Taupyklė, archyvinė nuotrauka

Atskleistos 5 priežastys, kodėl nepavyksta sutaupyti pinigų

(atnaujinta 23:21 2020.12.25)
Taupyti pinigus yra svarbu. Tai ne tik padės susidūrus su finansiniais iššūkiais, kai sumažėja pajamos ar netikėtai padidėja išlaidos, bet ir siekiant įsigyti brangesnį daiktą ar užsitikrinti turtingesnę senatvę

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Įvardyta, kas dažniausiai kliudo pradėti taupyti, susitaupyti reikšmingesnę sumą, bei kokių klaidų vengti, norint sukaupti santaupų, rašo "Swedbank" spaudos tarnyba.

Manome, kad neturime iš ko sutaupyti

Neretai net nemėginame pradėti taupyti, nes manome, kad neturime tam atliekamų pinigų.

"Realybė tokia, kad reikėtų leisti atliekamus nuo taupymo pinigus, o ne atvirkščiai. Gavę pajamas pirmiausia turėtume "susimokėti sau" — tai yra, atsidėti dalį pinigų taupymui. Svarbu suprasti, kad taupyti nebūtina didelėmis sumomis, jei mūsų pajamos nėra didelės, tačiau pasistengti atsidėti bent 5–10 proc. atlyginimo reikėtų", — rašoma pranešime.

Be to, išaugus pajamoms nereikėtų skubėti auginti išlaidų. Logiškiausia — padidinti taupymą, kad galėtume greičiau užsitikrinti finansinį saugumą (3–6 mėnesių išlaidų dydžio rezervą finansiniams netikėtumams). Jei atlyginimo šuolis nemažas, o santaupų turime pakankamai, verta pagalvoti apie jų įdarbinimą ir pradėti investuoti.

Nesekame savo išlaidų, neturime asmeninio biudžeto

Sutaupyti labai sunku, jei neturime supratimo, kur ir kaip iš sąskaitos iškeliauja mūsų pinigai. Jei nesame susidarę savo asmeninio biudžeto, kuriame atsispindėtų visos mūsų pajamos, būtinosios bei nebūtinosios išlaidos, sukontroliuoti savo finansus bus sudėtinga. 

Tik gerai žinodami, kam leidžiame pinigus, pamatysime galimybę sutaupyti. Kartais vardan finansinio saugumo gali tekti atsisakyti nebūtinų išlaidų, tačiau tvirtas finansinis rezervas "juodą dieną" džiugins daug labiau nei dešimtys puodelių kavos išsinešti ar dar vieni sportiniai bateliai.

Gyvename ne pagal kišenę

Nuo mobiliojo ryšio ar televizijos plano, iki aprangos, technikos ir vairuojamo automobilio — pasirinkimas milžiniškas, mūsų norai — taip pat. Tačiau gali būti, kad restoranų maistą renkamės per dažnai, perkame per brangius daiktus, turime per daug visokių prenumeratų (muzika, serialai, TV kanalų paketai). Kitaip tariant, norų, o ne poreikių tenkinimas gali atvesti prie neadekvačių mūsų finansinei situacijai išlaidų.

Todėl reikėtų susidaryti labai tikslų savo biudžetą, nusimatyti, kiek galime išleisti savo poreikiams bei norams ir gyventi pagal kišenę. Kišenė per maža? Vadinasi, reikia galvoti apie papildomą uždarbį arba kvalifikacijos kėlimą bei kitus būdus gauti didesnį atlyginimą.

Keliame pernelyg didelius taupymo tikslus

Norint sutaupyti labai svarbu kelti sau realistiškus ir aiškiai apibrėžtus tikslus.

"Noriu turėti daug pinigų" nėra apibrėžtas tikslas, "noriu turėti milijoną eurų" ko gero yra nerealistiškas, jei nepavyksta pradėti taupyti. Pasaulio turtingieji pasižymi vienu bendru bruožu — susikrovė jie turtus todėl, kad gebėjo gauti daugiau pajamų, nei išleisti", — pažymima pranešime.

