Žiema, archyvinė nuotrauka

Gruodžio 27 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:39 2020.12.26)
Gruodžio 27 dienos horoskopas pataria Avinams vengti konfliktų ir kivirčų, Jaučiams — skirti laiko poilsiui, Vėžiams — pradėti taupyti pinigus

Avinas (03.21-04.20) 

Avinų laukia ginčai, gali pablogėti santykiai su draugais ir artimaisiais. Jei ženklo atstovai nebus nusiteikę nuolaidžiauti, problemų išvengti nepavyks. Ne jūsų naudai provokuoti kivirčus, daug geriau palaikyti gerus santykius.

Vakare bus galimybė gerai pailsėti, leistis į įdomią kelionę. 

Jautis (04.21-05.21) 

Jaučiams žadama labai rami diena, skirkite laiko poilsiui ir namų reikalams. Galima kurti ilgalaikius planus, juos apmąstyti, aptarti su žmonėmis, kurių patirtimi pasitikite. Tačiau, kol imsitės realių veiksmų, turėtų praeiti kelios dienos.

Trumpos kelionės ilgam pagerins jūsų nuotaiką.

Dvyniai (05.22-06.21)

Gruodžio 27 dieną horoskopas žada Dvyniams dieną, pilna nemalonių, įtemptų pokalbių, ginčų, iš kurių jums bus sunku išeiti nugalėtoju. Artimieji gali jus neteisingai suprasti, kritikuoti ir smerkti. 

Vakare jums gali kažkas pasisekti, tačiau tai bus ne tiek dėl jūsų įgūdžių, kiek dėl sėkmės.  

Vėžys (06.22-07.22) 

Vėžys bus labai jautrus kritikai, galės įsižeisti net dėl smulkios pastabos. Todėl šiandien bus labai svarbus artimųjų palaikymas. 

Neverta apsipirkti šią dieną. Geriau pagalvoti apie tai, kaip sutaupyti pinigus.

Liūtas (07.23-08.23)

Atsiras laikas susidoroti su sunkias darbais. Jūs neskubėsite, netingėsite, stengsitės nieko neatidėlioti vėlesniam laikui. Nepamirškite apie poilsį, nes dėl nuovargio tapsite irzlūs. 

Prieš imdamiesi iniciatyvos asmeniniuose santykiuose įsitikinkite, kad akimirka tam tinka, nes kitaip atsidursite nepatogioje padėtyje. 

Mergelė (08.24-09.22)

Šiandien žvaigždės pataria Mergelėms vengti neapgalvotų poelgių. Neatidumas šią dieną gali pakenkti ne tik jums, bet ir jūsų artimiesiems. Patartina įsiklausyti į savo intuiciją ir nesilaikyti kitų patarimų.

Keliauti nepageidautina: kelionės pareikalaus žymiai daugiau laiko ir pastangų, nei tikėtasi. Galimas naudingos informacijos gavimas, bus galimybė išmokti to, kas netrukus pravers.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Didžioji dienos dalis bus skirta bendravimui. Gali būti, kad dėl taikos šeimoje Svarstyklės turės paaukoti savo interesus ir planus. 

Vakare galimi nesutarimai su artimiausiais, problemos romantiniuose santykiuose. Stenkitės vengti ginčų — kuo draugiškesni būsite, tuo malonesnis bus bendravimas.

Skorpionas (10.23-11.21)

Dienos pradžioje Skorpionams bus nelengva suprasti savo jausmus, emocijos bus prieštaringos ir per stiprios, tačiau laikus bėgant viskas paaiškės, suprasite, ko jums trūko.

Diena tiks kelionėms, ilgiems pasivaikščiojimams ar užsiėmimams mėgstama sporto šaka. Neatmetama romantiškų istorijų pradžia. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Pirmoje dienos pusėje galima planuoti apsilankymus pas gimines, susitikimus su draugais ir svečių priėmimą. Tikėtinos malonios staigmenos, tarp jų ir finansinės.

