Muitinė, archyvinė nuotrauka

Lietuvos muitinė pernai sulaikė 600 tūkst. suklastotų prekių

(atnaujinta 21:19 2020.12.29)
Pernai ES šalių muitinės pareigūnai sulaikė 41 milijoną prekių, pažeidžiančių intelektinės nuosavybės teises, sulaikytų prekių vertė — 760 mln. eurų

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Lietuvos muitinės pareigūnai per 2019-uosius sulaikė per 600 tūkst. prekių, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Tai 57 proc. daugiau nei 2018 metais, praneša Lietuvos muitinė.

Suklastotos prekės į Lietuvą dažniausiai buvo siunčiamos per paštą ar siuntų tarnybas. Daugiausia tai drabužiai, avalynė, saldainiai, elektronikos prietaisai, automobilių detalės, vaistai. 

Per 2019 metus Europos Sąjungos valstybių narių muitinės nustatė daugiau kaip 90 tūkstančių atvejų, kai į ES teritoriją buvo bandoma įvežti suklastotas prekes.

Muitinių pareigūnai sulaikė 41 milijoną prekių, pažeidžiančių intelektinės nuosavybės teises. 

Jų vertė — daugiau nei 760 mln. eurų. Palyginti su 2018 metais, prekių sulaikymo atvejų skaičius išaugo trečdaliu.

"Daugiausia, apie 21,3 proc., tai buvo suklastotos cigaretės ir — 20 proc. — alkoholis. 13,6 proc. muitininkų konfiskuotų prekių sudarė pakavimo medžiagos, 9,6 proc. — žaislai, 3,9 proc. — drabužiai", — praneša muitinė.

Dauguma konfiskuotų prekių buvo sunaikintos.

Pagrindinėmis suklastotų prekių kilmės šalimis išlieka Kinija, Honkongas ir Turkija. 

Nemažą dalį — 15,6 proc. — konfiskuotų prekių sudaro suklastoti kasdienio vartojimo produktai, kurie gali kelti tiesioginę grėsmę vartotojų saugumui ir sveikatai. Tai maisto produktai ir gėrimai, kūno priežiūros priemonės, vaistai, elektriniai namų apyvokos prietaisai ir žaislai.

Daugumoje atvejų prekės buvo sulaikytos bandant jas parsisiųsti paštu ar per siuntų tarnybas. Dažniausia tai trečiųjų šalių elektroninėse prekyvietėse užsakytos prekės — batai, drabužiai ir žaislai, mobiliųjų telefonų priedai ir pan.

Tegai:
ES, Lietuva, muitinė
Dar šia tema
Sulaikyta didelė nelegalių rūkalų siunta ir įtariamieji, tarp jų — muitinės darbuotojas
Muitininkai sulaikė didelę ukrainietiško gintaro kontrabandos siuntą
Muitininkai sulaikė durpėmis užmaskuotą beveik 2 mln eurų vertės kontrabandą
Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė

Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė

(atnaujinta 12:01 2021.01.25)
Žemkasė stovėjo prie uosto krantinės, pastaruoju metu ji darbų uoste nevykdė. Įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Klaipėdos uoste nuskendo žemkasė "Sunland", praneša spaudos ministerija.

Incidentas įvyko pirmadienio rytą. 31 metrų ilgio žemkasė stovėjo prie krantinės Nr. 65 A, kur ir nuskendo. Pažymėta, kad žemkasėje žmonių nebuvo.

Į įvykio vietą buvo iškviesti specialistai. Vietoje dirba Uosto direkcijos kateris "Zunda“, užtvertos bonų užtvaros galimam taršos plitimui sustabdyti.

Apie įvykį informuotos atsakingos institucijos, susisiekta su žemkasės savininku. Įvykio aplinkybės aiškinamos.

Žemkasė pastaruoju metu darbų uoste nevykdė.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Atimti dalį tranzito iš Baltijos šalių: Murmansko uoste bus pastatytas naujas terminalas
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Žiema

Sinoptikai praneša apie šalį užklupsiančią pūgą

(atnaujinta 12:01 2021.01.25)
Pabrėžiama, kad respublikoje artimiausias tris dienas iškris daug kritulių, vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Šią savaitę šalį užklups stipri pūga, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pranešama, kad šiandien bus debesuota, daug kur numatomi krituliai, snigs. Kai kur plikledis, silpna lijundra, rūkas. Vėjas sieks 5–10 m/s, šiaurės vakariniuose rajonuose iki 12 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 0 iki 3 laipsnių šilumos.

Antradienį orų sąlygos bus sudėtingesnės. Pranešama apie šlapdribą, sniegą. Naktį vietomis, dieną daug kur žadama pūga. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, naktį 8–13 m/s, rytą vietomis iki 16 m/s, dieną 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį ir dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį snigs, šiaurės rytinėje pusėje stipriai, daug kur pūga. Dieną snigs silpniau. Vėjas vakarų, pietvakarių, 9–14 m/s, naktį daug kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, dieną nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai, žiema
Seimas

Dėl nevienodų verslo sąlygų karantino metu politikai kreipėsi į Konkurencijos tarybą

(atnaujinta 12:08 2021.01.25)
Seimo Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis teigia, kad įsigaliojus nutarime nustatytiems draudimams galimai buvo apribota konkurencija, nes pagal nutarime nustatytus reikalavimus smulkusis ir vidutinis verslas

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Dėl nevienodų verslo sąlygų sudarymo smulkiajam ir vidutiniam verslui karantino metu opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos nariai kreipėsi į Konkurencijos tarybą, paneša Seimo spaudos tarnyba.

"Dar pernai lapkritį, skelbiant karantiną, Vyriausybės nutarime buvo nurodyta, kad draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla. Tuo tarpu draudimas netaikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto pardavimas. Didieji prekybos centrai, kurių pagrindinė veikla yra maisto prekės, dažniausiai prekiauja ir kita produkcija, kuria buvo prekiaujama specializuotose parduotuvėse (pvz.: buitinė technika, drabužiai, kosmetikos prekės ir kt.).", — teigia Seimo Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis.

Jo teigimu, įsigaliojus nutarime nustatytiems draudimams galimai buvo apribota konkurencija, nes pagal nutarime nustatytus reikalavimus smulkusis ir vidutinis verslas.

"Konkurencijos įstatyme nurodyta, kad šio įstatymo tikslas – saugoti sąžiningos konkurencijos laisvę šalyje. Konkurencijos ribojimas yra veiksmai, sudarantys kliūtis konkuruoti atitinkamoje rinkoje ar galintys susilpninti, iškraipyti arba kitaip neigiamai paveikti konkurenciją, todėl valstybės institucijų viena iš pareigų – užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę", — sako frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.

Politikai teigia, kad pagal Konkurencijos įstatymą, viešojo administravimo subjektams draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas ar diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Pažymima, kad dėl šios priežasties Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Konkurencijos tarybos prašo įvertinti, ar 2020 metų lapkričio 4 dieną Vyriausybės sprendimas dėl karantino paskelbimo nepažeidžia sąžiningos konkurencijos laisvės principų.

Tegai:
Konkurencijos taryba (KT), Seimas