Uždirbant 800 eurų "į rankas" turėti tikslą po dvejų metų būti sukaupus bent trijų mėnesių išlaidų finansinį rezervą — tikslas konkretus ir realistiškas. Po metų nukeliauti į Italiją — tikslas konkretus bei, tikėtina, realistiškas.

Pamatuojami ir pasiekiami tikslai mus motyvuoja taupyti, nes galime nesunkiai įvertinti ir matyti progresą. Netgi suapvalintų atsiskaitymo kortele sumų taupymas tokiame įrankyje kaip e. taupyklė gali nejuntamai atvesti prie apčiuopiamų sumų.

Tad nors ir mažesniais žingsniais bei ambicijomis, galime judėti užtikrintai.

Leidžiame pinigus, kurių neturime

Tai nebūtinai reiškia nuolat tuštinamą kredito kortelę, nors tikrai gali būti ir šis atvejis. Yra situacijų, kada kredito kortelė gali pagelbėti, tačiau ją turint svarbu ja naudotis racionaliai.

Tačiau reikėtų pakalbėti apie kitokį neturimų pinigų leidimą arba apsipirkimą už būsimas pajamas. "Šiandien nusipirksiu tą išmanųjį (įrašyti savo variantą), o kitą mėnesį išleisiu mažiau bei atsidėsiu taupymui", — pažįstama frazė? Jei taip, tuomet tikėtina, kad kitą mėnesį atsirado neplanuotų išlaidų ir pažadas buvo perkeltas geresniems laikams. Toks elgesys gali ne tik kliudyti sutaupyti, bet ir įvelti į užburtą ratą, kuriame visada trūks pinigų.

Tegai:
pinigai, darbas, Swedbank
Dar šia tema
Lietuvoje pageidaujama, kad vidutinis kolektyvo amžius siektų 35 metus
Gyventojai atsargiau vertina galimybę rasti darbą, jei jo netektų
Darbas iš namų: kaip tai paveikia ir kaip prie jo prisitaikyti
Regitra

Pratęsus karantino ribojimus, praktikos egzaminai nevyks iki vasario pabaigos

(atnaujinta 15:48 2021.01.27)
Būsimiems vairuotojams, kuriems teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas viso karantino paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Atsižvelgiant į Vyriausybės sprendimą pratęsti karantiną šalyje, praktikos egzaminai "Regitroje" sustabdyti iki vasario 28 dienos, praneša Vidaus reikalų ministerija 

Kaip ir nuo gruodžio 16 dienos, praktikos egzaminai bus atšaukiami etapais, t. y. kas savaitę, atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje ir tuo metu galiojančius karantino ribojimus. Apie atšauktus egzaminus klientai bus informuoti asmeniškai SMS žinutėmis. Jei situacija dėl praktikos egzaminų vykdymo pasikeistų, "Regitra" informuos atskiru pranešimu.

Tuo metu teorijos egzaminai vyksta toliau užtikrinant saugumo ir srautų valdymo reikalavimus.

Būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas visos ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos. Taigi, nepaisant to, kad šiuo metu yra laikinai sustabdytas praktikos egzaminų vykdymas, visiems būsimiems vairuotojams yra sudaryta galimybė suspėti vėliau išlaikyti egzaminą.

Taip pat "Regitra" pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 d. po jo pabaigos. Šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi per vienus metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomus mokymus.

Kitų paslaugų teikimas išlieka nepakitęs – klientai ir toliau bus aptarnaujami tiek skaitmeniniais kanalais, tiek padaliniuose pagal išankstinę registraciją.

Tegai:
karantinas, Regitra
Dar šia tema
Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius
Karantinas sumažino besikreipiančiųjų dėl traumos skaičių
Žiema, archyvinė nuotrauka

Sausio 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:08 2021.01.27)
Sausio 28 dienos horoskopas pataria Liūtams atsisakyti bendravimo šią dieną, o Jaučiams — skirti dėmesį vaikams ir pagyvenusiems artimiesiems, Šauliams geriau atsisakyti avantiūrų

Avinas (03.21-04.20)

Galite drąsiai imtis sudėtingų užduočių - turėsite pakankamai jėgų išspręsti bet kokias problemas. Jei nesėdėsite be drabo, galite kilti karjeros laiptais. Tikimasi, kad vieniši ženklo atstovai sutiks savo sielos draugą.

