("Černyševskojė")

Laikino posto vieta nurodoma kelio ženklais.

Panemunės (Sovetsko) pasienio kontrolės punkte susikaupė daug transporto priemonių. Tikslus sunkvežimių skaičius nepranešamas.

Be to, Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, prie Šalčininkų (Beniakonių) ir Medininkų (Kamennyj Log) kontrolės punktų, susikaupė didžiulis vilkikų skaičius.

Šalčininkuose yra 115 sunkvežimių, laukimo laikas yra apie 19 valandų, o Medininkuose — 317 sunkvežimių, o laukimo laikas eilėje — apie 27 valandos.

Prie Lavoriškių (Kotlovkos) susikaupė eilė, tačiau ten tik aštuoni sunkvežimiai, kurie išvažiuos per valandą.

Laukimo aikštelėse, esančiose priešais Kybartų, Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktus, automobilių stovėjimas yra nemokamas iki vienos valandos, o paskui — pagal nustatytą tarifą.

Tegai:
eilės pasienyje, Kaliningradas, Rusija, Lietuva
Pinigai ir antrankiai, archyvinė nuotrauka

Aliejaus pardavėjui gresia kalėjimas nesumokėjo beveik 800 tūkst. eurų mokesčių

(atnaujinta 13:04 2021.01.27)
Įmonės vadovas valstybei nesumokėjo 766 tūkst. eurų PVM, Kauno apygardos prokuroro sprendimu vyro laukia teismas

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniaus įmonės vadovas valstybei nesumokėjo įspūdingo dydžio PVM – beveik 800 tūkst. eurų, jam pareikšti kaltinimai sukčiavimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, praneša FNTT.

Į FNTT pareigūnų akiratį pakliuvo aliejumi prekiavusi mažoji bendrija, kurios vadovė – Baltarusijos pilietė. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad prekybos įmonei neoficialiai vadovauja Lietuvos pilietis, organizavęs visą neskaidrią įmonės veiklą. Aliejus buvo įsigyjamas Lenkijoje ir  Latvijoje, o parduodamas Lietuvoje veikiančioms įmonėms.

Siekdamas išvengti susikaupusio PVM sumokėjimo valstybei, faktinis įmonės vadovas sugalvojo aferą – per 2015–2016 metus iš galimai veiklos nevykdančių 7 Lietuvoje registruotų įmonių neva įsigijo prekių ir paslaugų už 4,4 mln. eurų. PVM sudarė per 766 tūkst. eurų. 

Vėliau suformuotoje PVM deklaracijoje pažymėjo, kad pirktos prekės neva buvo parduotos Didžiojoje Britanijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje įsikūrusioms įmonėms, kurios, pareigūnų duomenimis, veiklos galimai nevykdo.

Valstybei padaryta žala siekia 766 tūkst. eurų nesumokėto PVM. Kaltinimai pareikšti dviem asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Jam surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams. Civilinį ieškinį pareiškė VMI, ieškinio suma – per 766 tūkst. eurų.

Už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – iki ketverių metų nelaisvės.

Tegai:
pridėtinės vertės mokestis (PVM), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Lietuvos policija išnarpliojo šuns vagystę Klaipėdoje
Lietuvos policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje
Regitra

Pratęsus karantino ribojimus, praktikos egzaminai nevyks iki vasario pabaigos

(atnaujinta 15:48 2021.01.27)
Būsimiems vairuotojams, kuriems teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas viso karantino paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Atsižvelgiant į Vyriausybės sprendimą pratęsti karantiną šalyje, praktikos egzaminai "Regitroje" sustabdyti iki vasario 28 dienos, praneša Vidaus reikalų ministerija 

Kaip ir nuo gruodžio 16 dienos, praktikos egzaminai bus atšaukiami etapais, t. y. kas savaitę, atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje ir tuo metu galiojančius karantino ribojimus. Apie atšauktus egzaminus klientai bus informuoti asmeniškai SMS žinutėmis. Jei situacija dėl praktikos egzaminų vykdymo pasikeistų, "Regitra" informuos atskiru pranešimu.

Tuo metu teorijos egzaminai vyksta toliau užtikrinant saugumo ir srautų valdymo reikalavimus.

Būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas visos ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos. Taigi, nepaisant to, kad šiuo metu yra laikinai sustabdytas praktikos egzaminų vykdymas, visiems būsimiems vairuotojams yra sudaryta galimybė suspėti vėliau išlaikyti egzaminą.

Taip pat "Regitra" pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 d. po jo pabaigos. Šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi per vienus metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomus mokymus.

Kitų paslaugų teikimas išlieka nepakitęs – klientai ir toliau bus aptarnaujami tiek skaitmeniniais kanalais, tiek padaliniuose pagal išankstinę registraciją.

Tegai:
karantinas, Regitra
Dar šia tema
Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius
Karantinas sumažino besikreipiančiųjų dėl traumos skaičių