Vakaras — laikas, kurį pageidautina praleisti su artimiausiais žmonėmis. Leiskite sau pailsėti. Skirkite laiko mėgstamai veiklai, kuri nereikalauja pastangų, tačiau teikia malonumą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Šiandien horoskopas Ožiaragiams nepataria nei skolinti, nei skolintis pinigų: tokie veiksmai gali nuvesti į blogą padėtį ir neigiamai paveikti savijautą ateityje.

Vakare pabandykite rasti laiko sau — rami atmosfera ir privatumas padės jums atsipalaiduoti ir pailsėti nuo šurmulio.

Vandenis (01.21-02.19)

Šiandien bus viena tų sėkmingų dienų, kai galite pasiekti beveik viską, ko norite. Jei šią dieną pradėsite laikytis dietos, bus mažai pagundų ją nutraukti.

Lengvai galės būti užmegztos pažintys, greitai rasite bendrą kalbą su tais, ką matysite pirmą kartą. 

Žuvys (02.20-03.20)

Šiandien Žuvims gali prireikti moralinės paramos ir pritarimo. Nedvejodami kreipkitės į senus draugus ir artimuosius. Jie galės pažvelgti į jūsų problemą iš kito kampo, tad galėsite rasti greitą ir lengvą sprendimą.

Diena palanki apsipirkti — viskas, kas bus įsigyta šiuo metu, ištikimai tarnaus daugelį metų.

Tegai:
horoskopas
Sniego valytuvas

"Grinda" praneša: laukia dar dvi paros intensyvaus snygio

(atnaujinta 15:44 2021.01.26)
Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, visų gatvių idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. "Grinda" praneša, kad Vilniuje kelininkai ruošiasi dar dvi dienas valyti kelius ir prašo gyventojų būti kantriais.

Orai ir klimatas Lietuvoje pranešė, kad šįryt sniego dangos storis Vilniuje pasiekė 15 cm.  

"Mobilizuota visa žiemos tarnyba. Kokia situacija? Sudėtinga, žinoma.  Vis dėlto sninga  be sustojimo. Visą naktį dirbome be jokių pertraukų. Šiuo metu mūsų laukia dar dvi sudėtingos ir bemiegės paros", – rašo "Grinda" savo paskyroje Facebook.  

Reaguodami į orų pokyčius, Vilniaus "Grindos" žiemos tarnybos darbuotojai prevenciškai druska bei smėlio ir druskos mišiniais barsto prižiūrimus maršrutus, ypatingą dėmesį skiriant atkarpoms, kuriose tikimybė susidaryti nepalankioms eismo sąlygoms didžiausia – miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams. Specializuota gatvių priežiūros technika budi įkalnėse, kuriose eismo trikdžiai labiausiai apsunkintų judėjimą mieste.

Iš viso "Grinda" prižiūri 1690 sostinės gatvių. Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, jų visų idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės. 

Prognozuojama, kad Lietuvoje gausiai snigs iki sausio 28 dienos. 

Tegai:
Grinda
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, šią savaitę šalies gyventojai sulauks šlapdribos ir sniego
Dėl iškritusio sniego be elektros liko apie 6 tūkst. namų ūkių
Dienos metu eismo sąlygas sunkins šlapdriba ir sniegas
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uostas ieško darbuotojo uosto kapitono pareigoms užimti

(atnaujinta 13:52 2021.01.26)
Pabrėžiama, kad įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su personalo atrankos įmone "Amber team" dėl kandidatų paieškos į Klaipėdos uosto kapitono pareigas, teigiama Klaipėdos uosto pranešime.

Vilnius
© Sputnik / Александр Липовец

"Klaipėdos uosto kapitono darbas yra ypač atsakingas ir svarbus. Jis užtikrina uosto veiklą, susijusią su laivyba, priima atsakingus sprendimus, taip pat jo atsakomybė yra uosto priežiūra, hidrografiniai, navigaciniai dalykai ir kita. Dėl to siekiame, kad uosto kapitonas būtų parinktas labai atsakingai", — sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Jo teigimu, nuspręsta samdyti įmonę, kuri atrinktų bazinį galimų kandidatų sąrašą. Paskui, vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, bus skelbiamas konkursas, kurio metu ir bus parinktas uosto kapitonas.