Jautis (04.21-05.21) 

Pabandykite šiandien sutvarkyti skubius darbo reikalus, ir pagalvokite kaip išplėsti veiklos sritį. Venkite ginčų. 

Vakarą patartina praleisti su šeima, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir pagyvenusiems artimiesiems.

Dvyniai (05.22-06.21)

Šiandien žvaigždės pataria vengti skubotų sprendimų ar būti paveiktiems stiprių jausmų. Jei tenka bendrauti ne tik su sąjungininkais, bet ir su oponentais, pabandykite bent trumpam susitarti dėl taikos. Norėdami pasiekti rezultatų, turėsite parodyti daug aktyvumo.

Vėžys (06.22-07.22) 

Jei ilgai stengėtės išspręsti problemą, šiandien turėsite puikią galimybę pakeisti situaciją savo naudai. Norėdami rasti teisingą išeitį iš painios situacijos, pasitelkite fantaziją. 

Finansiniais klausimais turėtumėte būti santūrūs ir susilaikyti nuo pirkinių, kurių jums tikrai nereikia.

Liūtas (07.23-08.23)

Puikus laikas apskaičiuoti situacijas keliais žingsniais į priekį ir pradėti aktyviai veikti.  Aplinkybės leis jums susikaupti ir išspręsti senus klausimus. 

Šią dieną gali kilti konfliktų su draugu ar šeimos nariu. Stenkitės vakarą praleisti privačiai, venkite kompanijų ir bendravimo.

Mergelė (08.24-09.22)

Diena prabėgs sparčiu tempu. Nebijokite sunkumų, juos galite įveikti. Jūs sugebate įkvėpti net tingius žygdarbiams. Neleiskite, kad svetimi žmonės trukdytų jūsų gyvenimui. 

Tinkamas laikas tolimai kelionei ar bent jau jos planavimui.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Vargu ar šią dieną jums kils didelis noras dirbti. Galvą gali užpildyti bet kokios mintys, tik ne apie darbą. Nesinervinkite dėl smulkmenų. Pasirūpinkite santykiais su artimaisiais.

Skorpionas (10.23-11.21)

Nesivelkite į konfliktus, tiesiog lėtai darykite tai, kas jūsų nuomone yra teisinga. Nerekomenduojama planuoti ir rimtų darbų — jiems įgyvendinti reikalingos energijos nebus, todėl geriau pailsėkite ir nuveikite ką nors malonaus.

Šaulys (11.22-12.21) 

Dabar neturėtumėte leistis į avantiūras ir rizikuoti nepateisinamai, ypač spręsdami finansinius klausimus. Nebijokite paprašyti kolegų ar artimų draugų patarimo ir neatsisakykite siūlomos pagalbos. Kelionės bus gerai. Geras laikas atsipalaiduoti, aplankyti naujas vietas ir praplėsti savo akiratį.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Susikoncentruokite ties savo planais ir problemomis, nešvaistykite jėgų, kad padėtumėte kitiems. Dienos metu kartais gali kilti problemų, susijusių su vėlavimais, techniniais gedimais. 

Asmeniniame gyvenime labiau pasitikėkite intuicija, o ne gandais.

Vandenis (01.21-02.19) 

Žvaigždės pataria elgtis atvirai, laisvai ginant savo idėjas ir įsitikinimus. Ši pozicija padės sustiprinti jūsų patikimumą. Tai tinkamas laikas pagerinti savo santykius verslo partneriais. Bet kokius ginčytinus klausimus, kurių aptarimas užtruko daug laiko, dabar galima išspręsti lengvai ir taikiai.

Žuvys (02.20-03.20)

Šiandien jūsų laukia malonios staigmenos. Jei leidžia aplinkybės, pailsėkite nuo darbo, padarykite pertrauką. Turėsite daugiau spręsti ne savo, o kitų reikalus ir tai padės jums įgyti naudingų pažįstamų, kurie artimiausiu metu dalyvaus sprendžiant jūsų problemas. 

Tegai:
horoskopas