Aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė

"Dar niekada nesijaučiau tokia galinga": Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė laukiasi vaiko

(atnaujinta 20:47 2020.12.25)
Pasak moters, jai suteikta privilegija ir galimybė išnešioti savyje vaiką — pati tikriausia, daugiau į nieką kita nepanaši

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Šv. Kalėdų dieną aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė paskelbė, kad laukiasi pirmagimio. Apie tai ji pasidalino savo Facebook paskyroje.

"Esu neapsakomai dėkinga Visatai už šią dovaną. Su daugybe kilusių klausimų atėjo dar daugiau atsakymų... Apie tai, kas, iš tikrųjų, svarbu šiame gyvenime ir, kas visai nėra svarbu, o tik buvo dėl kažkokių neaiškių priežasčių sureikšminta ir susvarbinta... Viskas, kas natūralu, tas tikra", — rašė ji.

Pasak moters, jai suteikta privilegija ir galimybė išnešioti savyje vaiką — pati tikriausia, į nieką kita daugiau nepanaši.

"Ir kol tu to nepatiri, suvokti tai, kad ir labai norėtumei, yra beveik neįmanoma... Čia vienas iš tų dalykų gyvenime, kurio neįmanoma suprast nepatyrus...Jeigu per moterį gali ateiti nauja gyvybė, ji neginčytinai yra antra po Dievo", — rašė aktorė.

Chlebopaševaitė-Vaidilė rašė supratusi savo galią, prigimtį, anksčiau dar nepažintą galybę.

"Nes nieko nėra gražiau šioje Žemėje už gyvybės išnešiotoją... Kaip tai didinga ir stebuklinga. Ir vėl gi, tą didybę gali tik išgyventi.. Moteris — viskas vienu metu.... Trapumas, skaistumas ir nepalaužiama galia... Moteris — Visata... Ačiū už šią dovaną. Ačiū, kad per tai galiu suprasti, kas aš, ir ko čia atėjau. Dar niekada nesijaučiau tokia galinga", — pasidalino aktorė.

Tegai:
aktorė, nėštumas
Pasieniečiai sulaikė ukrainietį, kuris pareikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą

Pasieniečiai sulaikė ukrainietį, kuris pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą

(atnaujinta 11:04 2021.01.25)
Teigiama, kad ukrainietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Ir krovininis automobilis, ir priekaba bei du jais gabenti naudoti automobiliai saugomi Raigardo kontrolės punkte

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Druskininkų pasieniečiai Raigardo punkte sulaikė ukrainietį, kuris pateikė, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pabrėžiama, kad šeštadienio naktį VSAT pareigūnai tarptautiniame Raigardo kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos išvykstančio krovininio automobilio "Mercedes Benz" su priekaba "Syriusz"' bei vairuotojo, 29-erių Ukrainos piliečio, dokumentus.

Pažymima, kad abi transporto priemonės buvo pažymėtos ukrainietiškais numeriais, kuriomis buvo gabenami du naudoti automobiliai. Visi dokumentai buvo tvarkingi.

"VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų", — teigiama pranešime.

Teigiama, kad ukrainietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Ir krovininis automobilis, ir priekaba, ir du jais gabenti naudoti automobiliai saugomi Raigardo kontrolės punkte. 

Tegai:
ukrainiečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Druskininkai, Lietuva
Žvejyba

Pareigūnai per reidą Vilniuje bei Švenčionių rajone ant ledo patikrino per 120 žvejų

(atnaujinta 10:38 2021.01.25)
Pranešime teigiama, kad nustatyti trys žvejybos pažeidimai ir sulaikyti du vairuotojai, kurie buvo perduoti policijos pareigūnams

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Pareigūnai per reidą Vilniuje bei Vilniaus ir Švenčionių rajonuose ant ežero ledo patikrino per 120 žvejų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas Facebook paskyroje.

Pažymima, kad buvo nustatyti trys žvejybos pažeidimai.

Du žvejai, žvejodami ant ledo, neturėjo dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų, o šios priemonės būtinos tam, kad įlūžus būtų galima išlipti iš vandens.

Dar vienas žvejys žvejojo neturėdamas žvejo mėgėjo bilieto. Jiems skirti įspėjimai.

