Sniegas

Gruodžio 30 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:59 2020.12.29)
Rytoj, gruodžio 30 dieną, Vėžiams labai svarbu išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, Liūtams reikėtų pabendrauti su draugais, o Skorpionui geriau pabūti namuose

Dviprasmiška diena, kai, viena vertus, galite linksmintis ir džiaugtis gyvenimu, kita vertus, turite kontroliuoti įvykius, o ypač — savo veiksmus.

Malonios emocijos palies visas gyvenimo sritis — nuo profesinės iki asmeninės ir buitinės, tačiau reikia atsiminti, kad švenčių laukimas ir noras atsipalaiduoti — tiksliau, piktnaudžiauti alkoholiniais gėrimais — gali atrišti liežuvį net pokalbiuose internete. Yra didelė rizika pasakyti per daug, o vėliau dėl to gailėtis.

Avinas (21.03 - 20.04)

Verslo derybos, kurių negalima atsisakyti šią dieną, geriausiai pavyks neformalioje atmosferoje — ir naudos bus daugiau, ir prie to prisidės artėjančių atostogų atmosfera.

Jautis (21.04 - 21.05)

Patartina nesportuoti ir nedaryti staigių judesių — tai gali sukelti sužalojimus, kurių šventės išvakarėse niekam nereikia, todėl geriau pasisaugokite.

Dvyniai (22.05 - 21.06)

Nuo staigių nuotaikų pokyčių, kurie gali neigiamai paveikti santykius su artimaisiais, turite išsigelbėti nukreipdami dėmesį į malonius prieššventinius rūpesčius.

Vėžys (22.06 - 22.07)

Jokiu būdu neturėtumėte pasiduoti liūdesiui, todėl būtina pagerinti nuotaiką bet kokiomis prieinamomis priemonėmis, laimei, jų šiuo metu netrūksta.

Liūtas (23.07–21.08)

Diena palanki bendravimui su draugais, kuriems net ir nepaisant daugybės prieššventinių rūpesčių būtina rasti laiko, o dar geriau — visa tai suderinti.

Mergelė (08.22 - 09.23)

Galinga energija, kuri nusileis ant jūsų, turi būti panaudota svarbiems reikalams: nepaisant lengvabūdiškos atostogų nuotaikos, jie pavyks šimtu procentų.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)

Jums bus nepaprastai lengva rasti bendrą kalbą su bet kuo — net turėdami sunkiausiai įveikiamą oponentą, turėtumėte pasinaudoti šia galimybe išspręsti svarbias problemas.

Skorpionas (24.10 - 22.11)

Patartina dieną praleisti namuose, artimųjų ir artimųjų apsuptyje: pasiruošimas šventei vyks ne tik lengvai ir greitai, bet ir su dideliu malonumu.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Pastabumas, kurį turite parodyti šią dieną, padės atskleisti daug svarbių paslapčių: turite būti ypač atidūs tam, ką pasakys aplinkiniai žmonės.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Nerekomenduojama nieko daryti su plaukais, net šukuoti juos būtina tik esant būtinybei — manipuliacijos su garbanomis gali paveikti gyvybinę energiją.

Vandenis (21.01 - 18.02)

Jūs neturėtumėte rizikuoti ilgalaikiais ir tvirtais santykiais su savo antrąja puse dėl trumpalaikio reikalo, kuriuo likimas gali jus tuo metu suvilioti.

Žuvys (19.02 - 20.03)

Visada reikia sulaikyti emocijas, kurios šią dieną gali užvirti, "lietis" per kraštus, tačiau šiandien — ypač: bus gėda ginčytis šventės išvakarėse.

Tegai:
horoskopas
Sausio 16-oji

Kokia šiandien diena: sausio 16-osios šventės

(atnaujinta 18:49 2021.01.15)
Šią dieną 1969 metais SSRS kosmonautai pirmą kartą orbitoje perėjo iš vieno kosminio laivo į kitą

Sausio 16 yra 16-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 349 dienos.

2021 metų sausio 16 dieną saulė saulė teka 08:34, leidžiasi 16:24, dienos ilgis — 7 val. 50min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Marcelis, Norgailas, Norgailė.

Sausio 16-oji Lietuvos istorijoje

1891 metais gimė poetas, vertėjas Nadas Rastenis. Mirė 1980 m.

1891 metais gimė Stanislovas Puzinas, lietuvių poetas. Mirė 1936 m.

1897 metais gimė Kazys Juršys, aktorius, režisierius. Mirė 1967 m.

1906 metais gimė poetas Jonas Gutauskas. Mirė 1986 m.

1917 metais gimė ilgametis Lietuvos operos solistas Vladas Česas. Mirė 2008 m.

