VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Preliminari žala aplinkai dėl naftos išsiliejimo Būtingės naftos terminale yra apie 12 tūkstančių eurų, praneša Aplinkos ministerija savo Facebook paskyroje.
Vertinimą atliko Aplinkos apsaugos departamento specialistai. Terminalo valdytojas turės atlyginti žalą.
Gruodžio 28 d. rytą Lietuvoje buvo pranešta, kad dėl nutrūkusios žarnos Būtingės terminale Baltijos jūroje išsiliejo naftos produktai. Atsirado vieno kvadratinio kilometro ploto dėmė.
Specialistai buvo išsiųsti į vietą pašalinti teršalų. Iš Klaipėdos rinkti teršalų į nelaimės vietą buvo išsiųstas laivas "Šakiai".
Aplinkos apsaugos departamento duomenimis,480 litrų arba 1,2 g /1 kv. m. — toks naftos teršalų kiekis pasklido Baltijos jūroje po incidento. Anksčiau buvo manoma, kad išsiliejo iki dviejų tonų naftos.
Pažymėta, kad dėmė juda Latvijos teritorinių vandenų link ir per 3 ateinančias paras pakrantės nepasieks.
VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.
Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.
Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.
Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.
Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.
VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.
Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.
Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.
"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.
Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.
VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Išrinkto JAV prezidento Džo Baideno administracija ketina apsvarstyti galimą START III pratęsimą iškart po inauguracijos. Radijo Sputnik eteryje šiuos ketinimus pakomentavo karo politikos analitikas Andrejus Koškinas.
Išrinktojo prezidento Džo Baideno administracija iškart po inauguracijos spręs Sutarties dėl ginkluotės mažinimo (START, START-3), klausimą, sakė į valstybės sekretoriaus postą iškeltas Entonis Blinkenas.
Pasak jo, naujoji Baltųjų rūmų komanda sieks pratęsti šį susitarimą. Kandidatas į valstybės sekretorius patikino, kad administracija nesutiks su jokiais oro gynybos sistemos apribojimais.
Radijo Sputnik eteryje karo politologas Plechanovo universiteto Politikos mokslų ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas pakomentavo šiuos ketinimus.
"Galime pasveikinti Baideno administraciją, kad jie ketina pratęsti START-3 sutartį. Tam tikru mastu tai keičia JAV ir Rusijos Federacijos sąveikos vektorių. Tai — noras išsaugoti branduolinio ginklavimosi varžymo mechanizmą — tikriausiai bus kitokios JAV administracijos politikos, susijusios su strateginių ginklų apribojimų, pradžia. Ir, greičiausiai, tai turėtų paskatinti sukurti kitus susitarimus, kurie galėtų visiškai leisti kontroliuoti valstybių, įskaitant JAV, branduolines priemones", — sakė Andrejus Koškinas.
START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.
Šiuo metu START-III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.