Vakcina nuo COVID-19

Antroji vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą pasieks jau šiemet

(atnaujinta 17:23 2020.12.26)
Lietuva šeštadienį gavo 9 750 vakcinos dozių, sekmadienį didžiosiose šalies gydymo įstaigose bus padaryti pirmieji skiepai

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Į Lietuvą šiandien atkeliavo pirmoji COVID-19 vakcinos siunta, antrąją siuntą planuojama gauti gruodžio 29 dieną, šeštadienį per spaudos konferenciją pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

"Vakcina nuo koronaviruso pagaliau pasiekė Lietuvą. Šią naktį, 03:15 val., ji kirto Lietuvos sieną. Prasideda naujas, viltingas etapas", — sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pranešama, kad Lietuva šeštadienį gavo 9 750 vakcinos dozių. Vilniui ir Kaunui skirtos po 3 tūkst. vakcinų, Klaipėdai — 2 tūkst., Panevėžiui ir Šiauliams — po 1 tūkst. dozių.

Pirmieji skiepai startuos sekmadienį didžiosiose šalies gydymo įstaigose. Pirmosios siuntos dozės bus suskiepytos apie 10 tūkst. medikų. 

Kaip pažymėjo Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė, medikus planuojama paskiepyti per pirmąjį kitų metų ketvirtį. Po to bus skiepijami globos ir slaugos įstaigų gyventojai, vėliau — žmonės per 65 metus. Po jų ateis masinio skiepijimo eilė.

"Pagal šią dieną turimą informaciją, medikus planuotume paskiepyti per pirmą ketvirtį. Paskiepijus medikus, turėtume skiepyti prioriteto tvarka slaugos ir globos įstaigų personalą ir gyventojus, vėliau — lėtines ligas turinčius, taip pat vyresnius nei 65 metus asmenis ir paskiausiai būtų jau visuomenės masinė vakcinacija", — teigė Grebenkovienė.

Antrą kartą nuo COVID-19 žmogus turi būti paskiepijamas po 21 dienos.

Gruodžio 29 dieną Lietuvą turėtų pasiekti antras vakcinos krovinys. Tikimasi, kad tai būsiąs panašus kiekis. Trečioji dozė, SAM duomenimis, Lietuvą pasiekti galėtų sausio pradžioje, bet ši informacija dar gali keistis. Masinės vakcinacijos data kol kas dar nenumatyta.

Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

Lietuvoje per pirmąją Kalėdų dieną nustatyta 2 350 COVID-19 atvejų, mirė 23 žmonės. 

Bendras per visą pandemijos laiką patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius Lietuvoje siekia 128 931, iš viso nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 1 228 asmenys.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vakcina, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1173)
Dar šia tema
Lietuva užėmė pirmą vietą Europoje pagal COVID-19 užsikrėtimų skaičių
Eliziejaus rūmai papasakojo apie COVID-19 susirgusio Makrono būklę
Nusispjauti į COVID-19: Lietuvos seimūnus apėmė "narkotikų tvaikas"
Sniego valytuvas

"Grinda" praneša: laukia dar dvi paros intensyvaus snygio

(atnaujinta 15:44 2021.01.26)
Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, visų gatvių idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. "Grinda" praneša, kad Vilniuje kelininkai ruošiasi dar dvi dienas valyti kelius ir prašo gyventojų būti kantriais.

Orai ir klimatas Lietuvoje pranešė, kad šįryt sniego dangos storis Vilniuje pasiekė 15 cm.  

"Mobilizuota visa žiemos tarnyba. Kokia situacija? Sudėtinga, žinoma.  Vis dėlto sninga  be sustojimo. Visą naktį dirbome be jokių pertraukų. Šiuo metu mūsų laukia dar dvi sudėtingos ir bemiegės paros", – rašo "Grinda" savo paskyroje Facebook.  

Reaguodami į orų pokyčius, Vilniaus "Grindos" žiemos tarnybos darbuotojai prevenciškai druska bei smėlio ir druskos mišiniais barsto prižiūrimus maršrutus, ypatingą dėmesį skiriant atkarpoms, kuriose tikimybė susidaryti nepalankioms eismo sąlygoms didžiausia – miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams. Specializuota gatvių priežiūros technika budi įkalnėse, kuriose eismo trikdžiai labiausiai apsunkintų judėjimą mieste.

Iš viso "Grinda" prižiūri 1690 sostinės gatvių. Bendrovė pažymi, kad esant tokiam intensyviam snygiui, jų visų idealiai nuvalyti yra neįmanoma, todėl prašo vilniečių kantrybės. 

Prognozuojama, kad Lietuvoje gausiai snigs iki sausio 28 dienos. 

Tegai:
Grinda
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, šią savaitę šalies gyventojai sulauks šlapdribos ir sniego
Dėl iškritusio sniego be elektros liko apie 6 tūkst. namų ūkių
Dienos metu eismo sąlygas sunkins šlapdriba ir sniegas
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uostas ieško darbuotojo uosto kapitono pareigoms užimti

(atnaujinta 13:52 2021.01.26)
Pabrėžiama, kad įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su personalo atrankos įmone "Amber team" dėl kandidatų paieškos į Klaipėdos uosto kapitono pareigas, teigiama Klaipėdos uosto pranešime.

Vilnius
© Sputnik / Александр Липовец

"Klaipėdos uosto kapitono darbas yra ypač atsakingas ir svarbus. Jis užtikrina uosto veiklą, susijusią su laivyba, priima atsakingus sprendimus, taip pat jo atsakomybė yra uosto priežiūra, hidrografiniai, navigaciniai dalykai ir kita. Dėl to siekiame, kad uosto kapitonas būtų parinktas labai atsakingai", — sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Jo teigimu, nuspręsta samdyti įmonę, kuri atrinktų bazinį galimų kandidatų sąrašą. Paskui, vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, bus skelbiamas konkursas, kurio metu ir bus parinktas uosto kapitonas.

Pabrėžiama, kad įmonė, su kuria pasirašyta sutartis, įsipareigojo per maždaug pusantro mėnesio, atlikusi kandidatų paiešką bei vertinimą, pateikti reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Sutarties trukmė, įskaitant konsultavimo paslaugą konkurso metu — trys mėnesiai.

Pažymima, kad reikalavimai uosto kapitonui yra apibrėžti Klaipėdos uosto įstatyme ir pareiginiuose nuostatuose. Pagal Uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Šiuo metu laikinai Klaipėdos uosto kapitono pareigas eina kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uoto direkcijos laivų eismo tarnyboje.

Tegai:
Lietuva, Klaipėdos uostas