1922 metais gimė publicistas, dramaturgas Anatolijus Beriozovas. Mirė 1986 m.

1932 metais gimė dailėtyrininkas Stasys Budrys. Mirė 1970 m.

1941 metais įkurta Lietuvos Mokslų akademija ir jos biblioteka.

1991 metais Vilniuje palaidotos Sausio 13-osios aukos.

2009 metais prie Seimo rūmų įvyko mitingas, kuris baigėsi kruvinomis riaušėmis. Mitinge įvairių profesijų atstovai iš visos šalies protestavo prieš valdžios taupymo planus, slegiančius pačius skurdžiausius visuomenės sluoksnius.

2012 metais 26-oji rašytojos Ievos Simonaitytės literatūrinė premija skirta poetei Elenai Karnauskaitei už eilėraščių rinkinį "Pasaulio krašte".

Sausio 16-oji pasaulio istorijoje

1547 metais karūnuotas Rusijos caras Ivanas IV (Rūstusis).

1778 metais Prancūzija pripažino JAV nepriklausomybę.

1909 metais britų tyrėjas Ernestas Šakletonas atrado magnetinį Pietų polių.

1920 metais JAV uždrausta gaminti ir pardavinėti alkoholį.

1933 metais Niujorke gimė garsi amerikiečių eseistė ir novelistė Siuzan Zontag.

1964 metais Kaire susitikę trylikos arabų tautų lyderiai nutarė suvienyti karines pajėgas, sprendžiant arabų problemas su Izraeliu.

1969 metais SSRS kosmonautai pirmą kartą orbitoje perėjo iš vieno kosminio laivo į kitą.

1987 metais atsistatydino Kinijos komunistų partijos lyderis Hu Jaobangas, prisiimdamas kaltę už politines klaidas per studentų neramumams.

1990 metais Bulgarijos vyriausybė suteikė opozicijai teisę spausdinti laikraščius.

1992 metais Aukščiausiasis Teismas išteisino Graikijos premjerą Andreasą Papandreu 210 mln. dolerių iššvaistymo byloje.

1999 metais keli tūkstančiai Bagdado gyventojų Irake, pažymėdami Persijos įlankos karo aštuntąsias metines, išėjo į gatves, skanduodami antiamerikietiškus šūkius ir degindami JAV vėliavas.

2009 metais sulaukęs 91-erių metų amžiaus savo namuose Filadelfijos priemiestyje mirė garsus amerikiečių tapytojas Endriu Vajetas. 1948 m. dailininkas nutapė savo žymiausią paveikslą "Kristinos pasaulis" (Christina's World).

2012 — būdamas 89 metų mirė paskutinis buvęs Ispanijos diktatoriaus Franco ministrų kabineto narys Manuelis Fraga.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaikas mokosi prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Vaikams sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti mokytis mokyklose

(atnaujinta 23:11 2021.01.15)
Tai būtų aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Vyriausybei siūloma vaikams, kurie patiria sunkumų nuotolinio mokymo metu, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tokią rekomendaciją pateikė Patariamoji ekspertų taryba prie Vyriausybės.

Ekspertų tarybos teigimu, tai būtų aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas.

Savivaldybių administracijos organizuotų, kad tokiems vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose arba kuriems dėl kitų priežasčių reikalinga kita pagalba, būtų užtikrintas nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas švietimo įstaigose.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau įtraukė šią priemonę į rengiamą pagalbos priemonių paketą, skirtą kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus.

Šiuo metu bendrojo ugdymo  programose dalyvaujantiems mokiniams ugdymas yra organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius, pirminiame profesiniam mokyme, vykdomam kartu su socialinių įgūdžių programa, besimokančius mokinius. 

Taip pat išimti taikoma pradinio ugdymo programos vaikus, kuriems savivaldybių administracijos užtikrina vaikų nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai privalo darbą atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose.

Jei Vyriausybė ekspertų siūlymui pritars, šis pakeitimas įsigaliotų nuo sausio 20 dienos.

Mokiniams reikia mokymosi pagalbos

Ministerija atliko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad apie 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją. Maždaug pusei šių mokinių yra skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą.

Paaiškėjo, kad pusei šių mokinių reikalingos papildomos įvairių dalykų konsultacijos. Maždaug tiek pat turi problemų su kompiuterine įranga ir interneto ryšiu. 

Ketvirtadalis šių mokinių neturi motyvacijos mokytis, o kas dešimto vaiko tėvai iš viso nebendrauja su mokykla.

Tegai:
mokykla, vaikai
Dar šia tema
Planuojate sportuoti mokyklos aikštyne? Nepamirškite taisyklių
Po Naujųjų metų mokyklos toliau dirbs nuotoliniu būdu