Pica

Maistas, būstas ir transportas: Eurostatas palygino Lietuvos ir ES gyventojų išlaidas

(atnaujinta 09:21 2020.12.28)
Paaiškėjo, kad lietuviai maistui išleidžia didžiąją dalį pinigų, nepaisant to, kad kas antras respublikos gyventojas turi viršsvorio

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Lietuvos gyventojai užima antrąją vietą Europos Sąjungoje pagal išlaidų maistui dydį, rodo Eurostato duomenys.

Kiek uždirba lietuviai

Lietuva užima trečiąją vietą nuo galo Europos Sąjungoje pagal vidutinį darbo užmokestį. Eurostato duomenimis, vidutinis valandinis (neatskaičius mokesčių) atlyginimas Lietuvoje yra 4,4 euro.

Tik Bulgarijoje (2,4 euro) ir Rumunijoje (3,7 euro) vidutinis atlyginimas yra mažesnis.

Didžiausias vidutinis darbo užmokestis ES yra Danijoje (27,2 euro), Liuksemburge (19,6 euro), Švedijoje (18,2 euro), Belgijoje ir Airijoje (po 18 eurų).

Atotrūkis tarp didžiausių ir mažiausių atlyginimų turinčių ES šalių yra 11 kartų didesnis.

Сколько малообеспеченных жителей в Литве
Kiek Lietuvoje yra mažą atlygį gaunančių gyventojų

Lietuva yra antra šalis Europos Sąjungoje pagal mažas pajamas gaunančių žmonių procentą, kur jų skaičius yra 22,3 proc.

Tik Latvijoje tokių žmonių yra daugiau (23,5 proc.). Asmuo, uždirbantis du trečdalius ar mažiau šalies vidutinio darbo užmokesčio, apskaičiuoto kaip valandinis bruto darbo užmokestis, laikomas mažai apmokamu.

Estija užima trečiąją vietą pagal skurdžių procentą (22 proc.), Lenkija — ketvirtąją (21,9 proc.).

Vidutiniškai Europos Sąjungoje dirba 15,3 proc. mažai apmokamų darbuotojų.

Maisto išlaidos

Lietuvos gyventojų išlaidos maistui ir nealkoholiniams gėrimams siekia 20 procentų visų išlaidų.

Tik rumunams šis rodiklis didesnis nei lietuvių — 26 proc. Trečiąją vietą pagal išlaidas maistui užima estai (19 proc.).

Tuo pačiu paaiškėjo, kad beveik kas antras lietuvis turi viršsvorio (56 proc). Europos Sąjungoje vidutinis viršsvoris yra 52 proc.

Rečiausiai su šia problema susiduria prancūzai (46 proc.) ir italai (45 proc.).

Сколько жители Литвы тратят на еду
Kiek lietuviai išleidžia maistui

Asmeninio transporto išlaidos

Lietuvos gyventojai yra tarp tų, kurie išleidžia daugiausia pinigų asmeniniam transportui. ES respublika užėmė trečiąją vietą pagal transporto išlaidas. Remiantis Eurostato duomenimis, 15,8 proc. lietuvių išlaidų sudaro šis punktas.

ES vidurkis yra 13,1 proc. Daugiau už lietuvius išleidžia tik Slovėnijoje (17 proc.) ir Liuksemburge (16 proc.).

Сколько жители Литвы тратят на транспорт
Kiek lietuviai išleidžia transportui

Būstas

Lietuviai užima ketvirtąją vietą Europos Sąjungoje pagal turimo nuosavo būsto procentą — 90 proc., butą ar namą nuomoja tik dešimt procentų.

Tik Rumunijoje (96 proc.), Vengrijoje (92) ir Slovakijoje (91) namų savininkų procentas yra didesnis.

Vidutiniškai daugiau nei du trečdaliai gyventojų (70 proc.) ES turi butą ar namą.

Mažiausias būsto savininkų procentas yra Vokietijoje (51 proc.), Austrijoje (55), Danijoje (61) ir Švedijoje (64).

Сколько жителей Литвы имеют собственное жилье
Kiek Lietuvos gyventojų turi savo būstą
Tegai:
Lietuva, ES, Eurostatas
Dar šia tema
Labiausiai elektros energijos kainos tarp ES šalių per metus didėjo Lietuvoje
Lietuva tapo antilydere pagal pramonės gamybos ES augimą
Sausio 24-oji

Kokia šiandien diena: sausio 24-osios šventės

(atnaujinta 18:02 2021.01.23)
Šią dieną 1972 metais Ramiojo vandenyno Guamo saloje surastas japonų kareivis Šojičis Jokojis, kuris 28 metus slėpėsi džiunglėse, manydamas, jog tebesitęsia II pasaulinis karas.

Sausio 24 yra 24-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 341 diena.

2021 metų sausio 24 dieną saulė saulė teka 08:24, leidžiasi 16:39, dienos ilgis — 8 val. 15 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Pranciškus, Vilgaudas, Gaivilė, Artūras, Felicija.

Sausio 24-oji Lietuvos istorijoje

1734 metais Krokuvoje karūnuotas priešpaskutinis Lenkijos ir Lietuvos karalius Augustas III.

1882 metais gimė publicistas, kunigas Juozas Grajauskas. Mirė 1930 m.

1885 metais Tilžėje susikūrė lietuvių kultūros draugija "Birutė". Veikė iki 1914 m.

1907 metais gimė lietuvių dainininkas Rostislavas Andriejevas. Mirė 1967 m.

1931 metais gimė dailininkas Vytautas Šerys.

1942 metais gimė poetė, vertėja, dietologė Lidija Šimkutė-Pocienė.

1993 metais mirė kunigas, spaudos darbuotojas, "Draugo" laikraščio įkūrėjas ir ilgametis vadovas Pranas Garšva. Gimė 1915 m.

Sausio 24-oji pasaulio istorijoje

41 metais sulaukęs 28 metų amžiaus buvo nužudytas Romos imperatorius Kaligula — Gajus Julijus Cezaris, valdęs 37- 41 m. po Kr.

1776 metais gimė muzikantas, vokiečių rašytojas Ernstas Teodoras Amadėjus Hofmanas.

1848 metais garsiosios aukso karštligės JAV pradžia — Džeimsas Maršalas Kalifornijos valstijoje (JAV) surado aukso grynuolį.

1907 metais Robertas Badenas Pauelas Anglijoje įkūrė pirmąją berniukų skautų organizaciją.

1922 metais amerikietis Kristijanas Nelsonas iš Ajovos valstijos Onava miesto gavo patentą "Eskimo" ledų gamybai.

1924 metais TSRS įkūrėjo garbei Petrogradas pavadintas Leningradu.

1935 metais Virdžinijos valstijoje (JAV) pirmą kartą alus "Krueger Cream Ale" pradėtas pardavinėti skardinėse.

1972 metais Ramiojo vandenyno Guamo saloje surastas japonų kareivis Šojičis Jokojis, kuris 28 metus slėpėsi džiunglėse, manydamas, jog tebesitęsia II pasaulinis karas.

1992 metais Salvadoro teismas nuteisė du kariškius — pulkininką ir leitenantą — kalėti po 30 metų už šešių jėzuitų nužudymą 1989 metais.

1995 metais JAV prezidento Bilo Klintono nurodymu įšaldyti Vidurio Rytų teroristų lyderių indėliai JAV bankuose, o aukų rinkimas valstijose šio regiono reikmėms paskelbtas neteisėtu.

1996 metais Čečėnų sukilėliai paleido dvi savaites įkaitais laikytus 42 Rusijos piliečius.

1999 metais Jordanijos karalius Huseinas savo įpėdiniu paskelbė vyriausiąjį sūnų Abdulą.

2010 metais eidamas 71-uosius metus Maskvoje mirė režisierius, Rusijos vaikų kinematografijos klasikas, sukūręs filmus "Buratino nuotykiai", "Apie Raudonkepuraitę", "Pasaka apie Žvaigždžių berniuką", "Coliukė" ir kt., Leonidas Nečiajevas.

2013 metais arkivyskupas Nurhanas Manugianas išrinktas 97-uoju Jeruzalės armėnų ortodoksų patriarchu, kuris yra vienas iš penkių Šventosios žemės krikščioniškųjų šventovių sergėtojų.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Upė

Sausio 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 00:37 2021.01.24)
Dvyniams rekomenduojama nesivelti į ginčus su artimaisiais, Šauliams tinkama diena pasirūpinti savo išvaizda, Žuvims derėtų skirti daugiau dėmesio namų ruošai, palaikyti tvarką

Rytoj būsite linkę išsiaiškinti visus neišspręstus klausimus — nuo darbo iki asmeninio gyvenimo. Turite visas galimybes išspręsti bet kokią problemą ir priimti vienintelį teisingą sprendimą. Tačiau būkite atsargūs, ši diena kupina audringų aistrų! Rytoj temperamentas žada ryškiai reikštis. Pasinaudokite tuo suteikdami laisvę teigiamiems jausmams, tačiau turėtumėte būti atsargūs su neigiamais. Negalima ginčytis su savo mylimuoju, kitaip galite pasiekti kone skyrybas. Ir būkite atsargūs kalbėdami: rytoj pora atsitiktinių žodžių gali sukelti rimtą skandalą.

Avinas (03.21-04.20) Šiuo laikotarpiu turėtumėte sulėtinti tempą: ne visi jūsų veiksmai bus sėkmingi. Dabar reikia susilaikyti nuo neigiamų emocijų. Geriau energiją nukreipkite į praktinius tikslus: pavyzdžiui, atlikite bendrą namo valymą.

Jautis (04.21-05.21) Ši diena yra puiki pradžia keisti viską savo gyvenime, kas šiuo metu jums netinka. Neapleiskite planų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo drąsūs. Net jei iš pradžių aplinkybės nėra palankios jums, galėsite įgyvendinti savo planus.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena tinkama sutvarkyti daiktus. Būtina išanalizuoti anksčiau padarytas klaidas. Asmeniniame gyvenime galimi sunkumai. Santykiuose su artimaisiais gali kilti nesusipratimų dėl ilgai trukusių nuoskaudų.

Vėžys (06.22-07.22) Diena tinkama darbui su informacija. Stenkitės artimiau bendrauti su šeimos nariais, giminaičiais, tėvais — jie išgelbės jus nuo neapgalvotų žingsnių. Venkite vienišumo, paįvairinkite laisvalaikį, užpildykite savo gyvenimą ryškiomis spalvomis.

Liūtas (07.23-08.23) Ši diena gali būti susijusi su kai kuriais netikėtumais, staigiais nutikimais, dėl kurių turėsite sulaužyti savo planus ir spręsti visai kitus norimus klausimus. Dabar nėra geriausias laikas pakeisti savo įvaizdį: dažyti plaukus, keisti šukuoseną ir drabužių stilių. Sportas turės teigiamą poveikį.

Mergelė (08.24-09.22) Dabar reikia pademonstruoti savo ryžtą. Diena kupina pagundų ir viliojančių galimybių. Jei norite priimti teisingą sprendimą, turite sutelkti dėmesį ne į savo norus, o į šeimos narių ir artimųjų interesus.

Svarstyklės (09.23-10.22) Diena gali pasirodyti nelabai gera, nes nebus stabilumo ir pasitikėjimo savimi jausmo. Leiskite sau malonias smulkmenas, nusipirkite tai, apie ką seniai svajojote. Norint gerai jaustis, derėtų pradėti sveikatingumo procedūrų kursą.

Skorpionas (10.23-11.21) Kliūčių gali atsirasti ten, kur jų visai nesitikėtumėte. Atidėkite parodymą ir ieškokite kaltininko. Didžiausią dėmesį skirkite aktualiems klausimams. Nepamirškite palaikyti artimųjų. Stenkitės daugiau pailsėti ir nepamiršti tinkamo miego.

Šaulys (11.22-12.21) Galite planuoti bet kokio sudėtingumo užduotis, jos jums nebus problema. Dovanokite dovanas aplinkiniams. Išnaudokite vakarą rūpindamiesi savo išvaizda, asmeniniais pomėgiais.

Ožiaragis (12.22-01.20) Kol kas neverta imtis naujų dalykų. Bet kokie veiksmai, žodžiai ir net mintys turi būti atidžiai stebimi. Verta pakeisti apkrovos grafiką, taip pat pakoreguoti mitybą. Tai padės jums būti efektyvesniems ir energingesniems.

Vandenis (01.21-02.19) Diena prabėgs sparčiu tempu ir bus turininga. Turėsite skirti daug pastangų. Šis laikotarpis nėra labai sėkmingas naujoms pažintims. Net ir mylimas žmogus gali erzinti. Bet reikia kontroliuoti save.

Žuvys (02.20-03.20) Atsiduokite namams ir šeimai. Jei dar nesutikote gyvenimo draugo, tada yra didelė tikimybė, kad tai įvyks būtent dabar. Jums tereikia atidžiau pažvelgti į aplinkinius žmones ir nebūti per daug kritiškiems.

Tegai:
horoskopas