Miškas, archyvinė nuotrauka

Gruodžio 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:52 2020.12.25)
Bet kokiais svarbiais klausimais, ypač finansiniais, turėtumėte patikrinti informaciją ir nesielgti impulsyviai — ši taktika atneš gerų rezultatų

Rytojus bus nenuspėjamas, turiningas, apskritai sėkmingas. Net jei planavote šią dieną iš anksto "nuo–iki", vargu ar pavyks įvykdyti visus šio plano punktus. Dienos metu galimos naujos perspektyvios pažintys, sutarčių sudarymas, verslo ryšių užmezgimas ar stiprinimas.

Avinas (03.21-04.20) Rytoj šio ženklo atstovai turi didesnes galimybes nei bet kada paversti bet kokią veiklą savo naudai. Naudodamiesi savo iškalba, galite lengvai rasti ne tik sąjungininkų, bet net rėmėjų, norinčių finansuoti jūsų sumanymus.

Jautis (04.21-05.21) Šeštadienis nėra palankus apsipirkimams. Iš pažiūros nekalta išvyka apsipirkti šią dieną gali virsti įspūdinga biudžeto skyle. Tačiau rytoj puikiai seksis užkrėsti kitus savo idėjomis ir planais.

Dvyniai (05.22-06.21) Rytoj pajusite iniciatyvos trūkumą. Kad ir kokius tikslus sau išsikelsite šią dieną, greičiausiai jų nerealizuosite.

Vėžys (06.22-07.22) Rytoj jūsų emocijos pagaliau išsilaisvins! Atsargiai: jausmai šią dieną gali gerai susukti galvą. Ir ne tik jums, bet ir esantiems šalia jūsų. Rytoj jūsų emocijos bus pozityvios.

Liūtas (07.23-08.23) Šeštadienį nerekomenduojamos neplanuotos išlaidos. Finansinių išlaidų klausimais elkitės apgalvotai ir apdairiai.

Mergelė (08.24-09.22) Šią dieną turėsite tapti savo laimės kalviu! Ir ne tik savo. Aplinkiniai rytoj patys bus jums palankūs, atiduodami iniciatyvą į jūsų rankas. Emocijos bus teigiamos ir užkrečiančios (gerąja to žodžio prasme), o idėjos ir planai įdomūs. Apskritai ši diena yra itin palanki naujoms pažintims ir beveik bet kokių Mergelės idėjų įgyvendinimui.

Svarstyklės (09.23-10.22) Rytoj pasieksite viską, ko norite. Na, o pasiekę, nepaleisite to iš rankų. Tačiau rytoj reiktų vengti konflikto su šio ženklo atstovais: gera žinia ta, kad tai padaryti bus gana lengva, tereikės nesipainioti jiems po kojomis ir nekišti pagalių į ratus.

Skorpionas (10.23-11.21) Rytoj priimsite sprendimus šiek tiek greičiau! Ši diena suteiks jums daug laimingų šansų tiek versle, tiek meilėje. Tačiau rytoj būsite linkęs galvoti ir samprotauti taip ilgai, kad šios galimybės gali išnykti labiausiai erzinančiu būdu. Kad nesigailėtumėte dėl praleistų galimybių, nepamirškite: per daug galvoti yra žalinga.

Šaulys (11.22-12.21) Turėsite galimybę ir nuotaiką leisti pinigus tikrai efektyviai, kaip niekada anksčiau. Gali tekti apvažiuoti visas rajono parduotuves ir praleisti daug valandų prie prekystalių. Nepaisant to, dalykai, kuriuos rytoj nusipirksite, bus tikrai reikalingi, o kainos ir kokybės prasme — tiesiog tobuli. 

Ožiaragis (12.22-01.20) Rytoj turėsite galimybę ne kartą parodyti savo talentus, tačiau tai darant nereikėtų perlenkti lazdos. Kartais norint pritraukti dėmesį pakanka vienos geros idėjos ar pokšto.

Vandenis (01.21-02.19) Vargu ar rytoj atsispirsite pagundai nusipirkti niekučių. Jei norite to išvengti, kreipkite mažiau dėmesio į reklamas ir draugų patarimus.

Žuvys (02.20-03.20) Rytoj vienintelis dalykas, kuris gali sutrukdyti Žuvims įgyvendinti savo planus, yra jų pačių neorganizuotumas. Ši savybė gali kartkartėmis supainioti viską ne tik jums patiems, bet ir aplinkiniams. Nereikia nė sakyti, kad aplinkiniai jums už tai nepadėkos. Štai kodėl rytoj šio ženklo atstovams geriau ne kištis į kitų reikalus, o stengtis susitvarkyti savuosius.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda: per 6 mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 mln dozių vakcinų nuo COVID-19

(atnaujinta 12:48 2021.01.22)
Per vasarį šalyje ketinama atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų bei sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Per artimiausius šešis mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso, pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, remdamas į Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Layen.

