VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Nežymūs psichikos sveikatos sutrikimai nebebus kliūtimi vairuoti automobilį, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Sveikatos apsaugos ministerijai atnaujinus vairuotojų psichikos sveikatos tikrinimo reikalavimus, transporto priemonių vairavimui reikšmingos įtakos neturinčios ligos nebebus kliūtimi gauti teisę vairuoti. Prie nežymų psichikos sveikatos sutrikimų skiriami lengvos formos nuotaikos sutrikimai, manija ar depresija, tam tikros fobijos ir neuroziniai sutrikimai.
Prie ligų, kurios neleidžia vairuoti transporto priemonių, taip pat nebus priskiriami valgymo, miego, įpročių ir potraukių sutrikimai, po gimdymo atsirandantys psichikos ir elgesio sutrikimai bei tam tikri elgesio sindromai, susiję su fiziologiniais sutrikimais ir fiziologiniais veiksniais.
Tais atvejais, kai pacientai serga sunkesnėmis nuotaikos sutrikimų formomis, dėl jų galimybės vairuoti motorines transporto priemones individualiai spręs gydytojai.
Vairuotojų profesionalų sveikatai kai kurių psichikos ir elgesio sutrikimų atvejais, kaip ir ankstesniame reglamentavime, taikomi griežtesni ribojimai nei nesusijusių su ūkine veikla transporto priemonių vairavimo kategorijoms.
Ankstesniame teisės akte buvusios nesunkios psichikos ligos, neturinčios įtakos vairavimo įgūdžiams užkirsdavo kelią psichologinės ar psichiatrinės pagalbos gavimui vairuojančių asmenų tarpe. Vairuotojai, ypač profesionalai, buvo linkę nesikreipti pagalbos, slėpti ligas ar psichologines problemas, gydytis privačiai. Psichikos ligų, trukdančių gauti teisę vairuoti, skaičiaus mažinimas sudaro pagrindą kovai su psichikos ligų stigmatizacija Lietuvoje.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kiekviena iš savivaldybių, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių bei kitas aplinkybes, vakcinavimo procesą organizuoja, kad šis atitiktų konkrečios savivaldybės poreikius.
"Savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą. Minėtus vakcinų poreikius savivaldybės sudaro vadovaujantis ministro įsakymu dėl prioritetinių grupių", — teigiama pranešime.
Pabrėžiama, kad kai kuriose savivaldybėse konkrečios prioritetinės grupės vakcinacija prasideda anksčiau nei likusioje respublikos dalyje.
SAM pranešime teigiama, jog taip yra dėl to, kad vakcinavimo dieną, atlikus antikūnų testą, paaiškėja, kad atėjusieji skiepytis jau yra persirgę koronavirusu arba numatytą vakcinavimo dieną asmuo negali atvykti. Tuo pačiu numatytą vakcinavimo dieną asmuo atsisako skiepytis.
Pažymima, kad savivaldybių sudaromų rezervinių asmenų sąrašai (pagal prioritetines grupes) yra skirtingos apimties, taip pat skiriasi savivaldybių gyventojų skaičius ir konkrečios prioritetinės grupės tam tikroje savivaldybėje dydis.
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 232 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių. Iš viso registruota 172 060 šios infekcinės ligos atvejų, 110 451 asmuo pasveiko, 57 823 — tebeserga. Mirė 2 514 žmonių.
Vakcinacija šalyje prasidėjo gruodžio pabaigoje. Pirmiausia skiepai buvo skirti medicinos darbuotojams. Naujausiais duomenimis, nuo viruso paskiepyti 47 498 Lietuvos gyventojai.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Tūkstančiai tonų kukurūzų ir kviečių buvo patikrinti Kaliningrade vežant į Lietuvą, Norvegiją ir Kongą, praneša Kaliningrado tarpregioninė veterinarijos laboratorija.
Patikrinimo duomenimis, nuo sausio 1 iki sausio 15 dienos patikrinta 2 720 tonų kukurūzų, skirtų vežti į Lietuvą, 6 221 tona kukurūzų ir 10 483 tonos kviečių, skirtų vežti į Norvegiją, ir 26 723 tonos kviečių, skirtų vežti į Kongą.
Patikrinimas patvirtino, kad visi gaminiai atitinka norminių dokumentų reikalavimus. Patikrinimo metu taip pat išduoti kokybės sertifikatai.
Tačiau nebuvo išduotas sertifikatas 4 500 tonų kukurūzų gabenimui į JK. Paaiškėjo, kad krovinys neatitinka GOST pagal "grūdų priemaišas" ir "žalą".
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.
Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".
"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.
Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.
Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.