Pabrėžiama, kad buvo sulaikyti krosinio motociklo ir keturračio vairuotojai.

Teigiama, kad abi transporto priemonės buvo be valstybinių numerių, o keturratis motociklas neturėjo draudimo ir techninės apžiūros pažymėjimo.

Tegai:
Švenčionys, Vilnius, žvejyba ant ledo
Posėdžių salė, archyvinė nuotrauka

Seimas pasakojo, kaip vyko perėjimas prie nuotolinio darbo

(atnaujinta 11:25 2021.01.25)
Kaip pažymi Seime, per trumpą laiką buvo įgyvendinti reikalingi techniniai ir teisiniai sprendimai

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Seimas sklandžiai perėjo prie nuotolinio darbo - pirmąkart parlamentas posėdžiavo ir balsavo nuotoliniu būdu, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Per itin trumpą laiką servisas "Microsoft" kartu su Seimo kanceliarija įgyvendino reikalingus sprendimus. Ne mažiau svarbu Seimui buvo išspręsti teisėkūros procedūrų klausimus, parengti įstatyminę bazę, kad nuotolinis balsavimas vyktų nepažeidžiant teisės aktų. Taip pat teko per trumpą laiką apmokyti sistemos naudotojus.

"Šis bendradarbiavimas, mano nuomone, yra vienas iš sėkmingiausių privataus ir viešojo sektorių subjektų bendradarbiavimo pavyzdžių, kurių linkėčiau mūsų šaliai kuo daugiau. Ypač sudėtingi ir jautrūs autentifikavimosi, balsavimo sprendimai ir kitos Seimo posėdžių procedūrų subtilybės buvo įgyvendintos greitai. Sukurta virtuali Seimo salė tapo patogiu ir efektyviu įrankiu, kurį tobulindamas Lietuvos parlamentas galės naudotis ir užtikrinti teisėkūros tęstinumą Lietuvoje", – teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Sprendimas sukurtas debesijos bendravimo ir bendradarbiavimo platformos "Microsoft Teams" pagrindu, panaudojant specialiai sukurtą "Microsoft Power Platform" aplikaciją balsavimui ir "SharePoint Online" paslaugą duomenų saugojimui bei integravimui su turima Seimo balsavimo sistema. Pasisakymų ir komentarų fiksavimas realizuotas "Microsoft Lists" sprendimo pagalba. Saugiam vartotojų atpažinimui naudojama "Azure AD" kelių veiksnių autentifikacija. Seimo narių tapatybei nustatyti naudojamas mobilusis parašas arba "Smart-ID" aplikacija. Papildomam saugumo užtikrinimui balsavimo metu taip pat fiksuojama balsuojančiojo Seimo nario fotografija.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"eParlamentas ir eBalsavimas yra ryžtingas skaitmeninės Lietuvos žingsnis į priekį sudėtingu šaliai metu. Labai vertinu naujojo Lietuvos parlamento pasitikėjimą. Ir, tikiuosi, kad ateinantys metai taps Lietuvos skaitmeninės transformacijos ir inovatyvių, efektyvių ir saugių debesijos sprendimų taikymo viešajame sektoriuje proveržio laikotarpiu", – teigia "Micosoft Lietuva" generalinis direktorius Simonas Černiauskas.

Pirmasis nuotolinis Seimo posėdis įvyko prieš dvi savaites. Kai kurie parlamentarai boikotavo šį formatą ir vis tiek atėjo į plenarinių posėdžių salę.

Dėl koronavirusinės infekcijos grėsmės ir sunkios epidemiologinės situacijos Seimas reikėjo pereiti prie nuotolinio darbo. Gruodžio pradžioje Seimas priėmė atitinkamas pataisas. Nuotoliniai posėdžiai turėtų vykti realiu laiku telekonferencijų platformose, kurias Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įvertino ir pripažino saugiomis.

Tegai:
Seimas
Dar šia tema
Atėjo Landsbergis visiems laikams. Kodėl prezidento statusas neapleidžia visos Lietuvos?
Seimas priėmė rezoliuciją "Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio"
Seime kilo įtarimų dėl buvusio pirmininko sprendimo dėl prieigos prie informacijos
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 541 koronaviruso atvejis