"Vakar EVT Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Layen užtikrino, kad Lietuva per artimiausius 6 mėnesius gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso. To užteks paskiepyti 2 milijonams šalies gyventojų ir įgyti kolektyvinį imunitetą", — rašo prezidentas savo paskyroje Facebook.

Šalies vadovas pranešė, kad per vasarį reikai atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų, sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą bei užtikrinti, kad kiekvienas, norintis išvengti ligos, būtų paskiepytas.

"Nėra ir negali būti klausimo, ar Lietuvos valstybė tai gali padaryti. Privalome. Juk kalbame apie žmonių gyvybes. Jei apmaudžiai nesugebėsime pasinaudoti mums suteikta galimybe paskiepyti kritinį skaičių piliečių, turėsime atsakyti prieš Lietuvos žmones", - rašo jis.

Ketvirtadienį prezidentas dalyvavo nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje koordinuotam ES atsakui į pandemijos plitimą. Posėdyje Nausėda akcentavo, kad būtina reikšmingai padidinti vakcinų tiekimo apimtis į visas ES šalis bei užtikrinti vakcinų tiekimo proceso skaidrumą ir atvirumą

Šią savaitę Lietuva gavo penktąją farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" pagamintų vakcinų partiją, tačiau mažesnį apimtį nei buvo sutarta anksčiau.

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad netolimoje ateityje Lietuva gaus perpus mažiau "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų, nei buvo planuota anksčiau. Buvo pranešta, kad planuojamas vaisto nuo koronaviruso tiekimo mažinamas visose Europos Sąjungos šalyse. Per ateinančias keturias savaites buvo planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Penktadienio Statistikos departamento duomenimis, bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846, bendras mirčių skaičius yra 2 591. Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozių.

Tegai:
COVID-19, Lietuva, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prezidentas paragino stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms
Nausėda: Lietuva netoleruos grasinimų "Sausio 13-osios bylos" teisėjams
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Kamala Haris

Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris inauguracijos proga

(atnaujinta 14:02 2021.01.22)
Tuo pačiu Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris (Kamala Harris) inauguracijos proga ir palinkėjo stiprybės bei sėkmės naujajai administracijai ir jai asmeniškai, teigiama premjerės pranešime, pateiktame Vyriausybės interneto svetainėje.

"Ši proga primena didžiulę mūsų žmonių ir tautų draugystės ir laisvės vertę, taip pat ilgalaikius Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykius, stiprinamus gausios ir energingos Amerikos lietuvių bendruomenės. Šiuos ryšius  kiekvieną dieną tvirtina maži ir dideli žingsniai, kuriuos žengiame politinio dialogo, saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo bei daugelyje kitų sričių", — sakė ji.

Taip pat Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje.

Pabrėžiama, kad JAV atsisakė pripažinti Baltijos šalių okupaciją ir tai darė tol, kol 1990 metais buvo atkurta Lietuvos  nepriklausomybė.

Šimonytė išsakė padėkos žodžius ir už greitą JAV atsaką kartu su NATO sąjungininkais užtikrinat saugumą Lietuvoje ir regione.

Taip pat premjerė pakvietė JAV viceprezidentę apsilankyti Lietuvoje, kai pandemijos sąlygos tai leis.

Tegai:
Kamala Harris, Ingrida Šimonytė

"The Roop" pristatė nauja dainą, su kuria keliaus į "Euroviziją-2021" video

(atnaujinta 13:15 2021.01.22)
Pernai muzikantai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkurso surengti nepavyko dėl koronaviruso pandemijos

Muzikos grupė "The Roop" pristatė naują dainą, su kurią atstovaus Lietuvai konkurse "Eurovizija-2021". 

Pernai "Roop" nariai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Nepaisant to, vaizdo įrašas sulaukė nepaprastos sėkmės ir iš karto padarė Lietuvą viena iš konkurso favoritų.

Nauja daina vadinasi "Discoteque". Pasak grupės narių, klipą įkvėpė 1980-ųjų stilius ir kinematografija – "Alisa stebuklų šalyje" ir "Tvin Pyksas". Klipo kūryboje dalyvavo režisierius Saulius Baradinskas.

"Nauja daina "Discoteque" kalba apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti musų vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai, nenoras priimti savo kūną, netgi mūsų patrauklumo ribojamas,“ — apie klipą papasakojo grupė.

Kitais metais buvo nuspręsta "Euroviziją" surengti Roterdame. Pagal taisykles šių metų dainos negali būti teikiamos kitų metų konkursui, o kiekvienos šalies atlikėjų pasirinkimas priklauso transliuotojams.

Tegai:
video, Eurovizija, The Roop
Dar šia tema
Grupė "The Roop" vėl išbandys laimę "Eurovizijoje"
Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai