Baltarusijos piliečio pasas

Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti 768 Baltarusijos piliečiams

(atnaujinta 10:01 2020.12.28)
Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Ypatingais humanitariniais tikslais Vidaus reikalų ministerija (VRM) išdavė 768 leidimus Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

VRM duomenimis, šiuo metu 353 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, 76 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, nuo rinkimų Baltarusijoje praėjus daugiau nei 4 mėnesiams, žmonės vis dar prašo leidimų atvykti į šalį. Taip pat ji paminėjo, kad daugėja ir tų, kurie prašo politinio prieglobsčio.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija. 

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

Opozicija teigia, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

Tegai:
humanitarinė pagalba, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Baltarusija, Lietuva
Temos:
Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (559)
Dar šia tema
Tichanovskaja pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai yra nepakankamos
Lietuvoje įsteigtos dvi Baltarusijos įmonės
Lukašenka pranešė apie Baltarusijoje atskleistą teroristinę grupuotę
Žiema, archyvinė nuotrauka

Sausio 19 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:46 2021.01.18)
Šią dieną Liūtams geriau susilaikyti nuo ginčų, Ožiaragiams žvaigždės pataria susitelkti į verslą, o Šauliams patariama pradėti galvoti apie savo sveikatą

Avinas (03.21-04.20) 

Puikus laikas deryboms, kelionėms ir apsipirkimui. Tačiau tuo pat metu ši diena nestabili. Pinigus reikėtų leisti atsargiai, be polėkio. Turite būti ypač atsargūs sandorių ir derybų metu. Taupykite savo energiją būsimiems laimėjimams.

Jautis (04.21-05.21)

Diena palanki pradėti kažko naujo, vesti verslo derybas, užmegzti naujas pažintis. Pasistenkite visus ginčytinus klausimus išspręsti taikiai. 

Darbo eigą gali lydėti netikėti atradimai. Reikia stengtis būti pakilios nuotaikos, vengti streso ir jaudulio.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Dvynių laukia sudėtinga diena. Stenkitės elgtis švelniau, ne per aršiai ginti savo pozicijas, netinkamas laikas kažko prašyti savo viršininkų. 

Tai geras laikotarpis naujoms pažintims ir romantiškoms pasimatymams. Vakare būkite ypač dėmesingi vairuodami tamsoje.

Vėžys (06.22-07.22)

Šią dieną reikia išspręsti daugybę klausimų. Jei pastaruoju metu jūsų darbas nedžiugino, o jūsų pozicija neatitiko galimybių, reikia būti aktyviam ir ieškoti geresnių variantų — jus lydės sėkmė. 

Kelionės, susijusios su poilsiu ir akiračio plėtimu, bus sėkmingos.

Liūtas (07.23-08.23)

Šiuo metu negalėsite objektyviai įvertinti situacijos tiek profesinėje srityje, tiek asmeniniuose santykiuose. Susilaikykite nuo ginčų su viršininkais ir karštų diskusijų su vyresniais giminaičiais. Laikykitės atokiau nuo nepatikimų žmonių.

Vakare neatsisakykite mažų gyvenimo džiaugsmų, tinkamas laikas apsipirkti.

Mergelė (08.24-09.22) 

Gera diena ateities planams kurti. Mokymosi ir darbo procesas bus ne tik įdomus, bet ir malonus. Per trumpą laiką galėsite sužinoti daug naujų ir naudingų dalykų. 

Tinkamas laikas sportui ir įvaizdžio pokyčiams.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Diena tinka aktyviems veiksmams, tačiau niekas nėra apsaugotas nuo klaidų. Sunkumų gali kilti dėl skubotų sprendimų, nenoro įsiklausyti į kitų žmonių nuomonę. 

Derėtų apriboti bendravimą iki minimumo, galimos intrigos ir ginčai.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Pirmoji dienos pusė žada būti labai sėkminga. Šiandien Skorpionai galės užbaigti visus anksčiau pradėtus darbus, tačiau skubėti ir elgtis neapgalvotai nepatartina. 

Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Šiuo metu ypač naudinga sportuoti.

Šaulys (11.22-12.21) 

Šiandien Šaulių laukia daug malonaus bendravimo, kelionių ir staigmenų. Pasistenkite išplėsti bendravimo ratą. Tai padės įnešti į jūsų gyvenimą naujos teigiamos įtakos. 

Tinkamas laikas mesti žalingus įpročius ir pradėti galvoti apie savo sveikatą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Šiandien žvaigždės pataria Ožiaragiams susitelkti į verslą ir susilaikyti nuo pramogų. Panaudokite šį laiką studijoms ir profesiniam tobulėjimui. 