Pabrėžiama, kad įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Sutarties trukmė, įskaitant konsultavimo paslaugą konkurso metu — trys mėnesiai.

Pažymima, kad reikalavimai uosto kapitonui yra apibrėžti Klaipėdos uosto įstatyme ir pareiginiuose nuostatuose. Pagal Uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Šiuo metu laikinai Klaipėdos uosto kapitono pareigas eina kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uoto direkcijos laivų eismo tarnyboje.

Tegai:
Lietuva, Klaipėdos uostas
LGBT vėliavos, archyvinė nuotrauka

Latvija irgi prieš. Baltijos valstybių maištas prieš LGBT

(atnaujinta 09:09 2021.01.26)
Latvijoje paaštrėjo diskusija, susijusi su seksualinių mažumų teisėmis. Tai jau tampa tendencija Baltijos regione

Jungtinių Valstijų parlamente yra planai uždrausti jame sakyti "jis" ir "ji", "moteris" ir "vyras", taip pat vartoti terminus, apibrėžiančius giminystės ryšius (tėvas, motina ir taip toliau). Tai yra bendros "kovos su nelygybe" Vakaruose išraiška. Tačiau pažymėtina, kad ji vis dažniau peržengia sveiko proto ribas. 

Kai atsiranda pasiūlymai kortose atsisakyti "damos" ir "karaliaus" kaip dominavimo stereotipo, kažkas negerai tokiose visuomenėse. Ir visa tai primena kryptingą kairįjį radikalizmą TSRS pradžioje, kuris siekė padaryti iš konservatyvios visuomenės beprincipę lengvai valdomą masę ir kuris vis dažniau siejamas su Demokratų partija Amerikoje. Europa irgi stengiasi būti maksimaliai tolerantiška.

Šiame kontekste atrodytų, kad ištikimiausi JAV sąjungininkai — Baltijos valstybės ir Lenkija — turėtų būti tarp aktyviausių tokios totalaus seksualinio reliatyvumo politikos šalininkų. Tačiau šiandien galima konstatuoti, kad situacija yra kardinaliai priešinga, ir klostosi labai įdomiai. Pavyzdžiui, Lenkijoje Andrzejus Duda palygino LGBT ideologiją su neobolševizmu, bet, nepaisant ES kritikos, laimėjo prezidento rinkimus. 

Dar įdomiau viskas Estijoje. Ten po paskutinių parlamento rinkimų susiformavo na visai "neteisinga" valdančioji koalicija. Jos dalimi tapo radikaliai konservatyvi EKRE partija, kurios lyderiai ne tik leido sau suabejoti prezidento rinkimų sąžiningumu Amerikoje, bet ir yra dideli LGBT kritikai. 

Ir štai šita koalicija sugalvojo, jog reikia surengti referendumą, kuriame šalies gyventojai turėtų (ne)pritarti įstatyminei nuostatai, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga. Tokiai idėjai aršiai pasipriešino opozicija ir Estijos prezidentė, kuri net pasiūlė susieti referendumo rezultatus su pasitikėjimu parlamentu.

Kitaip tariant, valdančiosios daugumos politika bendrai ir jos pozicija LGBT klausimu konkrečiai tapo didelės politinės priešpriešos Estijoje priežastimi. Ir kada situacija paaštrėjo iki maksimumo — pirmiausiai dėl referendumo, staiga pagrindinė valdančiųjų ("Centro") partija buvo apkaltinta korupcija, ir jos premjeras (o kartu ir visa vyriausybė) atsistatydino. Galiausiai parlamentas nusprendė referendumo nerengti.

