Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana

Lietuvos prezidentas ir pirmoji ponia savanoriavo užsiregistravę "Carite"

(atnaujinta 21:29 2020.12.25)
Lietuvos vadovas paragino visus gyventojus bent jau paskambinti ar parodyti kitokį dėmesio ženklą pagyvenusiems žmonėms, kurie švenčių metu liko vieni

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda papasakojo, su kuo jis ir pirmoji ponia šiais metais nusprendė pasidalinti švenčių dvasia. Apie tai jis rašė Facebook.

"Šv. Kalėdas šiemet sutinkame neįprastai. Daugelis laušime kalėdaitį prie mažesnio, nei įprasta, Kūčių stalo. Pasigesime vaikų, brolių, sesių, tėvų, senelių, kitų giminaičių ir draugų klegesio", — rašė prezidentas.

Президент Литвы Гитанас Науседа
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis pažymėjo, kad yra žmonių, kuriems šiandien yra dar sunkiau, kurie šalia neturi artimiausių, kurių žvilgsnis ar ištarti žodžiai suteiktų paguodą.

"Štai kodėl su savo artimiausiu žmogumi, Diana, švenčių dvasia nusprendėme pasidalinti su vienišais žmonėmis. Užsiregistravome Lietuvos "Carito" savanoriais norėdami skirti laiko vieniems likusiems senjorams", — pranešė šalies prezidentas.

Nausėda priminė, kad "duoti — tai gauti", ir paragino visus, kurie pažįsta vienišus žmones, Kalėdų proga įteikti jiems dovaną — bent jau paskambinti ar parodyti kitokį dėmesio ženklą.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Iki sausio 3 dienos galioja griežtesnės ribojamosios priemonės, kurios, be kita ko, apima ir judėjimo tarp savivaldybių taisykles piliečiams.

Супруга президента Литвы Диана Науседене
Lietuvos prezidento žmona Diana Nausėdienė.

Valdžia ne kartą ragino šventes švęsti tik su šeimos nariais, su kuriais piliečiai gyvena tame pačiame name, nevažiuoti į svečius. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie patenka į rizikos grupę.

Lietuvoje nuo pandemijos pradžios užregistruota daugiau nei 123 tūkstančiai infekcijos atvejų, mirčių skaičius išaugo iki 1 186. Daugiausia gyvybių infekcija nusinešė 80–89 metų amžiaus žmonių grupėje.

Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius per parą viršija 1200

(atnaujinta 10:21 2021.01.20)
Per parą naujų atvejų skaičius vėl žymiai padidėjo, Statistikos departamentas žada greitu metu pereiti prie automatizuoto atvejų skaičiavimo pagal pirminio šaltinio duomenis

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti 1 232 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Departamento duomenimis, bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 172 060.

"Laikinai šie duomenys yra skelbiami pagal NVSC sistemą. Netrukus tikimės pereiti prie automatizuoto skaičiavimo pagal pirminio šaltinio (ESPBI IS) duomenis: U07.1 diagnozių, skiriamų gavus teigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, bei U07.2 diagnozių, skiriamų be laboratorinio tyrimo", — pabrėžiama departamento suvestinėje.

Nuo COVID-19 ligos mirė dar 16 žmonių. Be to, per praėjusią parą registruotos keturios COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu mirusių nuo COVID-19 skaičius per praėjusią parą padidėjo 20. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 514.

Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius yra 1 864, tebeserga šiuo metu 57 823.

Per praėjusią parą ištirtas 9421 ėminys dėl įtariamo koronaviruso, iš viso ištirta 1 828 786.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 1 925 žmonės, antru skiepu — 3 478. Iš viso vakcinuotų (gavusių bent jau pirmą skiepą) šalyje yra 54 211, iš viso pilnai vakcinuotų — 6 236 žmonės.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)

Buitinių dujų naudojimo taisyklės

(atnaujinta 22:19 2021.01.19)
"Sputnik" parengė infografiką apie saugaus buitinių dujų naudojimo taisykles
Buitinių dujų naudojimo taisyklės
© Sputnik

Norėdami gauti daugiau informacijos, žiūrėkite "Sputnik Kazachstanas" infografiką.

Tegai:
saugumas, dujos