Jei norite užmegzti santykius su tinkamu žmogumi, drąsiai perimkite iniciatyvą į savo rankas. Vakare skirkite daugiau laiko savo sveikatai ir fizinei formai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rekomenduojama saikingai vertinti aktyvumą ir laikytis ramaus gyvenimo būdo. Kai kurie ženklo atstovai patirs stiprų stresą darbe. Raskite minutėlę poilsiui ir kaupkite jėgas judėti toliau.

Šią dieną galite pabandyti susidoroti su blogais įpročiais. Tai tinkamas metas mesti rūkyti.

Žuvys (02.20-03.20) 

Dienos pradžioje žvaigždės pataria dalyvauti veikloje, kur bus galimybė parodyti savo talentus ir sugebėjimus. Bus galimybė susipažinti su žmonėmis, iš kurių pavyks daug sužinoti, greitai perimsite naudingą patirtį. 

Vakaras yra tinkamas metas tvarkyti namus, apsipirkti.

Tegai:
horoskopas
Vakcinos nuo COVID-19 Pfizer-Biontech

Į Lietuvą atkeliavo penkta COVID-19 vakcinos partija

(atnaujinta 20:36 2021.01.18)
Praėjusios savaitės pabaigoje kilo skandalas dėl vaisto tiekimo, kai paaiškėjo, kad farmacijos kompanijos ketina tiekti perpus mažiau dozių, nei buvo skelbta anksčiau

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuva gavo penktąją farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" pagamintų vakcinų partiją nuo koronavirusinės infekcijos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip pažymėta, pirmadienį į Lietuvą atvyko 14 040 vakcinos COVID-19 dozių. Pranešama, kad šis vaistas buvo gabenamas iš Vokietijos.

Pirmoji 9 750 "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinos dozių partija buvo gauta iškart po Kalėdų. Ketvirtoji 25 740 dozių partija į Lietuvą atvyko sausio 11 dieną.

Po to kilo skandalas dėl vakcinų. Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad netolimoje ateityje Lietuva gaus pusę "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų, nei buvo planuota anksčiau. Buvo pranešta, kad planuojamas vaisto tiekimas iš koronaviruso mažinamas visose Europos Sąjungos šalyse. Kaip paaiškėjo, per artimiausias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Vėliau paaiškėjo, kad šešios ES šalys, įskaitant Lietuvą, Latviją, Estiją, Daniją, Suomiją ir Švediją, paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinos "BioNTech" ir "Pfizer" pristatymą ir paveikti farmacijos įmones vykdant savo įsipareigojimus bei aiškinantis situaciją.

Tuo pat metu Prancūzijos leidimas "Le Monde" pranešė, kad Europos vaistų agentūra (EMA) susidūrė su spaudimu ir būtinybe iki naujųjų metų pripažinti "BioNTech" ir "Pfizer" vakciną.

Per visą laiką Lietuvoje buvo užregistruota beveik 168 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė 2 469 pacientai.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Donaldas Trampas

Asmeninis Trampo advokatas negins jo apkaltos byloje

(atnaujinta 20:49 2021.01.18)
Asmeninis JAV prezidento Donaldo Trampo advokatas Rudis Džiulianis paneigė savo žodžius, kad jis prisijungtų prie valstybės vadovo gynybos komandos apkaltos byloje

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Anksčiau Džiulianis ABC News sakė, kad jis yra Trampo apkaltos gynėjų komandos narys, ir paaiškino, kad gynyba įrodys, jog prezidento įtarimai dėl sukčiavimo rinkimuose nėra smurto kurstymas.

"Kadangi sakiau kalbą (mitinge sausio 6 dieną prieš prasidedant riaušėms Kapitolijuje), esu liudininkas ir todėl negaliu dalyvauti teisme ar Senato rūmuose", — "ABC News" sakė Džiulianis.

Sausio 6 dieną JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai šturmavo Kapitolijų po Trampo mitingo Vašingtone, Kongreso darbas buvo nutrauktas kelioms valandoms.

Dėl riaušių žuvo demonstrantas ir policininkas, dar trys mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu. Teisėsaugos institucijoms numalšinus riaušes, Kongreso nariai patvirtino demokrato Džo Baideno pergalę per rezidento rinkimus. Kongreso Atstovų rūmai apkaltino Trampą riaušių kurstymu.

Tegai:
apkalta, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas paskelbė apie protestų pradžią JAV
Trampas pasmerkė Kapitolijaus šturmo dalyvius ir pažadėjo perduoti valdžią Baidenui
Trampas pareiškė, kad neleis nepagarbos tiems, kurie jį palaikė rinkimuose