Galbūt, visa tai tiesiog sutapimas, ir Lenkijos bei Estijos kraštutinės dešinės įtakos precedentai apskritai neverti dėmesio, nes tai reta išimtis Europos politikoje. Tačiau, pavyzdžiui, Latvijoje irgi kilo rimta diskusija dėl Konstitucijos keitimo, susijusio su šeimos institutu.

Pažymėtina, kad pagrindiniame šios šalies įstatyme jau nurodyta, kad "valstybė remia santuoką — vyro ir moters sąjungą, šeimą". Tačiau neseniai Latvijos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad moters, kuri pagimdė vaiką, partnerė turėjo teisę į "tėvystės" atostogas ir atitinkamas išmokas. Todėl dabar įvairūs pilietinės visuomenės atstovai siūlo papildyti Konstituciją nuostata, kad šeima paremta santuoka — tai yra, vyro ir moters sąjunga.

Ir prasidėjo. Latvijos premjeras iš karto pareiškė: "Jeigu pateiktos Seimui pataisos bus priimtos, tai bus grįžimas į praeitį. Šitos pataisos neleistinai skaldo mūsų visuomenę". Trumpai sakant, viskas kaip Estijoje, ir įdomu, kuo viskas baigsis. Tačiau svarbesnis yra kitas dalykas.

Jeigu Lenkija — atsitiktinumas, o Estija — sutapimas, tai Latvija — tendencija, kuri rodo, kad, nepaisant didžiulio "progresyvios daugumos" spaudimo, Baltijos regiono visuomenės priešinasi agresyviai LGBTizacijai. Tiksliau — bando priešintis, nes į beveidį lytinį nihilizmą orientuota "sistema", kaip Estijoje ir Latvijoje, daro viską, kad tradicinių vertybių šalininkai susitaikytų su nauju "normalumu" be jokių ginčų.

O kas vyksta Lietuvoje? Jos Konstitucijoje  pasakyta, kad "santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu", ir iki paskutinių parlamento rinkimų šalyje iš esmės vyravo pozicija, kad jos katalikiška visuomenė dar nepasiruošusi maksimalių LGBT teisių įtvirtinimui. Tačiau liberalų ir ypač "Laisvės partijos" sėkmė juose vėl aktualizavo šį klausimą.

Tiesa, kol kas, kaip sakoma, "ne tas laikas" — kai vyksta kova su koronavirusu, lytinė lygybė ne prioritetas. Tačiau, kaip, komentuodamas tos pačios lyties asmenų santykių teisinio sureguliavimo perspektyvas, pažymėjo "Laisvės partijos" frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius: "Aš manyčiau, kad pateikimas vienareikšmiškai turi įvykti pavasario sesijoje, o toliau žiūrėsime nuo procesų".

Anot jo: "Iš didžiųjų koalicijos partnerių yra duoti tam tikri neformalūs pažadai apie konkretų balsų skaičių, kurį jie gali surinkti. Mes, matydami ir vertindami galimybes, suprantame, kad šiam įstatymų projektui reikės ieškoti paramos ir tarp opozicinių frakcijų. Tai tikrai to imsimės ir inicijuosime, bet koalicijos partneriai turės išpildyti savo įsipareigojimą prisidėti prie to sprendimo ta apimtimi, kuria jie manys, kad gali padaryti".

Kitaip tariant, Lietuvos, atrodo, dar tik laukia Estijos ir Latvijos situacija, ir kokie bus priimti sprendimai, kol kas neaišku. Bendrai paėmus, belieka tikėtis, kad Baltijos šalių visuomenių pozicija vis tik neleis išnykti tradicinės šeimos ir santuokos sampratoms — ir ne todėl, kad taip daro "necivilizuota" Rusija, o vardan savo vaikų ateities.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, Latvija, LGBT, Baltijos šalys
Dar šia tema
Šveicarijos parlamentas įteisino vienalytes santuokas
Kodėl tik LGBT žmonės padės Baidenui sušaukti vadovų susitikimą "Už demokratiją"
Tapinas dėl Gražulio pareiškimų kreipėsi į teismą
Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo